Ім’я: Джон Маккейн

Дата народження: 29 серпня 1936 р. (80 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: база ВПС США «Коко-Соло» (зона Панамського каналу)

Діяльність: політик

Вага: 58 кг

Зріст: 170 см

Біографія Джона Маккейна

Дитинство і юність Джона Маккейна

Джон Маккейн народився в сім’ї потомствених військових. І його батько і дід були чотиризірковими адміралами ВМС США. Обидва брали участь в битвах другої світової війни. Батько воював як офіцер-підводник, а дід брав участь у боях на Тихому океані.

Джон не змінив сімейній традиції і поступив у Військово-морську академію США в Аннаполісі. У 1958 році, закінчивши академію, став офіцером військово-морської авіації.

Під час навчання молодої людини цікавили заняття з державного управління, історії та англійської літератури. З решти предметів Джон не відрізнявся особливою старанністю, часто порушував статут і нерідко невтішно відгукувався про начальство. За всі ці «подвиги» щорічно отримував не менше сотні доган. Захоплювався боксом, але стати професійним спортсменом не побажав.

Джон Маккейн в молодості

Серед майже дев’яти сотень випускників Джон показав один з найгірших результатів за академічної успішності. У 1958-1960 рр Маккейн навчався в льотній школі, а після її закінчення став пілотом штурмовика морської авіації. Джон вважався повітряним лихачем, любив проводити час зі стриптизерками. Сам Маккейн пізніше скаже про цей період свого життя як про марнуванні молодості і здоров’я.

Джон Маккейн: Війна у В’єтнамі і полон

З весни 1967 року Джон бере участь у в’єтнамській війні. Здійснює більше двадцяти бойових вильотів. 26 жовтня його літак був збитий. Джон катапультувався і ледве не потонув, впавши в озеро. При падінні зламав ногу і обидві руки. Потрапив у полон.

З серпня 1968 року піддавався постійним побиттю. Через 4 дні допитів написав «визнання своєї провини, спеціально використовуючи комуністичний жаргон, з метою показати, що визнання «вибито» під тортурами.

Під час допитів отримав нові переломи, за яких і сьогодні не може піднімати руки вище голови.

Після послідували за цим чергових тортур Маккейн заявив, що видасть прізвища своїх товаришів по службі і назвав склад футбольної команди «Грін Бей Пэкерз».

Ракетник Трушечкін збив Маккейна В 1968 році, дізнавшись, що Маккейн є сином високопоставленого американського військового, влади Вьетнами запропонували звільнити його з полону. Джон відповів, що погодиться із звільненням тільки в тому випадку, якщо звільнять всіх американських солдатів, що потрапили в полон раніше за нього.

У в’єтнамському полоні Маккейн провів майже п’ять з половиною років і був звільнений тільки в 1973 році.

Особисте життя Джона Маккейна

Першою дружиною Маккейна була модель Керол Шепп, на якій він одружився в 1965 році. Після народження дочки Джон Сідні усиновив двох синів дружини від першого шлюбу — Дуга і Енді.

Повернувшись додому після полону, Джон розлучився з дружиною. Усю відповідальність за розлучення він поклав на себе. Дружині залишив вдома у Віргінії й у Флориді. Крім того він продовжував фінансувати лікування дружини, яка в 1969 році потрапила в автокатастрофу.

У 1980 році Маккейн одружився вдруге. Його обраницею стала викладачка Сінді Лу Хенслі, дочка великого пивного бізнесмена.

Джон Маккейн з другою дружиною Сінді Лу Хенслі

У другому шлюбі у Джона народилися два сини, Джон і Джеймс, дочьМеган. У 1991 році подружжя прихистили маленьку дівчинку з Бангладеш, яка потребувала лікування. Назвали її Бріджит і удочерили в 1993 році. Сини Джеймс і Джон стали військовими. Сьогодні у Маккейначетыре онука.

Політичні погляди Джона Маккейна

За своїми поглядами Маккейн відноситься до найбільш завзятим «яструбам». Був прихильником війни до переможного кінця в Іраку, але в той же час виступив з ініціативою, яка забороняє жорстоке поводження з полоненими у в’язниці Гуантанамо.

Висунув ідею про створення нової організації замість ООН, в яку повинні були б увійти близько сотні країн з істинно демократичним пристроєм. Росії і Китаю в этоммаккейновском списку місця не знайшлося.

Політична кар’єра Джона Маккейна

У 1982 році Маккейн включається в політичне життя і в тому ж році стає представником Арізони в Конгресі країни від республіканської партії. Через два роки переобирається в Конгрес. Часто виступає проти загальної партійної лінії, як, наприклад, у випадку з перебуванням американських морських піхотинців в Лівані. Вибух казарм у Бейруті підтвердив правоту Маккейна, який ратував за виведення американських військ з країни.

У 1986 році від тієї ж Арізони Джон Маккейн обирається в сенат. На виборах він отримує близько 60% голосів виборців.

У 1992, 1998, 2004 роках з ще більш високим відсотком голосів переобирається в Сенат.

У 2000 році склав серйозну конкуренцію Бушу-молодшому на республіканському праймеризе.

У 2008 році Джон Маккеин був висунутий республіканцями кандидатом на пост Президента США, але програв вибори Бараку Обамі.

Нагороди Джона Маккейна

За проведені у В’єтнамі бойові операції Маккейн нагороджений спеціальним Хрестом, Срібної і Бронзової зірки, медалями «Легіон Честі» і «Пурпурове серце».

Джон Маккейн про Путіна, Лукашенка та Україні

Маккейн сьогодні

Сьогодні Маккейн вважається одним із найзапекліших критиків сучасного російського керівництва. Виступає за євро — і североатлантическую інтеграцію колишніх радянських республік, особливо Грузії та України. Критикує Обаму за недостатньо тверду позицію в сирійському питанні.

Вважає, що США зобов’язаний збільшити свій військовий потенціал і розгорнути систему ПРО в якості страховки від можливих загроз з боку Росії і Китаю.

Є прихильником лібералізації імміграційного законодавства США і легалізації одностатевих шлюбів, але виступає за заборону абортів і проти скасування смертної кари. Веде боротьбу за заборону тортур в американських в’язницях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: