Ім’я: Джиммі Хендрікс

Дата народження: 27 листопада 1942 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Сіетл, США

Дата смерті: 18 вересня 1970 р. (27 років)

Діяльність: гітарист, співак

Біографія Джиммі Хендрікса

Джиммі Хендрікс (справжнє ім’я Джеймс Маршалл Хендрікс) – це легендарний музикант, якого ще за життя називали класиком року. Його феноменальна гра на гітарі, а також постійний пошук нових форматів звуку зробили його однією з найяскравіших зірок свого часу. Сьогодні легендарного афроамериканця вже давно немає з нами, проте його музична спадщина все ще продовжує існувати. Ставши піонером у багатьох галузях, Джиммі Хендрікс розширив уявлення про музику в стилі рок і став справжньою легендою даного жанру. Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити саме про нього. Якою людиною він був? Як розвивалася його кар’єра? Про все це читайте у нашому біографічному огляді.

Ранні роки, дитинство і сім’я Джиммі Хендрікса, перші пісні

Наш сьогоднішній герой народився в холодному і туманному Сіетлі в родині Ела і Люсіль Хендрікс. Батько майбутнього музиканта був афроамериканцем, а мама – індійкою. Крім того, по батьківській лінії в генеалогії Джиммі Хендрікса простежуються також ірландські та індіанські гілки. Подібний дивний симбіоз кровей, культур і всього, що з ними пов’язано в значній мірі визначив неповторний музичний стиль гітариста, а також вплинув на його звичну експресивну манеру виконання.

Джиммі Хендрікс - його пісні-суперхіти

Крім того, значний вплив на творчий та життєвий шлях нашого сьогоднішнього героя надав розлучення його батьків, а також рання смерть матері. Через постійну зайнятість батька Джиммі Хендрікс провів більшу частину свого дитинства разом з бабусею і дідусем. Саме вони і прищепили молодому хлопцю любов до мистецтва і творчості. Однак музичну шлях наш сьогоднішній герой обрав самостійно. Як відзначається в багатьох джерелах, гітарне творчість майбутній музикант вибрав майже випадково. Ще в підлітковому віці він за п’ять доларів купив собі акустичну гітару і почав самостійно вивчати акорди. Дане заняття настільки захопило молодого хлопця, що згодом він не мислив свого життя без гітарної музики. Навчившись непогано грати на гітарі, Джиммі Хендрікс почав виступати з кількома сиэтлскими колективами, однак, дуже скоро був змушений залишити дане заняття.

Причиною всьому став викрадення машини, а також наступну за цим вирок суду. Спочатку епатажного музиканта засудили до двох років позбавлення волі, але завдяки майстерності адвоката тюремне ув’язнення вдалося замінити дворічної службою в армії.

Позбавлений іншого вибору, Джиммі відправився служити у повітряно-десантну дивізію, проте вже через рік був демобілізований і відправлений у військовий госпіталь з серйозною травмою ноги.

Джиммі Хендрікс Оговтавшись від травми, Джиммі Хендрікс знову почав займатися музикою. Незабаром він, разом зі своїм тодішнім другом Біллі Коксом переїхав в Нешвілл, де почав виступати в тамтешніх клубах. В цей період він виступав на розігріві у таких виконавців як Бі Бі Кінг, Кертіс Найт, і Літл Річард.

Зоряний шлях Джиммі Хендрікса, музична кар’єра

У середині шістдесятих років Джиммі Хендрікс грав разом з кількома колективами і часто виступав на сцені. Так, він познайомився з багатьма відомими музикантами, серед яких був і Годину Чандлер (відомий за виступами з групою «The Animals»). Саме він і став першим продюсером Джиммі Хендрікса. Разом вони відправилися в Лондон, де згодом сколотили колектив «The Jimi Hendrix Experience». Після цього відбулися перші виступи колективу, які принесли групі більшу популярність.

У 1967-му році побачив світ перший альбом гурту, що отримав назву «Are You Experienced?». У цей період під час одного з виступів Джиммі Хендрікс вперше підпалив гітару, після чого поступив до лікарні з опіками рук. Незважаючи на це, вже кілька місяців через наш сьогоднішній герой приступив до запису другого студійного альбому «Axis: Bold as Love», реліз якого ледь не був зірваний через те, що музикант втратив запис майже половини пісень. В кінцевому підсумку музичний матеріал вдалося відновити, і вже в грудні 1967-го року другий альбом колективу побачив світ.

Мозаїчний портрет Джиммі Хендрікса

Після виходу даних альбомів група Джиммі Хендрікса вирушила в гастрольне турне. Спочатку місцем їх призначення стала Скандинавія, однак згодом група дала ряд концертів в Британії і США. Влаштувавшись в Америці, Джиммі Хендрікс в 1968-му році приступив до запису свого третього альбому. В цей період в інтерв’ю багатьох його знайомих стали проскакувати захоплені відгуки про небувалий перфекціонізм музиканта. Одну і ту ж гітарну партію музикант міг записувати по двадцять разів, щоб в кінці вибрати один єдиний варіант, який здавався йому підходящим.

У жовтні 1968-го року третій студійний альбом Джимі Хендрікса «Electric Ladyland» побачив світ. З цього моменту група знову відновила гастролі, відзначившись у Лондоні, Денвері, а також на фестивалі у Вудстоку. Цей гастрольний тур міг бути і більш тривалим, однак у травні 1969-го року музикант був затриманий в канадському аеропорту з великою партією наркотиків. Даний факт став причиною тривалого судового розгляду, яка завадила проведенню низки концертів.

Останні виступи і смерть музиканта, причина смерті Джиммі Хендрікса

Варто відзначити, що проблеми з наркотиками і надалі переслідували легендарного гітариста. На його останньому виступі в рамках лондонського фестивалю «Isle of Wight» він рано пішов зі сцени з-за того, що глядачі хотіли слухати його старі пісні, ігноруючи нові композиції. Після цього епізоду Джиммі Хендрікс ще один раз вийшов на сцену, однак освистаний глядачами знову покинув її.

То перерване виступ в кінцевому підсумку стало останньою появою артиста на сцені. Вісімнадцятого вересня 1970-го року він був знайдений мертвим у номері готелю «Самарканд» в Лондоні. За словами його тодішньої подруги Моніки Шарлотти Данеман, яка перебувала з музикантом в момент смерті, Джиммі загинув, захлинувшись блювотними масами, викликаними прийомом дев’яти таблеток снодійного. Бачачи, як її друг помирає, дівчина все-таки не зважилася викликати швидку, так як по всьому номером в той момент були розкидані різні наркотичні засоби.

За однією з версій, причиною смерті Джиммі Хендрікса стали наркотики

Після смерті музиканта його друзями і знайомими було випущено ще близько п’ятнадцяти концертних записів гітариста. Посмертна дискографія Джиммі Хендрікса включає понад 350 різних композицій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: