Ім’я: Джордж Буш

Дата народження: 6 липня 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Нью-Хейвен, Коннектікут, США

Діяльність: політик, 43-й президент США

Вага: 83 кг

Зріст: 178 см

Біографія Джорджа Буша

Джордж Буш – це один з найбільш відомих політиків за всю історію Америки. Ставши сорок третім президентом США, він запам’ятався серією спірних рішень, однак все-таки залишився частиною великої історії своєї країни. Наш сьогоднішній герой, як і будь-який інший чоловік, пов’язаний з політикою, був і завжди залишиться суперечливою особистістю не тільки в країнах СНД, але і в самих Сполучених штатах Америки. Саме тому в нашій біографічної статті ми навмисно відсунемо в сторону всі питання, пов’язані з оцінкою політики екс-лідера США, і сконцентруємо увагу на невідомих епізодів з життя Джорджа Буша-молодшого.

Ранні роки, дитинство і родина Джорджа Буша

Наш сьогоднішній герой народився в сім’ї, без якої важко уявити собі світ американської політики. Його батько – колишній льотчик морської авіації Джордж Буш-старший — у період з 1989-го по 1993-й обіймав посаду президента США. Мама Барбара Буш досі є однією з найбільш шанованих «перших леді» за всю історію Америки. З політикою були також пов’язані дід нашого сьогоднішнього героя і молодший брат Джеб, які в різні роки обіймали посади сенатора і губернатора в політичній системі США. Напевно, саме тому Джордж Буш-молодший навряд чи міг по-справжньому дистанціюватися від світу політики.

Джордж Буш - колишній президент США

Незважаючи на те, що народитися майбутньому президенту довелося в містечку Нью-Хейвен, штат Коннектикут, більша частина його життя пройшла в штаті Техас. Джордж закінчив початкову школу в місті Мідленд, а потім разом з сім’єю перебрався в більш великий і жвавий Х’юстон, де продовжив своє навчання у приватній школі «Кинкэйд». Після цього в житті майбутнього президента був період навчання в Академії Філіпса, а також престижному Єльському університеті. В обох ВУЗах наш сьогоднішній герой навчався досить посередньо, проте користувався популярністю серед студентів з-за своєї вродженої відкритості.

У період з 1968-го по 1973-й рік Джордж служив в армії США, де став відомий як талановитий льотчик. Після повернення додому, Буш продовжив навчання в Гарварді, де одержав ступінь магістра ділового адміністрування.

У вісімдесяті роки Джордж Буш працював у нафтовій галузі, а також брав участь в якості активіста в передвиборних кампаніях свого батька. Паралельно з цим в 1977-му році наш сьогоднішній герой сам зробив спробу пробитися в Палату представників американського Конгресу, проте в той раз не зумів набрати необхідну кількість голосів. Незважаючи на це, політик завжди залишався однією з помітних фігур у республіканській партії Америки.

10 казусів з Дж Бушем В кінці вісімдесятих Джордж Буш став відомий також як спортивний менеджер. У 1989-му році він придбав разом з кількома своїми діловими партнерами бейсбольний клуб Техас Рэйнджерс. Згодом наш сьогоднішній герой виявляв велику увагу до життя команди і брав участь у вирішенні більшості нагальних питань.

Кар’єра в політиці, Джордж Буш — президент США

У листопаді 1994 року Джордж Буш був обраний губернатором Техасу, отримавши на виборах 53,5 % голосів. Перебуваючи на цій посаді, політик придбав репутацію ефективного управлінця, а також людини, здатного йти на компроміс з опозицією. Вельми примітно, що в певний період часу в симпатіях по відношенню до Джорджу Бушу-молодшому визнавалися навіть деякі представники Демократичної партії. Завдяки цьому, в листопаді 1998 року політик знову був переобраний в якості лідера штату Техас, набравши на виборах рекордну кількість голосів. Саме у цей період про Джорджі Буші заговорили як про одного з найяскравіших діячів Республіканської партії, а також ймовірного кандидата на пост президента.

У підсумку все так і сталося. Вигравши внутрішньопартійний праймеріз, політик отримав можливість взяти участь у виборах президента. У листопаді 2000-го року Джордж Буш вступив у боротьбу з демократом Альбертом Гором у суперечці за крісло в Білому домі. З цієї маленької війни політик-республіканець вийшов переможцем. Однак виборча кампанія не обійшлася і без гучних скандалів. Після оголошення результатів у Техасі раптом були виявлені невраховані урни з бюлетенями в підтримку Альберта Гора. Крім того, у нечесній грі звинувачували брата Джорджа – Джеба Буша, який користуючись положенням губернатора Флориди, чинив тиск на місцевий штаб демократів.

У Джорджа Буша жбурнули черевиками В підсумку лише після п’ятитижневої низки розглядів Джордж Буш все-таки зумів стати президентом США. Вельми примітно, що за загальною кількістю відданих за нього голосів Джордж Буш програв своєму опоненту (майже на півмільйона). Однак виграв за кількістю відданих за нього голосів вибірників (представників т. зв. – electoral college), які за Конституцією США і мають право обирати президента.

В якості глави США Джордж Буш запам’ятався як прихильник ідеї зниження податків, а також затятий борець зі світовим тероризмом. Саме в період президентства Буша США ввели війська в Афганістан та Ірак, що стало реакцією на страшний теракт в Нью-Йорку, що сталася 11 вересня.

Джордж Буш-молодший з дружиною в молодості

В період першого президентського терміну електоральний рейтинг нашого сьогоднішнього героя був дуже високий. Завдяки цьому, Джордж Буш зумів переобратися на другий термін. Однак після цього рівень його підтримки став повільно падати.

У 2009-му році політик залишив Білий дім, поступившись кріслом Бараку Обамі.

Кар’єра Джорджа Буша поза політикою

Після відходу з політики Джордж Буш опублікував книгу своїх мемуарів, яка дуже скоро стала бестселером в США і деяких інших країнах. Вельми примітно, що згадки про екс-президента є також у реєстрі … кіноакторів США. У фільмографії Буша значиться понад 200 (!) фільмів. Практично в кожному з них «актор» грає самого себе. Серед картин переважають документальні фільми. Однак і художніх кінокартин у фільмографії Буша чимало.

У 2014-му році наш сьогоднішній герой і його давній опонент Альберт Гор з’являться в документальній драмі «Mad As Hell», головну роль в якому зіграє Кевін Спейсі.

Особисте життя Джорджа Буша

У 1977-му році політик одружився з простою дівчиною на ім’я Лора Уелч (нині – Лора Буш). Дружина Джорджа Буша працювала вчителькою і бібліотекарем. Згодом вона залишила роботу і стала займатися громадською діяльністю.

Сьогодні у пари є двоє дітей – дочки-близнючки Дженна і Барбара.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: