Ім’я: Джеррі Лі Льюїс

Дата народження: 29 вересня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Ферридей, Луїзіана, США

Діяльність: співак, композитор

Вага: 90 кг

Зріст: 180 см

Біографія Джеррі Лі Льюїса

Джеррі Лі Льюїс – це легендарний музикант, який відрізняється не тільки величезним талантом, але і безмежним запасом творчої енергії. Сьогодні йому вже сімдесят вісім років, однак культовий виконавець залишається все також бадьорий і сповнений сил. Він записує нові пісні, дає концерти і невпинно працює над реалізацією нових творчих проектів. І такий підхід приносить свій результат.

Сьогодні, як і багато років тому, концерти Джеррі Лі Льюїса збирають тисячі людей. Але в чому ж секрет такого вражаючого успіху? Розібратися в цьому ми спробуємо сьогодні, запропонувавши вашій увазі невеличке оповідання про життя і творчу долю великого музиканта.

Ранні роки, дитинство і родина Джеррі Лі Льюїса

Як повідомляється в більшості сучасних джерел, грати на піаніно наш сьогоднішній герой почав ще в ранньому дитинстві. Буквально з десяти років він методично перебирав акорди, а також переймав майстерність у свого двоюрідного брата – Міккі Гіллі (нині відомий кантрі-виконавець). Іноді він також брав уроки у запрошених педагогів, однак такі випадки були досить рідкісні.

Джеррі Лі Льюїс в молодості

В силу того, що сім’я Джері була дуже релігійна, подібне якість незабаром передався і йому. З ранніх років він мріяв про професію священнослужителя, а тому, закінчивши школу, не замислюючись, вступив до Південно-західний біблійний інститут у Техасі. Тут він продовжив удосконалювати свої музичні вміння. Однак навчання в техаському Вузі виявилася для нього недовгою.

Причиною відрахування, як це не дивно, стала музика. Вся справа в тому, що під час одного з виступів молодому музиканту прийшла ідея виконати композицію «My God Is Real» у стилі бугі». Незабаром він успішно втілив свій задум у життя. Але педагогам релігійного інституту подібна ідея здалася не найвдалішою. Пісню назвали блюзнірською, і вже зовсім скоро наш сьогоднішній герой був відрахований з Вузу.

Усвідомивши, що кар’єра священнослужителя – це, м’яко кажучи, «не його», Джеррі Лі Льюїс вирішив присвятити своє життя улюбленому заняттю — музиці. У 1954-му році наш сьогоднішній герой записав дві кавер-композиції для радіостанції Луїзіани. Пісні потрапили в ефір, і цей невеликий успіх змусив молодого музиканта повірити в свої сили.

Джеррі Лі Льюїс — Great balls of fire Восени 1956-го року він приїхав у Мемфіс і домовився про прослуховування в одній з місцевих звукозаписних компаній. Музичні таланти молодого хлопця були оцінені по достоїнству, однак його репертуар був визнаний «не актуальним». Вся справа в тому, що в той період найбільш модним і затребуваним стилем був рок-н-рол, але в репертуарі Джеррі були тільки композиції в стилі «кантрі». Представники Sun Records попросили музиканта трохи переглянути свій музичний стиль, і Джеррі Лі Льюїса не залишилося нічого іншого, як погодитися.

Варто відзначити, що необхідні композиції наш сьогоднішній герой написав вже досить скоро. «Рок-н-рольна» «End Of The Road» привела в невимовний захват голови Sun Records, і той згодом говорив про молодого музиканта не інакше як про «новому Елвіса Преслі».

Вельми примітно, що вміння легко переключатися з одного стилю на інший стало згодом однією з характерних рис музичної творчості Джеррі Лі Льюїса.

Зоряний шлях Джеррі Лі Льюїса

У 1958-му році наш сьогоднішній герой представив публіці свій перший студійний альбом, який отримав скромну назву «Jerry Lee Lewis» кілька композицій з цієї платівки дуже скоро потрапили в активну ротацію всіх радіостанцій Північної Америки і через деякий час перетворилися в справжні шлягери.

В кінці п’ятдесятих років музикант вирушив у затяжний гастрольне турне по містах США, Канади і Великобританії. Кар’єра співака розвивалася стрімко. Однак у другій половині 1958-го року навколо популярного музиканта вибухнув серйозний скандал, пов’язаний з його одруженням на своїй тринадцятирічної двоюрідної племінниці Майре Гейл Браун. Через цього інциденту багато концерти співака в Європі були скасовані. Не менш холодний прийом Джеррі Лі Льюїса чекав і на батьківщині.

Джеррі Лі Льюїс — Whole Lotta Shakin’ Going On (1957) Із-за скандалу наш сьогоднішній герой надовго потрапив у чорні списки всіх радіостанцій. Його концерти були скасовані, а газетні публікації про нього самого і його творчість були переважно критичними.

Лише в 1963-му році музикант зумів вийти з затяжного піке. В цей період він знову почав давати концерти, а на радіостанціях США стали звучати композиції з другого студійного альбому музиканта («Jerry lee’s Greatest»). Незабаром Льюїс знову почав багато гастролювати. У цей період частими пунктами його турне стали не тільки американські і канадські, але також німецькі і англійські міста.

У першій половині шістдесятих років наш сьогоднішній герой підписав контракт з компанією Smash Records і приступив до активного студійного творчості. Згодом він випускав по кілька альбомів у рік, а в 1971-му році знову зумів записати «золотий сингл» з символічною назвою «Would You Take Another Chance on Me».

З цього моменту кар’єра Джеррі Льюїса розвивалася стрімко. У період з 71-го по 2013-й рік він записав близько сорока (!) нових альбомів, останній з яких – збірка «Sun Recordings: Greatest Hits» — вийшов у 2012-му році. Практично кожна з студійних платівок дарувала світу хоча б два-три справжніх хіта.

Джеррі Лі Льюїс в даний час

В даний час Джеррі Лі Льюїс все сповнений сил, як і колись раніше. Він часто виступає в різних містах Європи і Північної Америки, а також працює над реалізацією кількох нових студійних проектів.

У 1986-му році наш сьогоднішній герой був включений в число десяти перших членів Залу слави рок-н-ролу. Прямо або опосередковано про життя легендарного музиканта розповідається відразу в двох біографічних фільмах.

Особисте життя Джеррі Лі Льюїса

Романи і подружні союзи Джері Лі Льюїса легко можуть стати темою для окремої статті. Вперше стати під вівтар нині легендарному музикантові довелося вже в п’ятнадцятирічному віці. Його дружиною стала дочка місцевого священика. Причиною розпаду даного шлюбу став згаданий вище роман виконавця зі своєю малолітньою племінницею.

Джеррі Лі Льюїс одружився на малолітньої племінниці

Подружній союз з юною дівчиною проіснував 12-ть років і згодом розпався. Надалі наш сьогоднішній герой ще п’ять разів наважувався зв’язати себе узами шлюбу. Деякі з цих подружніх союзів розпадалися самі собою, а деякі переривалися з вини випадку.

Так, четверта дружина музиканта потонула в басейні, а п’ята померла від передозування. На початку 2012-го року 76-річний музикант одружився в сьомий раз. Новою дружиною Джеррі Лі Льюїса стала його доглядальниця, якій на той момент було 62 роки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: