Ім’я: Дмитро Ліванов

Дата народження: 15 лютого 1967 р. (49 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Діяльність: держ. діяч, політик

Вага: 79 кг

Зріст: 175 см

Біографія Дмитра Ліванова

Дмитро Вікторович Ліванов – спецпредставник президента по торгово-економічним зв’язкам з Україною (с 19.08.2016). Екс-міністр Міносвіти РФ. Раніше – ректор, професор Московського інституту сталі і сплавів (нині перейменованого в НИТУ «Місіс»).

Він був включений до складу резерву кадрів під патронатом глави держави, став творцем більше шести десятків наукових досліджень, упорядником вузівського підручника «Фізика металів». У 2000 році він був удостоєний Золотої медалі РАН, у 2011 – премії вищого виконавчого органу держуправління у сфері освіти РФ.

Ліванов Дмитро Вікторович

Проте ставлення до керівника відомства в суспільстві неоднозначно. До 2013 року у нього був найнижчий рейтинг серед членів кабінету міністрів. Але потім у списку ста провідних політиків від «Незалежної газети» він піднявся на 18 рядків і опинився на 63 позиції.

Дитинство Дмитра Ліванова

Майбутній член уряду з’явився на світ 15 лютого 1967 року в родині столичних інтелігентів. Його батько, Віктор, навчався тоді на останньому курсі Московського авіаційного технологічного інституту (МАТИ). Потім близько півроку він стажувався при Університеті Оклахоми, пізніше – став відомим творцем лінійки літаків ІЛ, гендиректором Авіакомплексу їм. С. Ільюшина, почесним авіабудівником, лауреатом Держпремії. У 2014 році він пішов з життя.

Віктор Ліванов - батько Дмитра Ліванова

Щодо матері Дмитра – інформація табуйована. Але декларується, що дружиною авіаконструктора була Тетяна Філіппова (до першого заміжжя – Рогозіна), сестра віце-прем’єра Дмитра Рогозіна, 1953 року народження. Вона – інженер-конструктор, отримала нагороду імені Петра Великого, раніше очолювала «Титан Аеро».

У момент появи на світ Дмитра Ліванова їй було всього 14 років. Але деякі бібліографи не виключають можливості того, що він може бути її сином, а відсутність в офіційних джерелах даних про матір чиновника пов’язують з її надзвичайно юним для дітонародження віком і моральним аспектом.

Але основні джерела підкреслюють, що Тетяна – його не рідна мати, не заперечуючи їх дуже теплих відносин. У Дмитра є молодша сестра Дарина, яка народилася в 1975 році. Вона закінчила МДУ і працює журналістом в рекламній сфері.

У дитинстві Діма займався спортом, музикою, навчався в середній школі №91 з математичним ухилом, серед знаменитих випускників якою числиться розробник «Тетріса» Олексій Пажитнов, поет Борис Пастернак та інші.

Навчався юнак відмінно, але золотої медалі не отримав з-за низької оцінки з військової підготовки. Потім він поступив в Московський інститут сталі і сплавів (Місіс), де здобув кваліфікацію інженера-металурга.

Кар’єра Дмитра Ліванова

Закінчивши в 1990-му ВНЗ, юнак 2 роки (замість 3-х) навчався в аспірантурі, але жив і працював за кордоном. У 25 років він став кандидатом технічних наук, у 30 – доктором наук, а ще через 3 роки — проректором свого рідного Вузу.

Міністр освіти і науки Дмитро Ліванов

Деякі колеги-недоброзичливці пов’язували запаморочливу кар’єру молодої людини не з його видатними здібностями, а з тим, що він одружився з дочкою Юрія Карабасова, ректора і партійного функціонера, який був його науковим керівником.

Займаючись наукою на кафедрі теоретичної фізики в якості професора і виконуючи функції проректора, у 2003 році він зумів на очній формі навчання закінчити столичну юракадемию, а також був зареєстрований кандидатом у членкори РАН, але не був обраний. У 2000 році він був удостоєний Золотої медалі даного центру фундаментальних досліджень.

У 2004 році відбувся черговий кар’єрний зліт чиновника – його запросили на роботу в Міносвіти на посаду керівника департаменту. Паралельно він став працювати на кафедрі металознавства рідного Вузу.

Дмитро Ліванов та Іван Ургант пишуть диктант З 2005 по 2007 рік він працював як заступник міністра Андрія Фурсенко і піддавав критиці низьку наукову продуктивність РАН, її статут. Потім він перейшов на посаду ректора Місіс.

Повернувшись у 2007 році з крісла заступника міністра в рідні пенати в якості головного керівника, ініціативний ректор домігся динамічного розвитку освітнього закладу і більш престижного і високого правового положення – Національний дослідницький технологічний університет, включив згодом дев’ять інститутів.

Його діяльність по вдосконаленню наукового центру були відзначені керівництвом країни, і на початку 2012 року він став членом кабінету міністрів в якості керівника Міносвіти.

Путін оголосив догану міністру освіти і науки Дмитру Ліванову В кінці того ж року, після отриманого від Володимира Путіна догани, він вирішив для себе, що зобов’язаний діяти набагато активніше. У 2016 році він оголосив про масштабні плани відомства на рік. Вони передбачають запуск «Російського руху школярів», створеного за образом і подобою піонерської організації СРСР, відкриття шкільних музеїв, впровадження «електронної школи», заходів щодо забезпечення входження вітчизняних університетів у рейтинги кращих в світі, програми навчання батьків методам виховання дітей.

Особисте життя Дмитра Ліванова

Глава Міносвіти одружений на Ользі Анатоліївні Мордкович, доньці нинішнього глави НИТУ «Місіс» Юрія Карабасова. Вона – математик за фахом, випускниця Університету нафти і газу імені В. Губкіна. Пізніше дівчина придбала також універсальну кваліфікаційну ступінь МВА в частині менеджменту, пройшовши навчання в міжнародній школі бізнесу «МІРБІС».

Дружина Дмитра Ліванова Ольга

Дружина нинішнього міністра після закінчення навчання працювала в якості співробітника «Релкам», компанії інтернет-провайдера. Потім вона керувала в оператора стільникового зв’язку «Tele2 Росія» департаментом, що спеціалізується на найважливішому компоненті його діяльності – біллінгу та інформаційних технологій. Пізніше її призначили на посаду IT-директора даної телекомунікаційної компанії.

Сімейна пара виховує трьох дітей – дочку Ксенію і двох синів, одного з яких у 2007-му, у віці одного року, вони усиновили. Всі діти чиновника серйозно і успішно займаються музикою, великим тенісом. Він пишається їхніми успіхами, позиціонує себе зразковим сім’янином, регулярно публікуючи Twitter особисті фотографії.

Дмитро Ліванов усиновив дитину Міністр – прихильник подорожей під вітрилом, раніше був альпіністом. Йому подобаються англійські детективи в оригіналі. Крім мови Шекспіра, Ньютона та Конан Дойля, він опанував так само італійською мовою.

Дмитро Ліванов сьогодні

19 серпня 2016 року Ліванов залишив міністерську посаду і був переведений на посаду спецпредставника президента з торговельно-економічних зв’язків з Україною. Його місце зайняла служить Адміністрації президента Ольга Васильєва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: