Ім’я: Дональд Сазерленд

Дата народження: 17 липня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Сент-Джон, Канада

Діяльність: актор

Вага: 85 кг

Зріст: 194 см

Біографія Дональда Сазерленда

Дональд Сазерленд – це справжня легенда канадського кінематографа. В активі цього актора є величезна безліч різних нагород, а також бессчетном безліч прекрасних робіт, зіграних в кіно і на телебаченні.

Так, пік популярності нашого сьогоднішнього героя вже залишився позаду. Проте в якійсь мірі цей факт лише робить Дональда Сазерленда ще більш цікавим об’єктом для вивчення. Адже життя і доля цього актора – це жива історія світового кіно. А це навряд чи може залишити байдужим.

Ранні роки, дитинство і родина Дональда Сазерленда

Дональд Макнайчел Сазерленд з’явився на світ 17 липня 1935 року в канадському місті Сент-Джон, провінція Нью-Брансвік. Його батьки були класичними представниками канадського середнього класу. Батько актора був комівояжером, а мама домогосподаркою. У генеалогічному дереві нашого сьогоднішнього героя є не тільки канадські, але також шотландські, англійські і німецькі корені.

Канадський актор Дональд Сазерленд в молодості

Що стосується професійних устремлінь, то їх у Дональда довгий час не було. Хлопець захоплювався дуже багатьма спеціальностями, а тому ніколи не міг зосередитися на чомусь одному. У чотирнадцять років наш сьогоднішній герой почав працювати молодіжним репортером на одній з радіостанцій Нової Шотландії. Однак згодом залишив це заняття і вирішив стати інженером.

Закінчивши середню школу, майбутній актор переїхав до Торонто, де поступив в місцевий муніципальний університет. Навчання складалася цілком вдало, але в певний момент Дональд все-таки втратив до неї інтерес. Причиною тому став студентський гурток театрального мистецтва. Ставши членом місцевого аматорського театру, наш сьогоднішній герой став часто брати участь у різних постановках, а тому в підсумку зумів потрапити ще й на факультет мистецтв того ж університету. В результаті ВУЗ в канадському Торонто Дональд Сазерленд закінчив відразу з двома дипломами – в області інженерії та акторської майстерності.

Залишивши позаду університетські класи, починаючий актор почав виступати з молодіжної комедійної трупи, проте незабаром залишив її для того, щоб продовжити навчання в Сполученому Королівстві. Перебравшись в Англію, Дональд подав документи в Королівську академію драматичного мистецтва і вже дуже скоро став повноправним студентом престижного Вузу.

Дональд Сазерленд «Джонні отримав гвинтівку» Паралельно з навчанням Сазерленд грав на телебаченні, а також виступав у провінційних англійських театрах. Подібне положення справ доставляло йому велике задоволення, а тому в один прекрасний момент наш сьогоднішній герой став помітною фігурою на британській театральній сцені. Його запрошували виступати в найбільших лондонських театрах, а тому вже до двадцяти п’яти років Дональд закріпився в якості одного з найбільш перспективних акторів Англії.

Кар’єра актора Дональда Сазерленда

Як і багато хто інші зірки, свій шлях у світі кінематографа наш сьогоднішній герой почав зі зйомок у телевізійних проектах. Спочатку він виконував другорядні ролі у відомих британських серіалах того часу. Однак згодом зумів отримати і більш великих ролей. Вельми примітно, що першу славу акторові принесли… фільми жахів. В 1964-му році наш сьогоднішній герой зіграв у картині «Замок живих мерців», а потім з’явився також у фільмах «Будинок жаху доктора Терору», «Помри, дорога» і деяких інших.

Після цього знову пішли ролі в серіалах. Однак цього разу пропоновані акторові ролі вже були значно більшими. Дональд Сазерленд знімався в картинах найрізноманітніших жанрів, а вже у 1970-му зіграв свою першу «зіркову» роль – у комедійному серіалі «Військово-польовий госпіталь М. Е. Ш.». Названий проект приніс акторові славу і визнання. Ім’я нашого сьогоднішнього героя з’явилося в числі номінантів на «Золотий глобус», а також деякі інші премії. Таким чином, до початку сімдесятих років Дональд Сазерленд став, нарешті, справжньою зіркою не тільки в театрі, але і на телебаченні.

Фінальний трейлер «Голодні ігри: І спалахне полум’я» c Дональдом Сазерлендом Після цього талановитий канадець почав з’являтися в різних касових проектах по обидві сторони Атлантики. «Джонні взяв рушницю», «Пані в діамантах», «Стильярд блюз», «А тепер не дивись» — кожна з названих картин принесла акторові величезну славу і значні гонорари. Крім того, дві картини, названі у цьому списку останніми, принесли Дональду Сазерленду також номінації на премію «BAFTA».

Кращі ролі Дональда Сазерленда

Згодом наш сьогоднішній герой часто з’являвся в числі номінантів на різні кінематографічні премії. Фільм «Вторгнення викрадачів тіл» приніс акторові номінацію на премію «Сатурн»; роль у фільмі «Звичайні люди» була відзначена номінацією на «Золотий глобус». Однак самі нагороди довгий час вперто обминали Сазерленда стороною. І лише в 1982-му році Дональд зумів-таки отримати почесний приз на фестивалі в Карлових Варах. Тріумфальній для актора стала робота над канадською фантастичної драмою «Поріг».

Сьогодні Дональд Сазерленд продовжує зніматися в касових фільмах

У вісімдесяті роки в кар’єрі актора вперше настав певний спад. Дональд Сазерленд знімався як і раніше часто, проте тепер його ролі були вже не такими значними, як раніше. Подібне положення справ збереглося і в дев’яності. Однак у цей період наш сьогоднішній герой все-таки зумів виконати кілька дійсно яскравих робіт. Перевтілившись у актора другого плану, Дональд Сазерленд зумів чудово виконати ролі в картинах «Зворотна тяга», «Крик каменю», «Шість ступенів відчуження». Кожна з названих стрічок згодом стала дуже популярною серед глядачів і кінокритиків.

Дональд Сазерленд в даний час

Непогано проявив себе актор і телесеріалах «Громадянин Ікс» і «Стежкою війни». Дані ролі принесли йому два «Золотих глобуса», а також загальне визнання. Згодом престижних номінацій на цю телевізійну премію Дональд Сазерленд удостоювався за ролі в серіалах «Головнокомандувач», «Живий товар», «Брудні мокрі гроші».

У той раз нагороди обійшли актора стороною. Однак можливо нові акторські роботи Сазерленда будуть більш успішними. В даний час актор знімається в серіалі «Перетинаючи межу», а паралельно з цим з’являється в різних кінопроектах. Серед його останніх робіт такі хіти як «Механік», «Орел Дев’ятого легіону», «Краща пропозиція», «Голодні ігри». У продовженні останнього з названих фільмів Дональд Сазерленд зіграє і в 2014-му році.

Особисте життя Дональда Сазерленда

Ще в юності Дональд Сазерленд одружився з дівчиною по імені Лоїс Хардвік. Однак цей шлюб не був тривалим. В даний час наш сьогоднішній герой одружений на актрисі Френсіс Расетт. Крім того, у актора є син – Кіфер Сазерленд – з’явився на світ після позашлюбного зв’язку з канадською телевізійної актрисою Ширлі Дуглас.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: