Ім’я: Джек Брюс

Дата народження: 14 травня 1943 р. (73 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Глазго, Шотландія

Діяльність: музикант, композитор, співак

Вага: 63 кг

Зріст: 170 см

Біографія Джека Брюса

Дитинство і родина Джека Брюса

Рідне місто Брюса – Глазго. При народженні його ім’я — Джон Саймон Ашер. Хлопчик з раннього дитинства навчався грі на різних інструментах. Спочатку він грав на фортепіано і віолончелі, крім того, почав співати в хорі, відвідував індивідуальні заняття з вокалу.

Як згадує сам музикант, будучи маленьким хлопчиком, він дуже хотів вчитися гри на басу, однак з-за маленького зросту він був відправлений учитися грати на віолончелі. У п’ятнадцять у Джека з’явився контрабас, на якому він виступав разом зі шкільним хором. Тільки в п’ятнадцять підліток згадав про свою дитячу мрію і навчився грі на бас-гітарі.

Jack Bruce & Gary Moore — White Room У сімнадцять років юнак почав навчатися в Шотландській музичної консерваторії. Довго його заняття не тривали, незабаром він закинув навчання. Це пов’язано з тим, що майбутнього музиканта хотілося вивчати не класичні музичні твори, а грати блюз і джаз. Найбільше його приваблювали живі виступи на сцені. На рішення залишити консерваторію вплинув і той фактор, що матеріальне становище сім’ї не давало можливості Джеку сидіти на батьківській шиї.

Початок кар’єри музиканта Джека Брюса

На деякий час Джек їхав в Італію, де грав на контрабасі в джазовому оркестрі Мюррэя Кемпбелла. Повернувшись, він знову почав займатися музикою і грати в джазових колективах. Це допомогло йому відточити майстерність, з’явилася його власна виконавча техніка.

Музикант Джек Брюс в молодості

Перший час Брюс виступав з групою BLUES INCORPORATED. Це було на початку шістдесятих років. 1963-го він опинився в групі GRAHAM BOND ORGANIZATION, яка випустила два своїх альбоми. На жаль їх творчість не знайшло відгуку у слухачів, і колектив досить швидко розпався. Ще однією причиною розпаду стала нездорова обстановка у відносинах між музикантами. Після відходу Джека, ця група проіснувала лише рік. Майже всі хлопці з цього колективу знайшли себе і стали знамениті в інших музичних групах.

Брюс став грати в групі BLUESBREAKERS, яка на той момент вже була досить успішною. Там Джек виступав там разом з Пітером Гріном і Еріком Клептоном. Через деякий час музикант виявився в ще більш успішною групі Манфрэда Манна.

Джек Брюс і тріо «Cream»

У 1966-му році Ерік Клептон запросив Брюса в тріо, де, крім них виявився Джинджер Бейкер. Саме з Бейкером у Джека виник конфлікт у GRAHAM BOND ORGANIZATION, з-за якого він в ті роки і покинув групу. Тепер же вони опинилися в одному блюзовом тріо.

Джек Брюс — I Feel Free — Live Проект обіцяв бути успішним і дуже цікавим, тому музикант вирішив не відмовлятися від пропозиції Клептона. Вони почали грати разом, але атмосфера в колективі з назвою Cream була далека від здорової. Вік цієї групи виявився недовгим, але і цього вистачило, щоб музиканти випустили чотири альбоми, які стали в подальшому класикою рок-музики. Незабаром Cream майже не поступався за статусом і популярності від BEATLES і від ROLLING STONES. Для багатьох груп блюз-рок цього тріо став еталоном.

Тріо розпалося в 1969-му році. Причин було кілька. По-перше – це складні взаємини між членами колективу. По-друге – музикантів не влаштовувало те, якою була динаміка розвитку групи. В-третіх – вплинув нездоровий ажіотаж навколо їхньої творчості. Це тріо стало для музиканта тим трампліном, завдяки якому він виявився в світі великої музики.

Сольна кар’єра Джека Брюса

Музикант вирішив почати сольну кар’єру, для цього він поєднав блюз, джаз і арт-рок. «Songs for a tailor» – перша сольна платівка Джека, записана ним у 1969-му році. Хоч він вийшов і не надто «рокерським», любителі серйозної музики дали цій роботі високу оцінку.

Джек Брюс продовжує виступати з концертами і записувати нові альбоми

Музикант деякий час гастролював з Jack Bruce & FRIENDS. Далі він спільно з джазовим колективом LIFETIME записав два альбоми. На превеликий жаль Джека група LIFETIME незабаром розпалася. На думку Брюса, цей склад був найцікавішим у його кар’єрі.

Незабаром пішов з життя Джиммі Хендрікс. Якраз незадовго до цього з ним велися переговори про спільний виступ з Джеком Брюсом.

Беручи участь у різних проектах, музикант продовжував записувати сольні альбоми. Його кар’єра приваблювала увагу критиків і численних шанувальників.

Новий виток у кар’єрі, Джек Брюс в даний час

У 1980-му році в складі три BLT музикант записав альбом, який отримав негативні відгуки слухачів з-за занадто прямолінійного хард-року, виконаного серйозними музикантами, які увійшли в це тріо. Далі на кілька років Брюс припинив творчу діяльність і повернувся до активної роботи лише на початку дев’яностих років.

BBM — JACK BRUCE, GINGER BAKER & GARY MOORE — ROCKPALAST 1993 Музикант почав співпрацювати з Дикому Хексталл-Смітом. Його новий сольний альбом отримав назву «A Question of Time».

У 1994-му році Брюс Бейкер і разом у Гері Мур створили чергове хард-блюзовий тріо. Цей проект називався BBM і замислювався, як продовження Cream. Однак тієї ж популярності новостворене тріо не досягло. Колектив випустив всього один альбом, який нічим не зумів привернути до себе уваги і виявився досить посереднім.

Сольні альбоми Джека, випущені в дев’яностих роках, нічим особливо не відрізнялися від його сольників сімдесятих. «More Jack Than God» — черговий альбом музиканта, що вийшов в 2003-му році. Брюс продовжує виступати, і ні про яке припинення музичної кар’єри поки не замислюється.

Особисте життя Джека Брюса

Вперше музикант одружився в сімнадцять років. Шлюб був недовгим. Народжена у шлюбі син у Джека був відібраний. Починаючи з 1964-го року, впродовж дев’яти років Брюс перебував у шлюбі з Джанет Годфрі. У них двоє спільних дітей.

У 2003-му році музиканту пересадили печінку. Він швидко відновився і навіть випустив чергову платівку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: