Ім’я: Джуліан Ассанж

Дата народження: 3 липня 1971 р. (45 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Таунсвілл, Австралія

Діяльність: програміст, засновник WikiLeaks

Вага: 80 кг

Зріст: 188 см

Біографія Джуліана Ассанжа

Дитинство і родина Джуліана Ассанжа

Як і вся подальша життя, дитинство Джуліана Ассанжа було кочовим. Народився хлопчик в Австралії. Про справжнього батька інформації немає. Коли Джуліан був ще немовлям, його мама вийшла заміж за керівника бродячого театру. З тих пір довго на одному місці родина не затримувалася.

Через кілька років мати Ассанжа знову вийшла заміж, цього разу за музиканта. Вона народила дитину. Після пологів з’ясувалося, що її чоловік входить в секту, яка відбирає у батьків новонароджених дітей. З-за цього багато років Джуліан разом з матір’ю зведеним братом змушений був переховуватися, часто змінювати місце проживання.

Джуліан Ассанж: від героя до ізгоя При такому способі життя про системному навчанні не було й мови. Тим більше мама Ассанжа мала прогресивні погляди. Школу вона вважала пережитком минулого і вихователем непотрібних авторитетів. Хлопчик навчався самостійно, виявляв інтерес до точних наук. У підлітковому віці Джуліан визначився з пріоритетами і вибрав інформатику. Заради того, щоб купити йому комп’ютер, сім’я переїхала в менш комфортне житло.

Диплома про вищу освіту у Ассанжа немає, хоча він навчався в декількох університетах в різних країнах. Але жоден навчальний заклад так і не закінчив.

Програміст і хакер Джуліан Ассанж, його історія

Першу хакерську організацію під назвою «Черв’яки проти ядерних вбивць» Ассанж створив ще до початку широкого поширення інтернету. Один раз на початку 90-их Джуліана звинуватили в атаки на комп’ютерну систему. Він визнав провину і відбувся штрафом.

Ассанж відомий так само своєї законної программистской діяльністю. Він писав комп’ютерні програми, пов’язані з безпекою. Адміністрував перші інетрнет-хостинги Австралії.

Джуліан Ассанж - засновник Вікілікс

Разом з матір’ю він організував проект по захисту дітей. Вони викривали корумповані організації соціального захисту та охорони здоров’я.

Джуліан Ассанж і WikiLeaks

Головним проектом Джуліана Ассанжа став сайт WikiLeaks. Спочатку метою порталу повинно було стати викриття корупції в деяких країнах, у тому числі в Росії. Але незабаром на сайті був опублікований перший гучний документ – постанову про страту чиновників в Сомалі. Команда WikiLeaks написала, що не впевнена в достовірності документа, але публікація наробила багато шуму.

З тих пір сайт і його постать засновника в центрі уваги світової громадськості. Ассанж публікував сотні викривальних документів про війну в Афганістані та Іраку. Команда WikiLeaks зробила надбанням громадськості відео розстрілу мирних жителів і журналістів під час іракського конфлікту. Ці кадри викликали величезний резонанс.

Джуліан Ассанж звернувся до президента США з балкона… Сайт зроблено таким чином, що неможливо відстежити шляхи надходження інформації. Ассанж постарався максимально засекретити свої джерела. Майданчиком для розміщення сайту обрана Швеція, яка відома своїм ліберальним ставленням до журналістів. За домовленістю з провайдером сайт був захищений від блокування на вимогу судів. У 2013 на сайт було завантажено сотні гігабайтів секретних документів. Однак доступ до них захищений паролем. Код доступу опублікують, якщо що-небудь трапиться з керівниками WikiLeaks і інформаторами проекту. До списку захищених фігур потрапив і колишній агент ЦРУ Едвард Сноуден.

За свою діяльність Джуліан Ассанж нагороджений кількома журналістськими преміями, входить в список найвпливовіших людей світу. У США Ассанж оголошений ворогом держави.

Переслідування Джуліана Ассанжа

Джуліан завжди приділяв увагу своєї безпеки. Він часто міняв місце проживання, переїжджав з країни в країну, зупинявся у друзів. Незважаючи на всі запобіжні заходи у 2010 році він все ж потрапив у поле зору правоохоронних органів.

Джуліана Ассанжа звинувачують у страшних злочинах

У Швеції йому висунули звинувачення в сексуальному насильстві. Потерпілими у справі визнані 2 жінки, їх імена не розголошуються. Суд постановив заарештувати Ассанжа, але той у цей час перебував у Лондоні. Засновника WikiLeaksобъявили в міжнародний розшук. Англійський суд прийняв рішення про екстрадицію Ассанжа, оскаржити цей вердикт у вищестоящих інстанціях адвокатам не вдалося.

Де знаходиться Джуліан Ассанж сьогодні?

Від арешту і екстрадиції Ассанж сховався в посольстві Еквадору. Влада цієї країни давно пропонував засновнику WikiLeaksполитическое притулок. Доступ британських правоохоронців на територію посольства закритий через дипломатичного статусу. Англійські влади погрожували взяти штурмом посольство, але змушені були відмовитися від цих намірів. У 2012 році виголосив промову Ассанж з балкона посольства. Британські поліцейські, які чергували в декількох метрах, але арештовувати його не змогли.

Відомо, що в кімнаті Ассанжа створені комфортні умови. Крім необхідної меблів, там є спортивні тренажери і домашній солярій.

Особисте життя Джуліана Ассанжа

Про особисте життя Ассанжа відомо мало. Офіційно одружений він був один раз, має сина. Дружина пішла від нього після скандалу зі зломом сайту в початку 90-их. Через декілька років він зміг відсудити у неї дитину. У цьому Ассанжу допомагала мати. За даними американського журналу, судовий процес був важким. Саме під час нього Ассанж посивів.

Прожекторперісхілтон: Джуліан Ассанж і звинувачення У пресі періодично з’являлася інформації про нових супутниць Ассанжа, а так само про його дітей. Офіційного підтвердження цьому не було. Тільки одного разу Ассанж невизначено написав у своєму блозі, що у нього може народитися ще одна дитина.

Цікаві факти про Джуліана Ассанжа

Те, що Ассанж став культовою фігурою сучасності, підтверджує інтерес до нього режисерів. В останні роки про засновника WikiLeaks зняли серіал «Історія Джуліана Ассанжа» і фільм «П’ята влада», головного героя зіграв популярний актор Бенедикт Камбербетч. Крім того, персонаж Джуліан Ассанж з’являється в знаменитому мутсериале «Сімпсони».

Сам Джуліан знімався у фільмах, серіалах і документальних проектах. Скрізь він грає одну і ту ж роль – засновника сайтаWikiLeaks. Так само йому доводилося виступати в якості продюсера, сценариста і режисера.

З 2012 року Ассанж є провідним російського каналу «Russia Today», орієнтованого на зарубіжну аудиторію.

У 2016 році на екрани має вийти документальний фільм «Сенс життя» за участю Джуліана Ассанжа.

У 1998 році Ассанж вирушив у навколосвітню подорож. У Росії він проїхав по транссибірської магістралі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: