Ім’я: Джон Кеннеді

Дата народження: 29 травня 1917 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Бруклайн, США

Дата смерті: 22 листопада 1963 р. (46 років)

Діяльність: політик, 35-й президент США

Біографія Джона Кеннеді

Джон Фіцджеральд Кеннеді (John Kennedy), на батьківщині зазвичай іменується початковими літерами імені і прізвища JFK, – американський політик, президент США в період з 1961 року і до його вбивства в 1963 році, учасник війни 1939-1945 рр., член Сенату.

Джон Фіцджеральд Кеннеді

Джек (як за старою місцевою традицією його називали домашні) був обраний лідером Америки у 43-річному віці, ставши наймолодшим за всю його історію і першим, народженим у ХХ столітті, главою держави, а також єдиним на цьому посту лауреатом Пулітцерівської премії (за біографічне твір «Профілі мужності») і прихильником римсько-католицької церкви.

Дитинство і родина Джона Кеннеді

Майбутній глава американської держави з’явився на світ 29 травня 1917 року в містечку в районі Бостона під назвою Бруклай. Він став другою дитиною в сім’ї католика з ірландським корінням, дипломата і підприємця-мільйонера Джозефа Кеннеді і Троянди Фіцджеральд. Всього у сімейної пари було 4 сина та 5 дочок.

Джон Кеннеді в дитинстві

У шкільні роки Джон виглядав кволим, часто хворів і навіть ледь не помер від скарлатини. Але в дорослому віці його зовнішній вигляд, навпаки, заворожував жінок, у нього була приголомшлива фігура. Навчався він у початковій школі Edward Devotion, потім – у Dexter School для хлопчиків і, нарешті, The Noble and Greenough School спільного навчання.

Сім'я Джона Кеннеді

Коли йому виповнилося 10 років, родина переїхала в 20-кімнатний особняк, розташований в Ривердейл (боро Бронкс, Нью-Йорк), де він з 5 по 7 клас відвідував місцеву приватну школу. Через два роки родина знову перебралася, тепер у Бронксвилль, передмістя Нью-Йорка. У 8 класі він навчався в католицькій School Canterbury, а з 9 по 12 класи – в Уоллингфорде (Коннектикут). Незважаючи на часті хвороби, він активно займався спортом, відрізнявся бунтарським поведінкою і не дуже блискучою успішністю.

Освіта Джона Кеннеді

Закінчивши школу, молодий чоловік ненадовго став студентом Гарварду, потім вивчав економічні і політичні науки в Лондоні у відомого вченого-політолога Гарольда Ласки. Однак проблеми зі здоров’ям змусили його повернутися в США, де він продовжив здобувати вищу освіту в Прінстонському університеті. Навчання юнаки незабаром знову перервала хвороба, яку лікарі діагностували як лейкемію. Цікаво, що він не повірив фахівцям, і згодом ті визнали помилковість свого висновку.

Молодий Джон Кеннеді

У 1936 році Джека знову взяли в Гарвардський університет, визнавши високий рівень його знань і розумових здібностей. Влітку разом з другом він зробив подорож по країнах Старого Світу, познайомився (завдяки протекції батька) з папою Пієм XII. Поїздка вразила майбутнього політика і розбудила в ньому ще більший інтерес до сфері внутрішньодержавних і зовнішніх відносин. ВУЗ він закінчив з відзнакою в 1940 році.

Незважаючи на проблеми зі здоров’ям, під час найбільшого в історії військового конфлікту 1939-1945 рр. Джон Кеннеді брав участь у військових битвах. Більше того, будучи командиром, він проявив рішучість і мужність при порятунку екіпажу потопленого японцями торпедного катера. Він зумів разом з товаришами по службі уплав дістатися до берега, підтримуючи пораненого бійця протягом 5 годин.

Політична кар’єра Джона Кеннеді

Після звільнення в запас Джек став журналістом. Його старший брат, який служив льотчиком, у 1944 році загинув. Всі надії батьки тепер покладали на Джона, і він, під впливом батька, прийняв рішення присвятити себе великій політиці.

У 1946 році його обрали в конгресмени. Згодом Джон Кеннеді займав цей пост ще 3 терміну. У 1952 році він переміг республіканця Генрі Лоджа і увійшов в Сенат, а в 1958 році його обрали сенатором.

Джон Кеннеді став президентом 35

У 1960 році демократи висунули його кандидатуру на посаду глави держави, і в 1961 році Джон Кеннеді став президентом.

За роки перебування при владі він не раз виявляв импонировавшую багатьом рішучість, державну мудрість і високий рівень інтелекту. Так з метою пом’якшення міжнародної напруженості він домігся підписання Договору про заборону ядерних випробувань, ініціював реалізацію програм соціально-економічних реформ, впровадження дипломатії «нових рубежів», створення Корпусу миру, «Союзу заради прогресу». Джон Кеннеді придбав велику популярність і всенародну любов, демонструючи високу відповідальність при прийнятті рішень.

Особисте життя Джона Кеннеді

Джек був одружений. Його дружина Жаклін Лі Був’є була на 12 років молодше. Вони вперше зустрілися в 1951 році в будинку журналіста Чарльза Леффингвелла Бартлетта. Через 2 роки він почав серйозно доглядати за дівчиною, при цьому не дарував квіти та цукерки, а книги, які подобалися йому самому, наприклад, «Дванадцять діячів Греко-римської історії» Арнольда Джозефа Тойби.

Джон Кеннеді і його дружина Жаклін

Їх одруження відбулося в Ньюпорті. Під час вінчання архієпископ Бостонський в храмі Святої Діви Марії прочитав прислане папою Пієм XII благословення молодим.

У сімейної пари народилася 4 дітей, але перша дитина, дочка Арабелла (1956 р.), і останній – син Патрік (1963 р. н.) – померли. У живих залишилася Керолайн (1957 р.) і Джон (1960 р.). Син був адвокатом і журналістом. У 38 років він трагічно загинув в результаті аварії літака.

Джон Кеннеді-молодший

Дочка – доктор юридичних наук, адвокат, філантроп і письменниця. У 1986 році вона вийшла заміж за Едвіна Шлоссберг, власника нью-йоркської дизайнерської компанії. У них троє дітей. У 2013 році вона була обрана американським послом і очолила дипмісію країни у Японії.

Монро вітає з днем народження Джона Кеннеді Джон Кеннеді був ловеласом і не був вірний Жаклін. Серед його коханок була служить бельгійського посольства Тіна Тернер, яку він пізніше зробив прес-секретарем своєї дружини, актриси Джудіт Кемпбелл-Экснер і Мерилін Монро, шведська аристократка Гунілла фон Посаду, яка описала їх любовний зв’язок у своїй автобіографічній книзі, і багато інших.

Останні роки життя і смерть Джона Кеннеді

У 1963 році, в рамках підготовки до наступного року виборів, Джон Кеннеді зробив ряд поїздок по країні. 21 листопада він прибув в Даллас, а в полудень 22 числа, під час руху його авто по вулицях міста з натовпу вітають його громадян пролунало 3 пострілу, 1 з них виявився смертельним.

Вбивство Джона Кеннеді Версій цього гучного злочину існує безліч. Згідно з офіційною – президент загинув від руки 24-річного Лі Харві Освальда. Той був заарештований і розстріляний нібито має зв’язки з мафією Джеком Рубі на другий день після затримання. Серед багатьох інших гіпотез згадувалася причетність до вбивства ЦРУ, Ліндона Джонсона (який згодом JFK на посту президента), влади В’єтнаму, Фіделя Кастро.

Похорон самого молодого глави держави відбулися 25 листопада в столиці Сполучених Штатів. Попрощатися з ним у будівля Конгресу США на Капітолійському пагорбі прийшло понад 200000 американців. Похований JFK на національному кладовищі Арлінгтон.

Хто вбив Кеннеді? Про цю трагедію було видано понад 25 книг і знято кілька фільмів. Належні йому речі користувалися величезною популярністю на аукціонах. У 2016 році було виставлено на продаж з 16 по 23 червня на інтернет-аукціоні кілька особистих речей і любовний лист Джона до своєї коханки Мері Мейер, дружині агента ЦРУ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: