Ім’я: Дмитро Ревякін

Дата народження: 13 лютого 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Новосибірськ р.

Діяльність: музикант, композитор, поет

Вага: 85 кг

Зріст: 177 см

Біографія Дмитра Ревякіна

Дитинство та родина Дмитра Ревякіна

Діма народився в Новосибірську, а все дитинство провів у Забайкаллі, в Читинській області, в селищі Первомайський. Захоплення музикою у нього з’явилося ще в дитинстві, Діма займався в музичній школі, вчився грати на баяні.

Іншим його захопленням було читання. Мама викладала літературу, в будинку було багато книг. Любов сина до книг була щеплена саме матір’ю. Закінчивши школу, юнак став студентом електротехнічного інституту міста Новосибірська. Діма писав вірші. Відомо, що іноді він вів студентські дискотеки, виступаючи в ролі диск-жокея.

Початок кар’єри музиканта Дмитра Ревякіна

Будучи студентом, Дмитро записав кілька сольних альбомів. Один отримав назву «Обламалася дошка», а інший – «Всякі різні пісні». Написав він їх за одну ніч. Студенти його факультету були першими його слухачами. Можна сказати, що майбутня музична група взяла початок саме з цих сольних альбомів. Треба відзначити, що багато з тих пісень стали неймовірно популярними, однак були серед них і ті, які більше ніколи не виконувалися Ревякиным публічно.

Дмитро Ревякін і група Калинів міст

Сибірська рок-група була офіційно заснована в 1986-му році. Музику і тексти писав Дмитро. Біля витоків стояв так само Дмитро Селіванов, який був студентом того ж електротехнічного інституту.

Обидва Дмитра були добре відомі в їх навчальному закладі, обидва вони були відсіяні комісією, яка відбирає студентів в художню самодіяльність. Зустріч під дверима кабінету і стала днем утворення групи, яка спочатку називалася «Здоров’я», яка проіснувала рік. Потім була організована група «Рівнодення». Тільки в 1986-му до дуету приєдналися Віктор Чаплигін та Андрій Щенников, тоді групу перейменували, з’явилося знайоме назва – «Калинов Мост».

Дмитро Ревякін і «Калинов Мост»

Хлопці свій перший виступ провели в електротехнічному інституті. Незабаром з Ревякиным і хлопцями з «Мосту» познайомився Костянтин Кінчев. Саме він сприяв тому, що група з Сибіру приїхала з концертом у Ленингра. З першого ж свого виступу «Калинов Мост» вразив публіку.

Dmitry Revyakin -Kalinov most / Дмитро Ревякін «РІДНА» багато В чому завдяки самобутньої поезії й оригінальної мелодії Ревякіна концерт в Москві пройшов на «ура». Творча міць групи здивувала глядачів. Відомо, що група не отримала приз за Дмитра, пропевшего в мікрофон слово, яке було вживати не можна. Матюкальники хоч і залишилися без призу, проте стали відомі на всю країну.

Переїзд Дмитра Ревякіна в Москву

Через рік Ревякін разом з групою знову опинився в Москві, де вони повинні були виступати. Там відбулося знайомство зі Стасом Наминым. Він запропонував хлопцям записуватися в своїй студії. Так, восени 1988-го року «Калинов Мост» перебрався в повному складі в Москву.

Рік виявився важким. Насправді все було не так райдужно, як хотілося: невдалі концерти, зірвані запису, розлад у колективі. Воз’єднавшись в первісному складі, група повернулася на батьківщину. Саме Ревякін став ініціатором возз’єднання всіх хлопців. У Новосибірську «КМ» відпрацьовував нові пісні, а в столицю лише приїжджав з концертами або на запис альбому.

Золотий час у творчості Ревякіна: дискографія «Калинова моста»

Час після повернення з Москви Дмитро Ревякін вважає золотим. У групі було повне взаєморозуміння. Він в той період написав багато пісень, іноді кілька пісень писалися ним за один день. Робив він це в будь-яких умовах: в автобусі, в готелі, між репетиціями, на студії і так далі. На початку дев’яностих років результат творчості поета і музиканта став нагадувати етнічний рок, «неофолк». З’явилися російські танцювальні інтонації, шаманські співи, співи кочових народів. Світ поезії Дмитра – бессюжетность, абстрактні образні ряди, метафори. Вокал Ревякіна змінюється з агресивно-гарчить на мінливе, легке, майже фольклорний спів.

У 1992-му група практично розпалася. Залишилися тільки Ревякін і Смоленцев. Разом їм довелося працювати над «Поясом Ульчи» — пісенним епосом, які є вершинним альбомом групи.

Дмитро Ревякін: «Не треба змагатися з Цоєм» протягом кількох років хлопці збиралися, то знову розбігалися. У 1995-му вийшов альбом «Травень», який став найкасовішим їх альбомом. Після цього «КМ» не стало. Знову «Калинов Мост» возз’єднався тільки в 1997-му році. Ревякін разом з групою вирушив на гастролі в Лондон, де хлопці виступали в Університеті. Дмитро був дуже здивований, зрозумівши в Англії, що під його музику можна танцювати.

У 1998-му Ревякін разом з «КМ» став учасником Лондонського фестивалю, а незабаром хлопці поїхали у закордонний вояж. Вони виступали в Іраку та Ізраїлі. Там Дмитро продовжував працювати, їм були написані дві пісні.

Ревякін в даний час

Працездатність Дмитра останнім часом можна назвати позамежною. Щорічно виходять по одному, а іноді і по два альбоми, причому всі вони відмінної якості. Не можна сказати, що творчість він поставив на «потік».

Дмитро Ревякін зараз регулярно випускає нові альбоми

У 2007-му «КМ» випустив альбом під назвою «Крижаний похід». Це назва прямо вказує на таке історична подія, як відступ армії Колчака в Забайкаллі. На думку Ревякіна відродження Росії почнеться саме зі Сходу.

З кінця 2010-го року Дмитро почав працювати над сольним проектом. У 2012-му вийшов його сольний альбом, де кожен твір – як маленький шедевр. Цю роботу можна назвати різноманітною і міцною, всі пісні там не схожі одна на іншу.

Особисте життя Дмитра Ревякіна

Відомо, що назва групи запропонувала дівчина Дмитра, яка пізніше стала його дружиною та музою. Її звали Ольга. В шлюбі народився син. Однак дружина Дмитра померла, і сина він виховує один.

Альбом «Серце», випущений групою «КМ» у 2009-му році, був присвячений померлої дружини Ревякіна.

Зараз музикант постійно живе в Москві, де продовжує свою творчість разом з групою «»КМ», його батьки залишилися в Читі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: