Ім’я: Джо Дассен

Дата народження: 5 листопада 1938 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Нью-Йорк, США

Дата смерті: 20 серпня 1980 р. (41 рік)

Діяльність: співак, автор пісень, актор

Біографія Джо Дассена

Джо Дассен – це великий музикант, про який, як здається, можна говорити нескінченно. В його творчості є все – ліризм і прониклива чуттєвість, ніжність і якась чарівна інтимність. Слухаючи пісні великого французького артиста, часом здається, що вони написані спеціально для тебе. Саме тому спадщина нашого сьогоднішнього героя не меркне навіть через багато років після його смерті.

Ранні роки, дитинство і родина Джо Дассена

Джо (Джозеф) Айра Дассен з’явився на світ 5 листопада 1938 року в місті Нью-Йорк. Його сім’я була поліетнічному. В жилах музиканта перемішалася французька, американська, єврейська і навіть українська кров (два діда співака були родом з Одеси і Бучача). Ще однією важливою особливості сім’ї Дассен була їх захоплення творчістю.

Майже все своє життя мама Джозефа грала на скрипці, виступаючи з концертами, а батько – Жюль Дассен – в якості кінорежисера трудився на ниві американського кінематографа. Саме тому мистецтво і творчість завжди були важливою частиною життя нашого сьогоднішнього героя. Батьки часто брали його з собою на концерти і бродвейські постановки. Мама також вчила юного хлопця музиці.

Пісні Джо Дассена популярні по всьому світу та після його смерті

Вельми примітно, що на початку свого життєвого шляху Джо Дассен мріяв стати аж ніяк не музикантом, а кіноактором. Він часто з’являвся на знімальному майданчику, де працював його батько, а також будував плани про успішну кар’єру в світі кіно.

Згодом у нашого сьогоднішнього героя з’явилася і ще одна мрія – мрія про вивчення світового океану. Закінчивши школу, хлопець вступив до Мічиганського університету, де став вчитися на етнографа. Однак згодом все-таки змінив свою думку щодо науки.

У студентські роки Джо Дассен вперше почав співати і грати на гітарі. Він виступав для своїх друзів та однокурсників, а тому був досить популярний у своєму оточенні. Деякий час наш сьогоднішній герой підробляв у нічних кабаре Детройта, де талановитий француз зумів знайти своїх перших слухачів. Однак, незважаючи на це, музика завжди залишалася для молодого хлопця лише чимось на зразок улюбленого захоплення.

Після закінчення університету Джо Дассен переїхав на історичну батьківщину батьків – у Францію. Тут наш сьогоднішній герой деякий час працював на радіостанції, а згодом навіть зумів пробитися у світ великого кіно. В кінці п’ятдесятих – початку шістдесятих років француз знявся в декількох фільмах. Але ці ролі великої слави йому не принесли.

Джо Дасен «Et si tu ‘ existais pas» Саме після цього наш сьогоднішній герой почав серйозно замислюватися про естрадної кар’єри. Відправною точкою великого шляху, як це часто буває, став випадок. На одній з вечірок Джозеф познайомився з дівчиною на ім’я Маріс, яка дуже зацікавилася його музичною творчістю. Намагаючись зберегти частинку його музики для себе, дівчина зробила кілька записів на примітивному магнітофоні. Через деякий час, коли запису про все вже, здавалося, забули, Маріс віднесла касету на радіостанцію СВЅ.

Після цього Джо Дассена запросили на зустріч, в результаті якої його умовили виступити в прямому ефірі.

Зоряний шлях Джо Дассена

Виступ на телебаченні виявився досить вдалим, а тому вже незабаром художник запропонували записати сольний альбом. Платівка «Les Dalton» була випущена в 1965 році, проте не принесла співакові успіху. Бачачи, що музика кантрі не користується в Європі великою популярністю, Джо Дассен перейшов до французького шансону, який, власне, і приніс йому велику популярність.

Після цього протягом п’ятнадцяти років наш сьогоднішній герой був одним з найяскравіших і найбільш затребуваних артистів не тільки у Франції, але і у всій Європі. За цей час співак випустив дев’ятнадцять студійних платівок, а також безліч збірників та дисків з концертними виступами. Його пісні «Et si tu ‘existais pas», «L» Amérique», «A Toi», «Les Champs-Elysees», «Si Tu T’en appelles Melancolie», «Le Petit Pain Au Chocolat», «l’ete Indien» стали воістину безсмертними хітами.

Досконала музика Джо Дассена принесла йому міжнародну славу, а разом з нею величезна кількість самих різних премій і нагород. Музику Джо Дассена можна почути в декількох фільмах. Довгий час друзями і партнерами музиканти були такі відомі виконавці як Тото Кутуньо, Шарль Азнавур, Марчелла Белла і багато інших.

Hélène Segara, Joe Dassin — Et si tu ‘ existais pas Артист об’їздив з концертами півсвіту. Великої популярності Джо Дассен домігся також і в далекому і традиційно закритому Радянському союзі. Як це не дивно, єдиним місцем, де музика співака не користувалася популярністю залишилася його рідна Америка.

Смерть Джо Дассена, причина смерті

У 1980-му році Джо Дассен переніс важке розлучення, в результаті якого він став часто скаржитися на здоров’я. У нього почалися проблеми з серцем. У підсумку під час виступу в одному з концертних залів Канн, артист раптом зблід і ледь не впав з ніг. Прошепотівши в мікрофон: «Мені погано», артист пішов за лаштунки під зітхання стурбованих глядачів.

За сценою Джо Дассену зробили укол, і він під схвальні оплески присутніх зміг все-таки повернутися на сцену. Після концерту співака відвезли в лікарню, де у нього був констатований сильний серцевий напад.

Причиною смерті Джо Дассена став серцевий напад

Після цього епізоду артист узяв паузу і на деякий час виїхав на Таїті. Проте вже в аеропорту у нього стався новий напад. На острови приїхали його близькі і друзі, які вирішили підтримати музиканта. Але це не допомогло. І в один з вечорів Джо Дассен раптом упав на підлогу, прямо посеред ресторану, де він вечеряв, і більше не прийшов до тями.

Похорон Джо Дассена пройшли в США, де він був похований поруч з бабусею і дідусем. Багато років опісля після його смерті багато французькі та європейські музиканти присвячували свої пісні великому артистові. Він став справжнім символом Франції та одним з найбільших співаків в європейській історії.

Особисте життя Джо Дассена

В житті Джо Дассена було два шлюби. Першою його дружиною стала та сама Маріс Массьєра, яка колись зробила його перші записи. Закохані одружилися в Парижі 18 січня 1966 року і прожили разом одинадцять років.

У 1973-му році на світ з’явився їхній син Джозеф, який, однак, трагічно помер через п’ять днів. Цей випадок перекреслив багато в стосунках пари. Джо і Маріс стали часто сваритися. У 1977-му році подружжя розлучилося. Згодом, розповідаючи про своє розлучення, Джозеф сказав: «Нас роз’єднав не успіх. Нас просто розлучила саме життя».

У 1978-му Джо Дассен одружився вдруге. Його новою супутницею життя стала Крістін Дельво, з якою він познайомився під час свого першого шлюбу протягом 5 років. Тому після розлучення він відразу оформив свої стосунки з дівчиною. Христина на весіллі була вже вагітна. Перший син народився Джонатан до вересня 1978 року. А через півроку дівчина дізналася, що вагітна другою дитиною.

В цей час шлюб «тріщав по швах», тому коли народився другий син, Жюльєн, Джо Дассен подав на розлучення. Він зміг відсудити у колишньої дружини дітей, тому що вона зловживала наркотиками. Але, на жаль, після всіх судових розглядів він так і не зміг насолодитися спілкуванням з дітьми — він помер від серцевого нападу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: