Ім’я: Дмитро Биков

Дата народження: 20 грудня 1967 р. (49 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: Москва, СРСР

Діяльність: журналіст, письменник, поет, публіцист, телеведучий, громадський діяч

Біографія Дмитра Бикова

Дмитро Львович Биков – російський письменник, поет, журналіст, радіо — і телеведучий, викладач. Біограф знаменитих російських письменників і поетів. Опозиціонер, автор віршів для гучних літературних медіапроектів.

Людина сотні талантів – Дмитро Биков

Дитинство Дмитра Бикова

Дмитро Биков народився в інтелігентній московській родині. Його мама, Наталія Йосипівна Бикова, викладала російську мову та літературу в школі. Батько, Лев Йосипович Зильбельтруд, – лікар-отоларинголог зі ступенем кандидата медичних наук. Шлюб батьків Дмитра не склався, і після розлучення Наталія Йосипівна виховувала сина одна.

Молодий Дмитро Биков під час служби в ВМФ

Дмитро добре вчився, і в 1984 році закінчив школу із золотою медаллю, після чого без проблем поступив на престижний факультет журналістики МГУ, але закінчити університет не встиг – був покликаний на військову службу в 1987 році. Відслуживши, Биків продовжив навчання в МДУ і в 1991 році випустився з червоним дипломом.

Журналістська діяльність Дмитра Бикова

У 1985 році Дмитро Биков став оглядачем у радянському тижневику «Співрозмовник». У 90-ті роки він співпрацював з великою кількістю друкованих видань Москви: «Вечірній клуб», «Вогник», «Сім днів», «Столиця» та інші.

Дмитро Биков і Олексій Дидуров – журналіст, бард, поет

У 2000 році журналіст отримав посаду креативного редактора «Співрозмовника». З кінця 2002 по червень 2003 року він був заступником головного редактора газети «Консерватор», потім став редактором відділу «Культура», а пізніше – відділу «Суспільство» в журналі «Вогник». З 2007 року – оглядач журналу «украинская жизнь». У 2010 році Дмитро Биков був нагороджений премією Спілки журналістів «Золоте перо Росії».

Дмитро Биков: «Куди котиться світ?»

Викладацька діяльність Дмитра Бикова

Паралельно з журналістикою Дмитро Биков захоплювався викладанням: у 90-ті роки працював у московській загальноосвітній школі № 1214, потім продовжив діяльність в приватних закладах (школи «Золотий перетин» та «Інтелектуал»), де читав курс історії літератури радянської доби.

А ще Дмитро Биков написав текст для «Тотального диктанту-2011»

Творчість Дмитра Бикова

Дмитро Биков – відомий прозаїк і поет, автор нового літературного жанру «римована проза». Основні літературні напрямки – життєписи великих людей (Бориса Пастернака, Булата Окуджави, Володимира Маяковського), белетристика і документальна проза.

Дмитро Биков спілкується з читачами

У голодні дев’яності Дмитро Биков написав кілька романів за мотивами популярних західних кінострічок під творчим псевдонімом Метью Булл. Найбільш відомі твори цього періоду: «66 днів», «Дика Орхідея–2», «Харлей і Мальборо».

Метью Булл – альтер-его Дмитра Бикова з 90-их

У бібліографії Дмитра Бикова значаться кілька збірок поезій, романів та казок. Окремим зборами видані публіцистичні праці про культурі, мистецтві та політиці.

Так, в 2005 році вийшла збірка політичних памфлетів «Як Путін став президентом США: нові російські казки». Сатиричне виклад подій 1999-2001 років написано в дусі Салтикова-Щедріна і Максима Горького.

Дмитро Биков в гостях у Дмитра Гордона Найбільш відомі романи Дмитра Бикова: «Орфографія», «Евакуатор», «ЗАЛІЗНИЧНИЙ», «Списані», «Остромов, або Учень чародія», «Ікс», «Сигнали», «Борис Пастернак». Також Дмитро написав дві збірки зоологічних оповідань у співавторстві з дружиною і письменницею Іриною Лук’янової.

Дмитро Биков – автор десятків романів, збірок та інших проивзедений

У співавторстві з Віталієм Манским Биков написав сценарій для документального фільму «Невинність» зі скандально відомою Кариною Барбі (вийшов на екрани в 2008 році). У 2010 році вийшов збірник драматургічних творів Бикова.

Дмитро Биков на телебаченні і радіо

На рубежі тисячоліть Дмитро биков став ведучим кількох телевізійних проектів: вів передачу «Година» на телевізійному каналі ТВЦ (2000-2008), «Добре, Биків» на каналі ATV (2000-2003). З 2009 року – ведучий програми «Народжені в СРСР» на каналі «Ностальгія». Також вів шоу «Картина маслом» на «П’ятому каналі» (2010-2011). З 2011 року – ведучий «Колби часу» на каналі «Ностальгія».

«Колба часу» з Дмитром Биковим З 2005 по 2013 рік Дмитро Биков працював на радіостанціях його авторські програми виходили в ефір на частотах «Юності», «Сіті-FM» і «Коммерсант FM».

Дмитро Биков вручає премію «Ніка» Сергію Юрському

У 2011-2012 роках Биков став автором віршів для гучного медійного проекту «Громадянин поет» від телеканалу «Дощ». Твори Бикова читав відомий артист Михайло Єфремов. Проект швидко здобув популярність, а його автори — Дмитро Биков, Михайло Єфремов та продюсер Андрій Васильєв – отримали премію «Політосвіт». Але після 6 випуску між ними виникли розбіжності, і в результаті проект був закритий. Биков продовжив писати вірші для передачі «Пан хороший».

Дмитро Биков про проект «Громадянин поет»

Суспільно-політична діяльність Дмитра Бикова

Дмитро Биков відомий як опозиціонер і активний громадський діяч. У 2011 році разом з однодумцями організував громадський рух «Голосуй проти всіх!» і запропонував зробити емблемою руху порося Нах-Нах. Незабаром це ім’я стало назвою руху. У 2011 і 2012 роках брав участь у протестних мітингах у Москві.

Дмитро Биков на мітингу опозиції в Москві

З 2012 року Биков разом з Юрієм Шевчуком, Леонідом Парфьоновим та Борисом Акунином став одним із засновників Ліги виборців. Також Дмитро увійшов до складу реформаторського Координаційної ради російської опозиції, зайнявши друге місце в списку членів після Олексія Навального.

Особисте життя Дмитра Бикова

Дмитро Львович одружений. Його дружина Ірина Лук’янова – колумніст газети «Співрозмовник», письменниця та журналістка. Її статті видавалися в друкованих виданнях «Ломоносов», «Кар’єра», «Місто жінок» та «Селянка». Ірина – автор багатьох творів, два з яких – «Звірята і зверюши» і «В світі животиків» — плід спільної роботи з чоловіком. Подружжя виховує двох дітей.

Дмитро Биков і його дружина Ірина Лук'янова

Дмитра Биків сьогодні

Дмитро Биков продовжує працювати в друкованих виданнях та на телебаченні, також він є членом Координаційної ради російської опозиції.

Дмитро Биков молодий душею

У 2014 році вийшов його новий роман «Квартал. Проходження», в 2015 – збірка поезії «Ясно», а в 2016 Дмитро Биков випустив книгу «Я вомбат» для серії «Цікава зоологія».

Програма «Один» з Дмитром Биковим З 2015 року веде програму «Один» в ефірі радіо «Ехо Москви».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: