Ім’я: Джон Толкін

Дата народження: 3 січня 1892 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Місце народження: р. Блумфонтейн, ПАР

Дата смерті: 2 вересня 1973 р. (81 рік)

Діяльність: письменник, філолог

Біографія Джона Толкіна

Джон Толкін (по-російськи часто помилково пишуть Толкієн) – це людина, чиє ім’я назавжди залишиться частиною світової літератури. Даний автор за своє життя написав усього кілька повновагих літературних творів, проте кожне з них стало маленькою цеглинкою в фундаменті цілого світу – світу фентезі. Джона Толкіна часто називають родоначальником цього жанру, його батьком і творцем. Згодом ті чи інші казкові світи створювалися багатьма письменниками, однак саме світ Толкіна завжди виступав у таких випадках у вигляді своєрідної кальки, своєрідного приклад для мільйонів інших авторів у різних куточках Землі.

Толкін читає «Namárië» + Карикатури Толкіна Наша сьогоднішня розповідь присвячений життю і творчості одного з найяскравіших письменників нашого часу. Людині, яка створила для нас цілий світ, в якому казкові історії здаються живими і реальними…

Ранні роки, дитинство і родина Толкіна

Джон Рональд Руел Толкін з’явився на світ у січні 1892 року у місті Блумфонтейн, який сьогодні є частиною Південноафриканської республіки. На самому півдні Чорного континенту його сім’я опинилася через службового підвищення його батька, якому довірили право управління представництвом одного з тамтешніх банків. Як зазначається в деяких джерелах мама нашого сьогоднішнього героя – Мейбл Толкін – прибула в ПАР вже будучи на сьомому місяці вагітності. Таким чином, перша дитина пари Толкін з’явився на світ практично відразу після переїзду. Згодом у родині з’явився молодший брат Джона, а потім і молодша сестра.

У дитинстві Джон був абсолютно звичайною дитиною. Він часто грав з однолітками і проводив багато часу поза домом. Єдиним незабутнім епізодом з його раннього дитинства був випадок пов’язаний з укусом тарантула. Як говориться в медичних картах, Джона Толкіна лікував якийсь лікар на прізвище Торнтон. На думку деяких дослідників, саме він і став згодом прообразом мудрого і доброго чарівника Гендальфа – одного з головних персонажів відразу трьох книг Толкіна. Крім того, своєрідне віддзеркалення отримав і той самий тарантул, вкусив хлопчика в ранньому дитинстві. Образ павука був втілений у злісної паучихе Шелоб, яка атакує героїв книги Толкіна в одному з її епізодів.

Джон Толкін - творець дивного вигаданого світу

У 1896-му році після смерті батька сімейства від затяжної лихоманки вся сім’я нашого сьогоднішнього героя переїхала назад в Англію. Тут мама Мейбл Толкін з трьома своїми дітьми влаштувалася в передмісті Бірмінгема, де й жила до самої смерті. Цей період став дуже важким у житті сімейства майбутнього письменника. Грошей постійно не вистачало, і єдиною втіхою для Мейбл Толкін і її дітей стала література і релігія. Досить рано Джон навчився читати. Однак у цей період велику частину його настільною літератури становили релігійні книги. Згодом до них додалися ще й казки деяких англійських та європейських письменників. Так, улюбленими творами Толкієна стали книги «Аліса в країні чудес», «Острів скарбів» і деякі інші. Саме цей дивний симбіоз казкової та релігійної літератури і заклав основи фірмового стилю, який був органічно втілений їм у подальшому.

Після смерті його матері, що сталася в 1904-му році, Джон виховувався дідом – священиком місцевої англіканської церкви. Саме він, на думку багатьох, і прищепив майбутнього письменника любов до філології і мовознавства. З його подачі Толкін поступив в Школу короля Едварда, в якій почав вивчати давньоанглійську, готський, валлійська, древненорвежский і деякі інші мови. Дані пізнання згодом дуже придалися письменникові при розробці мов Середзем’я.

Згодом протягом кількох років Джон Толкін навчався в Оксфордському університеті.

Творчість Толкіна — письменника

Після закінчення навчання Джон Толкін був покликаний в армію і в складі Ланкаширських стрільців брав участь у багатьох кровопролитних битвах. Під час Першої світової війни загинуло багато його друзів і згодом ненависть до військових дій залишалася з Толкином до кінця його життя.

Історія Джона Рональда Руела Толкіна З фронту Джон повернувся інвалідом і згодом заробляв собі на життя виключно викладацькою діяльністю. Він викладав в Університеті Лідса, потім – у Оскфордском університеті. Так він заробив славу одного з кращих філологів світу, а згодом ще й славу письменника.

У двадцяті роки Толкін почав писати свій перший літературний твір – «Сильмариллион», яке складалося з невеликих оповідань і містило опис вигаданого світу Середзем’я. Однак робота над цим твором була завершена дещо пізніше. Намагаючись догодити своїм дітям, Джон взявся за написання більш легкого і «більш казкового» твору, що вже незабаром отримало назву «Хоббіт або Туди і назад».

У даній книзі світ Середзем’я вперше ожив і постав перед читачами у вигляді цілісного образу. Книга «Хоббіт» була видана в 1937-му році і стала досить успішною серед англійців.

Незважаючи на цей факт, довгий час Толкін всерйоз не замислювався про професійну письменницькій кар’єрі. Він продовжував викладати, а паралельно з цим працював над циклом переказів «Сильмариллиона» і створенням мов Середзем’я.

В період з 1945-го по 1954-й він писав виключно невеликі твори – переважно оповідання та казки. Проте вже в 1954-му році світ побачила книга «Братство кільця», що стала першою частиною знаменитої серії «Володар кілець». Слідом за нею пішли й інші частини – «Дві твердині» і «Повернення короля». Книги були видані в Британії, а потім і в США. З цього моменту по всьому світу почався справжній «толкиновский бум».

Визнання Толкіна, «Володар кілець»

У шістдесяті роки популярність епопеї «Володар кілець» стала настільки велика, що перетворилася в один з головних трендів того часу. В честь толкієнівських героїв називали чайні, ресторани, громадські заклади і навіть ботанічні сади. Через деякий час багато видних діячів навіть ратували за вручення Толкину Нобелівської премії в області літератури. Дана премія, однак, обійшла його стороною. Хоча нагород і різних літературних призів в особистій колекції письменника все одно накопичилося чимало.

Могила Едіт Марі

Крім того, вже в той період Джоном Толкином були продані права на екранну адаптацію своїх творів. Згодом видатними діячами Англії і США були створені численні аудіоспектаклі, ігри, мультиплікаційні картини і навіть повноцінні голлівудські блокбастери, зняті за мотивами книг Толкіна. Однак більшу частину всього цього сам автор вже не застав. У 1971-му році після смерті його дружини Едіт Мері письменник впав у депресію. Буквально через рік у нього виявилася кровоточива виразка шлунка, а через деякий час ще і плеврит. Другого вересня 1973-го року Толкін помер від численних хвороб. Великий автор похований в одній могилі зі своєю дружиною. Багато його твір (переважно короткі оповідання) видані посмертно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: