Ім’я: Едуард Асадов

Дата народження: 7 вересня 1923 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Мевр, Туркменія

Дата смерті: 21 квітня 2004 р. (80 років)

Діяльність: письменник

Біографія Едуарда Асадова

Дитинство і родина Едуарда Асадова

В родині вчителів у містечку Мевр народився хлопчик, якого назвали Едуардом. Це були непрості роки громадянської війни. Його батько в числі багатьох воював. У 1929-му батько помер, і мама з шестирічним Едуардом поїхала до своїх родичів у Свердловськ. Хлопчик там же пішов у школу, був піонером, а в старших класах став комсомольцем. Перші свої вірші він написав вже у вісім років.

У 1938-му маму, яка була вчителем від Бога, запросили працювати в столицю. Останні класи Едуард навчався в московській школі, яку закінчив у 1941-му. Він стояв перед вибором, куди піти вчитися – в літературний інститут або в театральний. Але всі плани порушила війна.

Едуард Асадов під час війни

Едуард за своїм характером ніколи не залишався осторонь, тому вже на наступний день в числі комсомольців він пішов воювати добровольцем. Спочатку він проходив місячне навчання, а потім потрапив у стрілецький підрозділ зі спеціальним знаряддям, яке пізніше отримало назву «катюша». Молодий чоловік був навідником.

Едуард Асадов в молодості ходив без пов'язки

Будучи цілеспрямованим і відважним, він під час бою, коли командир був убитий, не замислюючись, узяв на себе командування, продовжуючи при цьому наводити знаряддя. На війні Асадов продовжував писати вірші і читав їх своїм однополчанам, коли був час затишшя.

Як осліп Едуард Асадов?

У 1943-ем Едуард вже був лейтенантом і потрапив на Український фронт, через час став комбатом. Бій під Севастополем, який відбувся у травні 1944-го року, став для Едуарда фатальним. Його батарея виявилася під час бою повністю знищеною, проте залишився запас боєприпасів. Відчайдушний і сміливий Асадов прийняв рішення відвезти на машині ці боєприпаси в сусідню частину. Їхати довелося по відкритій і добре обстреливаемой місцевості. Вчинок Едуарда можна було б назвати необачним, однак, завдяки сміливості молодої людини і запасу боєприпасів, став можливим перелом у битві. А ось для Асадова цей вчинок став фатальним.

Розірваний поруч з машиною снаряд смертельно поранив його, осколком була знесена частина черепа. Як потім сказали лікарі, він повинен був померти через кілька хвилин після поранення. Поранений Асадов зумів довезти боєприпаси і тільки потім втратив свідомість на довгий час.

Едуард Асадов — Я любити тебе буду можна Едуарду довелося багато разів змінювати госпіталі, йому зробили кілька операцій, врешті-решт, він потрапив у московський госпіталь. Там він почув остаточний вердикт, лікарі повідомили йому, що бачити Едуард вже ніколи не буде. Це була трагедія для цілеспрямованого і повного життя молодої людини.

Як пізніше згадував поет, в той час йому не хотілося жити, він не бачив цілі. Але час минав, він продовжив писати і вирішив жити в ім’я любові і віршів, які складав для людей.

Вірші Едуарда Асадова після війни

Писати Едуард став багато. Це були вірші про життя, про кохання, про тварин, про природу і про війну. Асадов у 1946-му став студентом літературного інституту, який зміг закінчити з відзнакою. Через два роки один з номерів «Вогника» вийшов з надрукованими віршами молодого поета. Цей день Едуард Аркадійович згадував, як один з найщасливіших для себе.

У 1951-му у поета вийшов перший збірник віршів. Він ставав відомим. До цього часу Асадов вже перебував у Спілці письменників. Його популярність росла, а разом з цим зростала і кількість одержуваних їм листів від читачів.

Едуард Асадов. Прикра любов. Ставши популярним, Асадов часто брав участь у зустрічах з автором, літературних вечорах. Популярність не вплинула на характер письменника, він завжди залишався скромною людиною. Видаються книги читачі розкуповували практично миттєво. Його знали практично всі.

Натхнення для подальшої роботи Асадов черпав з листів своїх читачів і записок, які він отримував під час літературних зустрічей. Розказані в них людські історії лягали в основу його нових творів.

Едуард Аркадійович випустив близько шістдесяти збірок поезії. У письменника завжди було загострене почуття справедливості. У його віршах відчувається життєва правда і неповторність інтонацій.

Основна тема його творчості – Батьківщина, мужність і вірність. Асадов був поетом життєстверджуючим, у творах якого відчувався заряд любові до життя. Вірші були переведені на безліч мов – татарська, українська, естонська і вірменський та ін.

Особисте життя Едуарда Асадова

Коли поет поранений лежав у госпіталі після війни, його відвідували знайомі дівчата. За рік шестеро з них Едуарду запропонували одружитися. Це дало молодому людині сильний духовний заряд, він повірив у те, що у нього є майбутнє. Одна з цих шести дівчат стала дружиною починаючого поета. Однак шлюб незабаром розпався, дівчина покохала іншого.

Едуард Асадов похований в Москві поряд зі своєю матір'ю і дружиною

З другою дружиною Асадов познайомився в 1961-му році. Вона читала вірші на вечорах і концертах. Там вона познайомилася з творчістю поета і почала включати його вірші в програму своїх виступів. Вони почали спілкуватися, а незабаром одружилися. Дружиною поета стала Галина Разумовська, яка була майстром художнього слова, артисткою і трудилася в «Москонцерті». На літературних вечорах чоловіка вона неодмінно була присутня і була їх постійною учасницею.

Все життя після виходу з госпіталю поет носив на обличчі чорну пов’язку, яка закривала область очей.

Смерть Асадова

У квітні 2004-го року поет і прозаїк помер. Своє серце він просив поховати в Криму, а саме – на Сапун-горі. Це — те саме місце, де він у 1944-му році був поранений і втратив зір. Однак, після смерті Асадова, це заповіт родичами виконано не було. Його поховали в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: