Ім’я: Джоан Роулінг

Дата народження: 31 липня 1965 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Чіппінг Сотбери, Глостершир, Англія

Діяльність: письменниця

Вага: 60 кг

Зріст: 162 см

Біографія Джоан Роулінг

Джоан Роулінг – одна з найвідоміших письменниць сучасності. Подарувавши світові серію книг про Гаррі Поттера, вона вмить стала популярна і улюблена в усіх куточках землі. Уявою і хистом відомої британської письменниці був створений цілий світ, який відразу ж став рідним для мільйонів читачів.

Однак що ми знаємо про неї – про ту жінку, що організувала цей чарівний світ магії та чаклунства, що обертається навколо школи Хогвартс? Практично нічого. Вона виникла, ніби з нізвідки і за кілька років популярності, здається, так по-справжньому і не звикла до неї. Вона рідко з’являється на публіці, рідко дає великі інтерв’ю. Але від цього особу Джоан стає тільки ще більш привабливою і цікавою.

Дитинство Джоан Роулінг

Майбутня легендарна письменниця народилася в містечку під назвою Чіппінг Сотбери, розташованому в графстві Глостершир (Англія). Її батько – Пітер Джеймс – був інженером на заводі Rolls-Royce, а мама – Енн Волан – простою домогосподаркою. По материнській лінії письменниця має французькі і шотландські корені.

Письменниця Джоан Роулінг стала знаменитою після книг про Гаррі Поттера

Крім батьків близькою і рідною людиною для Джоан завжди була її молодша сестра Ді (Діана). Як вважається, саме для неї шестирічна письменниця написала свою першу книжку – дитячу казку про пригоди кролика на ім’я Кролик і міс Бджоли.

Здружитися з молодшою сестрою ще сильніше Джоан довелося з-за частих переїздів їх сім’ї. Завести постійних друзів було практично неможливо, а тому дівчинки весь свій вільний час проводили разом. Приятелі у сестер Роулінг з’явилися тільки після переїзду в містечко Винтербурн. За щасливим збігом обставин прізвище одного з них була – Поттер. Як зізнається сама письменниця, дана прізвище завжди подобалася їй значно більше, ніж її власна. Так як з-за прізвища Роулінг (співзвучно з rolling pins) її часто дражнили «кеглів».

Ситуація дещо змінилася, коли Джоан стала дорослішати. Університетські друзі і педагоги, згадуючи про Роулінг, кажуть, що вона завжди була замкнутою і дещо дивною дівчиною, яка завжди густо фарбувала очі і тягала з собою книги Толкієна і Діккенса. Такою вона була, коли навчалася в Ексетерському університеті, в якому вивчала французьку мову і класичну філологію.

Після закінчення даного закладу майбутня письменниця ненадовго вирушила до Парижа, де продовжувала вдосконалювати свою французьку. А потім, повернувшись у Лондон, почала працювати секретарем в одному з відділів «Міжнародної амністії».

Мама Гаррі Поттера Джоан Роулінг

Книги Джоан Роулінг про Гаррі Поттера і перипетії долі

У 1990-му році Джоан Роулінг залишила організацію, в якій працювала до цього і разом зі своїми бой-френдом вирішила переїхати в Манчестер. З-за якихось неполадок поїзд, в якому їхала дівчина, затримали на чотири години. У цей момент, сидячи в застиглому на місці поїзді, Джоан раптом, нарешті, чітко уявила собі концепцію роману, ідея якого витала в повітрі вже кілька місяців. Як згадує сама дівчина, все почалося з образу самого Гаррі Поттера, до якого згодом приєдналися і інші персонажі. Приїхавши додому, дівчина відразу ж почала писати. Таким чином, були створені перші голови.

Наступні частини книги були написані вже в Португалії, куди Джоан вирушила викладати англійську мову. Тут письменниця познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Хорхе Арантесом. Пара почала зустрічатися, а незабаром офіційно узаконила свої стосунки. У липні 1993-го у пари народилася дочка Марія Ізабель. Однак тихого сімейного щастя у англо-португальської пари так і не вийшло. За повідомленнями деяких біографів, Хорхе часто виходив з себе і навіть бив Джоан Роулінг. Тому через тринадцять місяців після реєстрації шлюбу пара розпалася.

Великі — Джоан Роулінг В грудні 1993-го Джоан переїхала в Лондон, де жила її молодша сестра. У цей момент у її житті почалася затяжна депресія, пов’язана з розлученням, психологічною травмою та відсутністю роботи. Вона жила на одну допомогу і ховалася від колишнього чоловіка, який приїхав до Шотландії, щоб відібрати у неї дочка. В кінцевому підсумку ситуація вирішилася лише через суд. І з цього моменту життя молодої письменниці почала поволі налагоджуватися.

У 1995-му році вона закінчила свою першу рукопис, яка незабаром була відправлена у всі мало-мальськи великі агентства Англії. Їй відмовили 12-ть разів, проте в кінцевому підсумку одне з агентств все-таки зважився опублікувати книгу. Роман вийшов обмеженим тиражем, але вже незабаром став збирати різні нагороди. «Nestlé Smarties Book Prize», «British Book Award», «children’s Book Award» — кожна з цих нагород зміцнила позиції Джоан, і принесла її книг першу популярність. Дуже скоро успіх накрила її з головою. Слідом за першою книгою послідували нові романи. Книги молодої письменниці розкуповувалися мільйонними тиражами, гонорари Джоан буквально за кілька років додали по кілька нулів. У Великобританії, а потім і по всьому світу почалася справжня істерія, пов’язана з ім’ям Гаррі Поттера, яка стала тільки сильнішою, після виходу на екрани однойменного фільму. В

2004-му році Джоан Роулінг стала першим доларовим мільярдером, який добився подібного успіху за допомогою книг. За свій внесок у розвиток британської літератури Роулінг була нагороджена «Премією Хьюго», Орденом Британської імперії, а також стала кавалером Ордена почесного легіону і володаркою величезної кількості інших нагород.

Вельми примітно, що в цей період «глобальне потепління» сталося і в особистому житті письменниці. У 2001-му році вона вийшла заміж за англійського анестезіолога Нілу Майкла Мюррея. У 2003-му році у пари народився син Девід Гордон, а в 2005-му ще й дочка Маккензі Джин, якій була присвячена книга «Принц-напівкровка».

Джоан Роулінг зараз

Крім семи книг, які безпосередньо склали історію Гаррі Поттера і його друзів, Джоан Роулінг написала і видала ще кілька романів так або інакше пов’язаних з чарівним світом Гоґвортсу. Так, в 2001-му і 2008-му роках світ побачили книги «Фантастичні звірі і місця їхнього проживання», «Квідич з давнини до наших днів», «Казки барда Бідла», «Гаррі Поттер: передісторія», які стали сообразными додатками до романів про юного чарівника. Таким чином, читачі повинні були краще зрозуміти світ, в якому існує цей персонаж.

Крім того, у 2012-му і 2013-му роках світ побачили ще дві книги письменниці — «Випадкова вакансія» і «The cuckoo’s Calling» (не видавалася російською мовою). Дані романи призначені для дорослої аудиторії.

В даний час крім письменницької діяльності Джоан Роулінг активно займається благодійністю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: