Ім’я: Едіта П’єха

Дата народження: 31 липня 1937 р. (79 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Нуаэль-су-Ланс, Франція

Діяльність: естрадна співачка

Вага: 65 кг

Зріст: 174 см

Біографія Едіти П’єхи

Едіт-Марі народилася в шахтарському місті в 200 кілометрах від Парижа. Батько артистки був шахтарем і помер від силікозу в 1941 році. Обидва її батька були поляками за національністю, але жили у Франції. Сюди вони приїхали в пошуках роботи. У Едіти був старший брат, який після смерті батька відправився працювати в шахту. На жаль, він встиг пропрацювати лише три роки, після чого помер від туберкульозу. П’єха жила у Франції, володіла двома мовами — французькою та німецькою.

Едіта П'єха в дитинстві

У 1946 році Едіта з мамою, вітчимом Яном Голомб і однорічним братом переїхала у Польщу. Там сім’я жила в шахтарському місті Богушуве. У школі дівчинка вчила польську мову, який тоді зовсім не знала. У шкільні роки П’єха почала співати в хорі. Втім, Едіта мріяла стати вчителькою, тому невдовзі вступила в педагогічний ліцей у Валбжиху, який закінчила з відзнакою. До речі, в ліцеї Едіта досягла не тільки величезних успіхів у навчанні, але й встигала займатися спортом.

Несподіваний тріумф Едіти П’єхи

Після конкурсу в Гданську, в 1955 році, Едіту Станіславівну направили в СРСР на навчання. П’єха вибрала місто Ленінград і відправилася в педагогічний інститут імені Герцена. Але, по приїзду в Радянський союз, з’ясувалося, що набір на психологічний факультет вже закінчився, тому П’єха вступила в Ленінградський державний інститут імені Жданова. На відділенні психології філологічного факультету ЛДУ Едіта почала вчити російську мову, записалася в хор. В хорі її зауважив Олександр Броневицький і запросив Едіту в ансамбль студентів Консерваторії, де був керівником.

У новорічну ніч 1956 року, на запрошення того ж Олександра Броневицького, Едіта П’єха виступила з ансамблем, з піснею «Червоний автобус». Колектив виконував пісню Владислава Шпільмана польською мовою.

Едіта П'єха в молодості

І цей виступ став тріумфом польської студентки. Буквально на наступний день про дівчину і студентів з ансамблю дізнався весь Ленінград. Едіта П’єха почала виступати, але концерти заважали дуже заважали її навчанні. Для того, щоб отримати дозвіл навчатися заочно, П’єха їздила в Москву до самого міністра освіти.

У 1956 році польська артистка стала солісткою ансамблю, який назвали «Дружба». До речі, назву придумала сама П’єха прямо перед виступом у Міжнародний жіночий день 1956 року в Філармонії. У тому ж році артистка знялася у документальній стрічці «Майстра ленінградської естради» з композиціями «Гітара любові» і «Червоний автобус». Трохи пізніше на «Ленгрампластмассе» Едіта записала свої перші платівки. Через рік ансамбль «Дружба» з програмою «Пісні народів світу» став золотим призером і лауреатом шостого Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у російській столиці.

Пісні Едіти П'єхи користувалися великою популярністю

Сама артистка починає відлік своєї творчої діяльності з осені 1957 року. Саме тоді Едіта перший раз побачила своє ім’я на афішах. Разом з колективом «Дружба» П’єха почала виступати в десятках країн світу, зокрема, у Чехословаччині, Польщі, Фінляндії, ФРН, НДР, Австрії, Угорщини, Болівії, Перу, Гондурасі і на Кубі. Співачка навіть виступала на сцені «Олімпії» у Парижі на запрошення Б. Кокатрикса.

Сольна кар’єра Едіти П’єхи

У 1959 році ансамбль «Дружба» розпався. Його розформували за пропаганду джазу, а так само за те, що артистка винищвала російську мову, а самі музиканти були стилягами. Але, завдяки Олександру Броневицького, після огляду в Міністерстві культури ансамбль знову розпочав роботу, але вже в новому складі.

За 20 років роботи ансамблю, в «Дружбі» побували багато музикантів. Але на своєму місці незмінно залишалися керівник Олександр Броневицький і солістка П’єха. Однак ніщо не буває вічним, і вже влітку 1976 року артистка пішла з «Дружби» та від Броневицького. Едіта П’єха організувала свій ансамбль, який очолив Григорій Клейміц. У той час полячка працювала з кращими радянськими авторами-композиторами А. Флярковским, А. Петровим, Р. Портновим, М. Фрадкиным, С. Пожлаковым, О. Фельцманом, Ст. Успенським, Я. Френкелем, А. Пахмутової, а також поетами Е. Долматовским, Н. Добронравовим, Р. Різдвяним, В. Шафераном, Л. Ошаниным, В. Корнелюком.

Онук Едіти П'єхи з бабусею

Едіта П’єха записала на студії «Мелодія» понад 20 дисків-гігантів, пісні з яких згодом потрапили в золотий фонд радянської та російської естради. Частина композицій випущені студіями у Франції, НДР і на Кубі. Артистка побувала з гастролями у більш ніж сорока країнах світу. Едіта два рази виступала в паризькій «Олімпії», а на Кубі співачку удостоїли титулу «Пані Пісня». Крім того, П’єха стала першою радянської естрадної артисткою, яка виступила в таких країнах як Афганістан, Гондурас і Болівія.

На 9 Всесвітньому фестивалі студентів і молоді в 1968 році в Софії за пісню «Величезне небо» Едіта П’єха отримала відразу три золоті медалі, а крім того, за виконання композиції «Наступний!» Ст. Успенського співачка отримала першу премію в конкурсі фестивального Комітету боротьби з фашизмом.

Інтерв’ю з Едітою П’єхою А на міжнародному музичному ярмарку у Каннах MIDEM П’єха принесла фірмі «Мелодія» головну нагороду «Нефритову платівку», за рекордні мільйонні тиражі альбомів. До речі, сама Едіта Станіславівна не раз сиділа в журі різних Всесоюзних та міжнародних пісенних фестивалів і конкурсів.

І тут же варто додати, що Едіта П’єха, що називається, прорубала двері на європейську естраду. Вона була першою у чому. Зокрема, вона першою в союзі виконала іноземну пісню російською мовою. Це була композиція «Тільки ти» керівника ансамблю «The Platters» Бека Рема. Крім того, вона перша зняла зі стійки мікрофон, почала ходити по сцені і спілкуватися з публікою. Так само, Едіта першою почала відзначати на сцені свої дні народження та ювілеї творчої діяльності. У 1997 році в день свого 60-річчя П’єха влаштувала на Палацовій площі Санкт-Петербурга концерт – вперше в історії північної столиці.

Через десять років, у 2007 році свій 70-річний ювілей, і за сумісництвом 50-річчя естрадної життя, Едіта П’єха зазначила в Пітері двома грандіозними концертами. Вона виступила на Палацовій площі і в БКЗ «Жовтневий». У ювілейний рік артистка виступила з сольним концертом в Кремлівському Палаці.

Едіта П’єха. «В гостях у Дмитра Гордона» До 2011 року Едіта П’єха продовжувала гастролі, вона об’їхала країну від Калінінграда до Хабаровська, а так само країни близького і далекого зарубіжжя.

І в середині 2012 року співачка знов відзначила ювілей – 75-річчя – на естраді.

Особисте життя Едіти П’єхи

Першим чоловіком Едіти П’єхи став Олександр Броневицький. Чоловікові і керівнику ансамблю «Дружба» артистка народила доньку Ілону в 1961 році. Вона, до речі, пішла по стопах мами і стала артисткою. У співачки онук і онучка – Стас П’єха народився в 1981 році, став співаком. Еріка Бистрова з’явилася на світ в 1986 році і стала дизайнером.

Едіта П’єха досконало володіє французькою, російською, німецькою та польською мовами, до того ж вона змогла навчитися співати і на десятку інших мов світу. У свій вільний час воліла не сидіти на місці, любила їзду на велосипеді, прогулянки і гру в бадмінтон. Будучи кумирів мільйонів людей по всьому світу, сама Едіта віддає перевагу Едіт Піаф, Клавдії Шульженко, Леоніду Утьосову.

Едіта П’єха зараз

За останні роки в житті Едіти П’єхи відбулися дві радісні події. Вона двічі стала прабабусею! У внука співачки, Стаса П’єхи народився син, а в онуки, Еріки — донька.

Фото Едіти П'єхи в 2015 році

Про співачку збираються знімати 10-серійний фільм про її життя і творчої діяльності, який можна буде побачити на екранах вже в найближчі роки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: