Ім’я: Дональд Туск

Дата народження: 22 квітня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Гданськ, Польща

Діяльність: політичний діяч

Вага: 80 кг

Зріст: 178 см

Біографія Дональда Туска

Дональд Францішек Туск – політик, голова Євроради, колишній керівник уряду Польщі, голова та співзасновник партії «Громадянська платформа».

Він брав участь у діяльності антикомуністичного профоб’єднання «Солідарність», партсил KLD (Ліберально-демократичний конгрес), UW (Унія Свободи), отримав мандат депутата після перших вільних виборів у 1991 році, обирався віце-спікером верхньої і нижньої палати польського парламенту (сенату і сейму).

Дональд Туск Францішек

За словами експертів Інституту Європи РАН, Туск – прагматична людина і досвідчений політик, готовий відстоювати власну позицію і бути принциповим. Він підтвердив цей висновок, зокрема, зумівши не допустити виключення Греції з єврозони в липні 2015 року і продемонструвавши свою здатність докладати зусилля і досягати єдності в ЄС.

Обрання Туска на ключову посаду в керівництві Євросоюзу аналітики вважають свідченням того, що нові члени ЄС почали відігравати важливу політичну роль межах даного об’єднання європейських держав.

Дитинство і родина Дональда Туска

З’явився на світ нинішній визнаний європейський політичний лідер 22 квітня 1957 року на півночі Польщі, в Гданську. Його мама була медичною сестрою, батько працював теслею. За етнічною ознакою його предки належали до польського кашубскому меншості, територія розселення якого розташована на півночі країни в Помор’ї.

Майбутній політик отримав шотландське ім’я Дональд завдяки своїй бабусі Юліані, яка в молодості багато подорожувала. Середню освіту він здобував у гімназії №1 рідного міста, що носить ім’я знаменитого співвітчизника Миколи Коперника.

Після її закінчення у 1976 році він вступив на відділення історії університету Гданська. Дипломна робота молодого історика була про культ особистості і діяльності маршала Польщі Юзефа Пілсудського. Юнак захистив її в 1980 році.

Дональд Туск обрав політичну кар'єру

Дідусь Туска в 1944 році був з примусу покликаний нацистами в вермахт. Це сталося з причини того, що поляки, які проживають у Гданську, який носив тоді назву Данциг і вважався вільним, напівавтономним містом, визнавалися громадянами ФРН.

Дана обставина використовувалося згодом проти політика його опонентами під час обрання президента в 2005 році. Вони оголосили, що дідусь Дональда, нібито, поступив на службу у німецькі збройні сили добровільно. Незважаючи на недостовірність інформації про дідуся (насправді він втік з вермахту і вступив у Військо польське), імідж його онука як кандидата на високий пост постраждав, він зайняв друге місце.

Початок політичної кар’єри Дональда Туска

Вже в період навчання в університеті другий в історії глава Євроради опинився в авангарді політичних подій. Він був впливовим діячем в опозиційному Незалежному студентському союзі, молодіжному філії «Солідарності».

У період воєнного стану він працював журналістом — редактором самвидавних видань. В цей же час він зайнявся висотними роботами на будівельних об’єктах в кооперативі Swietlik. У 1989 році він став заступник головного редактора видання Gazeta Gdanska і членом Ліберально-демократичного конгресу.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск

У 1991 році, після перших вільних виборів по завершенню посткомуністичного перетворення політичної системи, Дональд був обраний депутатом. Після об’єднання KLD з «Демократичним союзом» він став на чолі «Союзу Свободи». У 1997 році Туск був висунутий в сенат законодавчого органу. Він був його віце-маршалом до 2001 року.

Партія Дональда Туска

На початку нового тисячоліття далекоглядний політик став лідером і одним з творців політичної сили «Громадянська платформа». Від неї він був депутатом парламенту трьох скликань, з 2001 по 2007 рік, виконуючи обов’язки віце-спікера нижньої палати з моменту обрання до 2005 року.

У 2005 році на виборах до парламенту його партія зайняла 2 позицію. На президентських – він, її лідер, також виявився другим. Главою держави став Лех Качиньський. Радник останнього за оприлюднення ганьбить репутацію Туска інформації про діда (нібито солдата вермахту), згодом був виключений з правлячої партії.

Дональд Туск у Києві На позачергових виборах у парламент в 2007 році політсила ДП здобула значну перемогу. У підсумку обрали прем’єром Туска.

Особисте життя Дональда Туска

Одного з вищих чиновників ЄС довелося рано подорослішати – він втратив батька, який пішов із життя від хвороби серця, коли він ще вчився в школі. В даний момент він одружений. Разом з дружиною Малгожатою він проживає в курорті Сопоті. У пари є двоє дітей – Михайло, 1982 року народження, і дочка Катажина, яка з’явилася на світ в 1987 році. У 2009-му син подарував батькам онука Миколая.

Незважаючи на те, що польська мова є офіційною в Євросоюзі, на старті кар’єри Дональд піддавався критиці за недостатнє володіння англійською та незнання французької мови. В даний момент він вільно говорить, крім польського, німецькою, російською і англійською.

Дональд Туск з дружиною Малгожатою

Дональд – автор близько двох сотень книг, включаючи п’ятитомника «Жив-був Гданськ», дитячий польсько-кашубський словник.

Він захоплений фотографією і грою в футбол. Працюючи в парламенті країни, він був капітаном футбольної аматорської команди сейму. Він, як прихильник тютюну і не позбавлений бадьорості людина, взяв участь у змаганні «Табачене», що відбувся в Поморському воєводстві в 2003 році. Перемогти йому не вдалося, але він став другим серед найкращих прихильників нюхання тютюну.

Дональд Туск сьогодні

Партія Туска залишилася найпопулярнішою в країні. Його політична позиція відстоювала істотну підтримку вільної ринкової економіки з мінімальним втручанням держави. На чергових парламентських виборах, які пройшли в 2011 році, вона знову здобула перемогу, і Дональд очолив уряд.

Дональд Туск, голова Європейської Ради

За час його перебування на посаді, незважаючи на світову фінансову кризу 2008 року, відбулося зростання економіки Польщі більш ніж в 2 рази (з 425 мільярдів доларів до 856). Його позиція з соціальних питань була помірно-консервативної. Прем’єр публічно заявляв про неприпустимість евтаназії і був проти легалізації марихуани.

У сфері зовнішньої політики він прагнув поліпшити відносини з Німеччиною і Росією, робив кроки по зміцненню польсько-американського співробітництва в обороні. Політик виступав за скорочення членів сейму (з 460 до 300 осіб) і сенату (зі ста до 49), за позбавлення їх депутатської недоторканності, за розширення повноважень прем’єра в ухваленні зовнішньополітичних рішень.

У 2010 році він був удостоєний Міжнародної премії імені Карла Великого за заслуги в подальшому об’єднанні Європи. У 2012 році йому вручили премію ім. Вальтера Ратенау як визнання за його підтримки європейської інтеграції у період головування його країни в ЄС і за зміцнення польсько-німецького діалогу. Серед його нагород – золота медаль Fondation du Merite Франції (2013р.), естонська орден Хреста землі Марії 1 класу (2014р.).

У 2014 році при сильній підтримці провідних світових лідерів, включаючи, Ангелу Меркель, політик був обраний головою Євроради.

Голова Ради ЄС Дональд Туск про Росії Після вступу на посаду, Туск, серед іншого, працював над формуванням єдиного європейського відповіді на події в Україні. Він схвалив введення санкцій і, подібно до більшості політичних лідерів, засудив участь Росії в бойових діях на території сусідньої країни.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: