Ім’я: Едвард Радзинський

Дата народження: 23 вересня 1936 р. (80 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Москва

Діяльність: історик, публіцист, письменник, сценарист, телеведучий

Вага: 70 кг

Зріст: 157 см

Біографія Едварда Радзинського

Дитинство

Едвард Станіславович Радзинський народився в Москві в 1936 році, в родині відомого драматурга і сценариста Станіслава Адольфовича та Софії Юльевны Радзинских. Дитинство майбутнього популярного історика пройшло без особливих ексцесів — успішне навчання в школі, заняття спортом. Хлопчика відрізняло від оточуючих наполегливе прагнення завжди і в усьому бути першим, не зупиняючись перед труднощами. Його інтелект був розвинений не по роках, чому сприяло спілкування з батьком, типовим представником старої російської інтелігенції. Станіслав Адольфович отримав блискучу освіту, досконало володів кількома іноземними мовами, і зміг виховати у своєму синові високі моральні початку, над якими не були владні ні віяння часу, ні державний устрій. Літературна діяльність батька вплинула також на розвиток творчих устремлінь Едварда — хлопчик рано почав писати, а коли йому виповнилося 16 років, було вперше опубліковано одне з його творів.

Студентські роки — Моя любов … Індія

Закінчивши школу Едвард став студентом Московського історико-архівного інституту, де викладали знамениті історики того часу, одним з яких був Олександр Олександрович Зімін.

Едвард Радзинський в молодості

У студентські роки юного студента Радзинського надзвичайно захопила діяльність Герасима Лебедєва, російського вченого XIX століття, лінгвіста, перекладача, яка присвятила своє життя Індії. Радзинський написав дипломну роботу про творчість Лебедєва, яка була переведена на кілька мов і опублікована в одному з видань ЮНЕСКО. Згодом у Едварда Станіславовича зав’язалася листування з відомим індійським вченим Магадевом Прасадом Саха, також вивчав роботи Лебедєва. Захоплення Радзинського Індією відбилося у п’єсі «Мрія моя… Індія», за якою в 1960 році на сцені Московського театру юного глядача був поставлений спектакль.

Театр, кіно, телебачення

У 1964 році Анатолій Ефрос поставив за п’єсою Радзинського «104 сторінки про любов» однойменний спектакль на сцені Театру ім. Ленінського комсомолу. Спектакль мав настільки приголомшливий успіх, що наприклад Ленкому пішли чи не всі театри Радянського Союзу, а в 1968 році Георгій Натансон зняв по відомій п’єсі фільм «Ще раз про любов», де роль головної героїні зіграла Тетяна Дороніна. Щемливо-сумна історія про любов і людських відносинах, трагічне нерозуміння і легковажному байдужості продовжує хвилювати і сучасного глядача, хоча, здавалося б, час «фізиків і ліриків» давно пройдений етап.

Робота з провідними театрами Радянського Союзу і світу тривала протягом багатьох років. Вистави за п’єсами Радзинського з захопленням сприймалися глядачем, незалежно від жанру. Були створені «Бесіди з Сократом», «Звабник Колобашкін», «Турбаза», «Трохи про жінку», «Продовження Дон-Жуана», «Театр часів Нерона і Сенеки» і багато інших. Прокотившись, подібно шквалу за вітчизняним театрам, п’єси Радзинського завоювали зарубіжні підмостки: були поставлені вистави в Королівському театрі Копенгагена, Театрі Європи Парижа, театрі «Кокто Репетори» Нью-Йорка… В той же час Едвард Станіславович активно працює над створенням сценаріїв для кіно і телебачення: «Москва — любов моя», «щовечора об одинадцятій», «Чудовий характер», «Вулиця Ньютона, будинок 1», «День сонця і дощу», «Ольга Сергіївна».

Едвард Радзинський працював з провідними театрами Радянського Союзу

З середини 80-х рр. оглушливий успіх завоювали передачі «Загадки історії» за участю самого Едварда Радзинського. За словами відомого російського критика Лева Анненкова, Радзинський став безперечним лідером серед наших телеведучих». Захоплюючі історії про великих політичних діячів, монархів і тиранів, катів і сатрапах, геніїв і лиходіїв користувалися незмінною популярністю у величезної аудиторії російських і зарубіжних телеглядачів, і були неодноразово відзначені національної телевізійної премії «Тефи».

Літературна діяльність

Величезну роль у житті Едварда Радзинського зіграла його давнє захоплення історією. Радзинський-публіцист для сучасного читача фігура не менш грандіозна, ніж Радзинський-драматург. Публіцистичні твори про найстрашніших періодів історії Росії та світу, відомих державних діячів, письменників, філософів і композиторів перекладені й опубліковані в США, Великобританії, Франції, Бельгії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Ізраїлі, Португалії, Іспанії, Італії, Данії та… список можна продовжувати довго. Головними героями його книг стали Микола II, Распутін, Сталін, Іван Грозний, Шатобріан, Моцарт, Сократ, Олександр II… Трактування образів світових знаменитостей і їх роль в історії настільки відрізняється від загальноприйнятих азбучних істин, що викликає далеко не однозначну реакцію читачів. Радзинського люблять або ненавидять, з його точкою зору погоджуються або відкидають з обуренням і огидою. Але важливо одне — байдужих немає.

Радзинський відомий як публіцист і як драматург

Особисте життя

Талановитий оповідач і письменник Едвард Радзинський не любить говорити про своє особисте життя. Він навіть якось зізнався в одному інтерв’ю: «Жінки, які були зі мною, подарували мені велике щастя. І саме час мені вкотре відповісти: моє особисте життя — завжди за завісою. Я дуже поважаю жінок, які нагородили мене цим щастям, і ніколи не дозволю, щоб їх імена стали надбанням всіх. Ось і все, що я можу вам сказати.»

Відомо, що першою його дружиною була Алла Гераскіна, актриса, дочка популярної дитячої письменниці Лії Гераскіної. Другий шлюб, укладений з сліпучою Тетяною Дороніною, теж не було довгим. Подружжя розлучилося через 7 років… Злі язики стверджують, що сам факт спільного життя геніального драматурга і прекрасною Дороніної викликав величезну кількість неймовірних пліток і пересудів, що, можливо, і стало причиною їх розриву… Тим не менш, Радзинський і Дороніна зберегли теплі дружні стосунки.

Едвард Радзинський був одружений з Тетяною Дороніною

Згодом дружиною Радзинського стала Олена Денисова-Укращенок, колишня актриса, відома глядачам по фільму Алли Сурикової «Шукайте жінку», де вона зіграла Виржинию — туповатую красуню-секретарку метра Роше (С. Юрський). Третій шлюб Едварда Станіславовича виявився більш вдалим, ніж два попередніх: подружжя разом донині. Олена молодша за чоловіка на 24 роки. Вона давно залишила театр і зйомки в кіно і займається благодійністю, ніж завжди знаходить підтримку чоловіка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: