Ім’я: Джеффрі Раш

Дата народження: 6 липня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Тувумба, Квінсленд, Австралія

Діяльність: актор

Вага: 81 кг

Зріст: 183 см

Біографія Джеффрі Раша

Знайомтеся, Джеффрі Раш

Джеффрі Раж – геній історичного та пригодницького кіно, вміло перевоплощавшийся у маркіза де Сада і Льва Троцького, міністра при дворі Єлизавети і капітана Гектора Барбоссу. У його послужному списку безліч театральних і кінопроектів. Він входить в «золотий список акторів», яким вдалося за свою кар’єру зібрати 3 найбільш престижні нагороди: Оскар, Emmy і Tony Award, а також удостоїтися шести престижних кінонагород за один фільм.

Дитинство і юність Джеффі Раша

Популярний актор народився на початку липня 1951 року в невеликому містечку австралійському Тувумба, розташований у південно-східній частині Квінсленда. Його батьки не мали ніякого відношення до театру або кіномистецтва. Батько був бухгалтером, а мати працювала в магазині.

Цікаво, що з боку батька у ньому змішалися англійська, ірландська та шотландська кров, а з боку матері Джеффрі успадкував німецькі корені. Коли хлопчикові було 5 років, його батьки вирішили розлучитися, і він з матір’ю переїхав в найближчий великий місто — Брісбен.

Джеффрі Раш в Піратах Карибського моря

У школі Джеффрі відвідував гурток театрального мистецтва, де вони ставили ексцентричні комедії «Тітка Чардлея», «Чудовий Крайтон» і «Миш’як і старі мережива». За словами актора, навіть тоді вони намагалися вибирати твори «з подвійним дном». Для отримання вищої освіти був обраний університет Квидсленда, факультет мистецтв, який Джеффі Раш успішно закінчив у 1970 році.

Театральна кар’єра Джеффрі Раша

З 1971 року розпочалася театральна кар’єра Джеффрі. Він отримав можливість працювати в Театральній компанії Квінсленда і взяв участь у 17 п’єсах. Зараз успішний кіноактор, оцінюючи свій досвід на театральних підмостках, вказує на те, що «кіно і театр – два абсолютно різних світи. Театр – це щось конкретне, що належить тільки самому акторові…»

У 1975 році Джеффрі поїхав у Париж, де протягом двох років вивчав мистецтво пантоміми в школі видає мім – Жана Лекока. Він відчував, що йому тісно в рамках австралійської школи, і відчував глибоке захоплення європейським мистецтвом. Після повернення до Австралії в 1979 Джеффрі Раш повернувся до більш ніж успішною театральній кар’єрі. Він був задіяний у п’єсах Шекспіра і Чехова, Уальда та Мэмета. За словами актора, він вибирав «самі гострі кути класичного репертуару». Під час підготовки п’єси Бэккета «В очікуванні Годо» він не лише грав разом з Мелом Гібсоном, але і знімав з ним квартиру.

ЗЛОДІЙКА КНИГ — ТРЕЙЛЕР | Джеффрі Раш, Емілі Уотсон, Софі Нелисс Участь у виставі «Записки божевільного» в 1989 принесло Джеффі Рашу неймовірний успіх. З цією постановкою він гастролював по багатьом країнам, в тому числі відвідав Росію (московський Театр на Таганці). Цю поїздку актор згадує як дивно яскравий епізод свого життя. Він не очікував такого відгуку від російських глядачів, які звикли до стриманим, «чорно-білим» постановок гоголівських п’єс.

Джеффрі Раш згадує, як російські актори і журналісти були вражені тим, що австралійці поставили цей твір з яскравими елементами бурлеску, практично клоунади.

Джеффрі Раш в кіно, фільмографія

Кінодебют Джеффрі Раша відбувся в 1981 році у кримінальній мелодрамі «Обман» («Hoodwink»), однак другорядна роль не принесла акторові видатного успіху. Він продовжував ставити театральні вистави, навіть був удостоєний за значні досягнення премією Сідні Майєра 1994.

Поворотним моментом в кінокар’єрі стала участь Джеффрі Раша у фільмі «Блиск». Роль психічно неврівноваженого піаніста, за яку також боролися Том Круз і Райф Файнс, принесла акторові не тільки новий досвід, але і довгоочікуваний тріумф: визнання глядачів, «Оскар», «Золотий Глобус» і безліч інших престижних нагород. За словами Джеффрі Раша, він прочитав сценарій ще 1992 року і зрозумів, що це «чудова історія – яскрава і прямолінійна». Якимось дивним чином вона виявилася співзвучною театрального досвіду актора. Особливо при опрацюванні персонажа Девіда Хельфготта Рашу допомогла роль шекспірівського короля Ліра.

Джеффрі Раш — його улюблені ролі Далі послідував ряд біографічних та історичних картин, серед яких необхідно відзначити стрічки «Єлизавета» (1998), «Закоханий Шекспір» (1998), «Знедолені» (1998). Критики писали, що «Голлівуд просто вчепився в Джеффрі в якості характерного актора. Його типаж ідеально підходив для міністра при Єлизаветі і власника театру в історії про Шекспіра, але це зовсім не означає, що йому не цікава сучасність і він не з’явиться на екрані в костюмі-трійці».

Крім того, всі як один критики і режисери відзначали, що Джеффрі, навіть отримавши безліч нагород, залишався зібраним і ніколи не втрачав розум через обрушилася на нього слави. Згодом Раш з’явився в картинах «Таємничі люди» і «Будинок на пагорбі привидів», які урізноманітнювали його амплуа персонажами Казанови, Франкенштейна і ексцентричного жорстокого мільйонера. Вони не мали особливого успіху в прокаті, однак актор говорив про них як про «сюжетах з геніальними комічними ситуаціями, іронією, яку, швидше за все, американці просто не зрозуміли».

Цікавою була роль Джеффрі Раша в неоднозначному фільмі «Перо маркіза де Сада». Коли його питали про участь в цьому проекті, Джеффрі жартома говорив: «Якщо тобі кажуть, що за сценарієм тебе буде цілувати Кейт Уінслет, а тобі за це ще й будуть платити, то, само собою, погоджуєшся».

Багато кінокритиків вважали, що сцени з участю Джеффрі – це «єдині гідні уваги епізоди у фільмі на тлі нудних кадрів, які хочеться перегорнути в очікуванні улюбленого героя». Сам актор пише про цю роботу як про незвичайному експерименті, спробі зрозуміти, чим жило суспільство на порозі трансформації. Раш виявив себе, як дуже глибокий актор, показав свого героя не тільки в образі «поганого порочного тварини», але і як мислителя, автора, чиї праці змогли подолати століття. В цілому, Джеффрі Раш дуже цікаво висловлюється про подібних ролях: «Проблема в тому, що весь час виникає спокуса все спростити — взяти мачете замість скальпеля. Шкода, але в кіно всі люблять саме мачете».

Варто згадати також про другорядної ролі у фільмі «Фріда», де актор з’явився в образі Троцького, який переховувався в гостях у відомої художниці Фріди Кало.

Джеффрі Раш в «Піратах Карибського моря» — друга хвиля успіху

Джеффрі знімався у багатьох картин, але чергова хвиля популярності прийшла до нього з роллю капітана Барбосси у фільмі «Пірати Карибського моря». Актор, який дуже цінував досвід спільної роботи з хорошими професіоналами, був радий грати на одному майданчику з Джонні Деппом, Орландо Блумом і Кірою Найтлі. Не менш успішними були вийшли в наступні роки частині «Скриня мерця» і «На краю світу». Про свою роботу з Джонні Деппом Джеффрі писав наступне: «Між нашими персонажами виникла якась дивна зв’язок, як між подружжям, які вже ненавидять один одного, але знають, що вони назавжди будуть разом». Повертаючись до улюбленим історичним персонажам, Джеффрі Раш знявся в драмі «Золотий вік», де, як і в «Єлизаветі», його партнером по майданчику була талановита Кейт Бланшетт.

Джеффрі Раш з дружиною

Обов’язково варто відзначити роль актора в оскароносному фільмі «Король говорить» (2010). Спочатку Джеффрі Раш поставився до сценарію фільму, «як до приймального дитині», весь час відкладав його, але коли прочитав, зрозумів, що роль логопеда Лайонела Лога просто створена для нього. За цю роботу актор отримав премію BAFTA, номінації на «Золотий Глобус» і «Оскар».

Серед нових проектів Джеффрі Раша – фільми «Краща пропозиція» і

«Злодійка книг» (2013). В останньому непростому фільмі про долю маленької дівчинки в часи фашистської Німеччини Джеффрі зіграв приймального батька головної героїні, «людини, що пережила безліч жахів, але повного співчуття до світу». Він високо оцінив роботи свого партнера по сцені – Софі Нелисс, сказавши, що вона – справжня актриса, створена для гри в кіно.

Попереду заплановані зйомки фільму «Боги Єгипту» і ряд театральних проектів. Джеффрі Раш говорить: «життя актора – американські гірки, ти ніколи не знаєш, що тебе чекає через 3 місяці, але злети і падіння, нові люди, нові проби – це те, заради чого варто продовжувати».

Особисте життя Джеффрі Раша

У 1988 році Джеффрі Раш зв’язав себе узами шлюбу з актрисою Джейн Менелос. Під час медового місяця і після нього подружжя разом грали в п’єсі «Як важливо бути серйозним». Крім того, Джейн разом з чоловіком знімалася у фільмі «Перо Маркіза де Сада». У 1992 році у Джеффрі і Джейн народилася донька Анжеліка, а через три роки – син Джеймс. За словами актора, він намагається робити все можливе, щоб хоча б 60% часу проводити вдома в Австралії, розриваючись між сім’єю і щільним графіком зйомок у США і Великобританії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: