Ім’я: Дмитро Астрахан

Дата народження: 17 березня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: режисер, актор

Вага: 98 кг

Зріст: 180 см

Біографія Дмитра Астрахана

Дмитро Хананович Астрахан – режисер, поставив близько півсотні вистав і зняв близько двадцяти п’яти художніх фільмів. В 55 років дебютував в кіно («Висоцький. Спасибі, що живий») в якості актора. За цю роль Астрахан був удостоєний премії «Ніка-2012» в категорії «Відкриття року».

Режисер Дмитро Астрахан

До 59-річчя заслуженого діяча мистецтв петербурзьке видання «Аіф» опублікувало список з п’яти фільмів Астрахана, що ввійшли в список кращих вітчизняних фільмів 90-х років. Це і став улюбленим багатьма росіянами кінофільм «Ти у мене одна», і майстерно закручена комедія «Все буде добре», одна з найбільш вдалих робіт майстра, шанувальника жанру психологічної драми, – «Контракт зі смертю», фільм «Перехрестя» з органічно інтегрованими музичними композиціями «Машини часу», і, нарешті, лауреат «Кінотавра-1997» «З пекла в пекло».

Дитинство та родина Дмитра Астрахана

Майбутній діяч кіномистецтва з’явився на світ в інтелігентній єврейській родині з Північної столиці. Діма став п’ятою дитиною в родині. Його батьки, історики про освіту, навчалися разом на одному факультеті.

Дмитро Астрахан народився в багатодітній єврейській родині

Батько, професор Ханан Маркович, викладав історію КПРС в Інституті інженерів залізничного транспорту. Мама, Сусанна Марківна (в дівоцтві Маневич), була бібліографом і працювала в публічній бібліотеці імені М. Е. Салтикова-Щедріна. У неї був брат, Олександр Маневич, – лауреат Сталінської премії, автор опери «Анна Кареніна», кантати «За мир!», «П’яти єврейських народних пісень» та інших музичних творів.

Обоє батьків були вихідцями з Білорусії: тато приїхав з Борисова, мама – з Гомеля. Рідних батька розстріляли фашисти, у живих залишилася тільки його мати, бабуся Дмитра, яку всю війну ховали від окупаційних властей білоруські селяни. Дід по материнській лінії потрапив в категорію так званих «лишенцев», не мають права голосу, тому всі відомості про нього родині також доводилося тривалий час приховувати. Особливо мучили докори сумління з цього приводу його дочка, комсорга школи. Папа Дмитра помер у віці 70 років. У 2001 році в Детройті, США, померла його мама.

Їх сім’я славилася великою кількістю друзів і родичів. У святкові дні в хаті за столом збиралося не менше півсотні людей.

Дмитро Астрахан не відразу знайшов своє покликання

У школі Дмитро Астрахан вчився добре, з задоволенням займався класичною боротьбою, а ось в музичній школі протримався недовго. Два останніх шкільних року він був учням спеціалізованого математичного навчального закладу. Потім він вступив до Електротехнічний інститут, де абитуриеннтам-спортсменам надавалися пільги. Пізніше, намагаючись знайти себе, він перевівся в фінансово-економічний вуз, факультет кібернетики.

Творча кар’єра Дмитра Астрахана

Одного разу Діма заглянув на репетицію номери художньої самодіяльності, де отримав пропозицію прочитати вірші і несподівано – головну роль у виставі. Через 2 місяці він зіграв настільки переконливо у фінальній сцені п’єси, що змусив плакати глядачів. На прем’єрі був присутній керівник місцевого Театру опери та балету Роман Тихомиров, який і порадив 19-річному юнакові припинити пошуки свого призначення, запевнивши, що той – природжений актор. Після дзвінка Георгію Товстоногову і Олександру Мурзилю Дмитро став студентом режисерського факультету Інституту театру, музики і кінематографії.

Дмитро Астрахан закінчив Інститут театру, музики і кінематографії

Як згодом зазначав Дмитро в інтерв’ю, в цьому навчальному закладі він відчував себе настільки комфортно і органічно, що дивувався, коли йому давали стипендію. На його думку, плата за навчання в технічному вузі цілком зрозуміла – там доводилося робити над собою зусилля, вивчати багато складного і нецікавого. У театральному ж інституті процес навчання був заповнений читанням Шекспіра, Достоєвського, роздумами про життя і любові, пов’язаний із зануренням у неймовірну атмосферу магії, добра, справедливості – хіба не дивно, що за таке проведення часу ще й платять?

У 1981 році, після низки невдалих спроб поставити дипломний спектакль в одному з театрів міста на Неві, молодий режисер заручився підтримкою свого приятеля, закінчив їх альма-матер і раніше трудився в Свердловському драмтеатрі. Він відправився в столицю Уралу і поставив виставу до XIX з’їзду комсомолу. Постановка вийшла яскравою, цікавою та гострою – після прем’єри його висунули на премію Ленінського комсомолу. Далі була робота в якості головного режисера Тюгу, служба на флоті на Далекому Сході і повернення в Свердловськ.

Багато театри закликали до себе режисера Дмитра Астрахана

Поставивши кілька п’єс, відданий служитель Мельпомени отримав запрошення на стажування від самого метра режисури Товстоногова з Ленінградського БДТ. Манера постановки п’єс Астрахана сподобалася і Олексію Герману, очолював об’єднання «Дебют». Він зазначив, що Дмитро володіє здатністю легко розповідати про серйозні речі, тому запропонував йому зняти кінофільм.

Фільми Дмитра Астрахана

Першою «пробій пера» Дмитра у сфері кіномистецтва стала картина «Ізиді!» за мотивами творів Шолом-Алейхема та Ісаака Бабеля. Причому частина грошей на її виробництво він знайшов сам, звернувшись до Єврейський культурний центр на Василівському острові.

Кадр з фільму «Ізиді!» режисера Дмитра Астрахана

Після того, як було знято близько половини матеріалу, фінансування припинилося. Але невдовзі у молодого режисера повірив директор «Ленфільму» Олександр Голутва, і закінчував зйомки Астрахан вже спільно з цією студією. Ця блискуча робота отримала Гран-прі на «Кінотаврі» і висунення від Радянського Союзу на «Оскар-1991» як кращий іноземний фільм.

Після успіху дебютної картини 33-річному режисерові запропонували стати художнім керівником у Ленінградському театрі комедії, де він і пропрацював до 1995 року. Він активно співпрацював і з іншими театральними колективами – БДТ, Єкатеринбурзький театром драми, Московським драмтеатром, Ризьким російським театром, проте не забував і про кіно: в 1993 році в прокат вийшла мелодрама «Ти у мене одна», через пару років – стрічки «Все буде добре» і «Четверта планета».

Покинувши Театр комедії в 1995 році, він отримав пропозицію з ФРН від продюсера Артура Браунера і з його допомогою зняв фільм «З пекла в пекло», в основу якого лягли реальні події 1946 року, коли в маленькому польському містечку повернулися з концтаборів євреї зустріли від городян зовсім не привітний прийом. Стрічка була номінована на «Золотий глобус», а також був нагороджений премією «Кінотавра» за кращу чоловічу роль.

Кращі моменти з фільму «Все буде добре» Дмитра Астрахана Пізніше талановитим діячем були зняті ще три фільми, що вийшли в Німеччині. А в 1998 році він спільно зі своїм першим сценаристом Олегом Даниловим випустив для каналу OPT фільм «Зал очікування».

Особисте життя Дмитра Астрахана

Дмитро одружився втретє. Перший його шлюб був укладений в студентські роки і недовгочасним. Другий обраницею режисера стала актриса Ольга Бєляєва, з якою вони познайомилися і одружилися у Свердловську. Вона зіграла в одному з фільмів чоловіка («Все буде добре») Тамару, дружину алкоголіка Андрія, а в «Четвертій планеті» – головну героїню, 17-річну Тетяну (самій актрисі тоді був 31 рік). У пари народився син Павло. Коли йому виповнилося 5 років, батьки розлучилися.

Дмитро Астрахан з дружиною Оленою

У 2000 році спроизошло нещастя: у будинку, де проживала артистка з сином, спалахнула пожежа. Вони вибралися з палаючого під’їзду, але отримали страшні опіки. Мати померла, а семирічний Паша дивом вижив.

У той час Діма вже був одружений на своїй нинішній дружині – Олені. Вона – балерина, випускниця балетного училища ім. А. Ваганової, танцювала в петербурзькому Малому оперному театрі, в театрі опери та балету ім. Кірова С..

Після трагедії у сина Дмитра, у якого при пожежі постраждало 80 відсотків шкіри, відправили на лікування до США. А Олена з двома маленькими дочками на руках, грудної Наташею і трирічної Машею, весь цей час була поруч з ним. Вона залишала дівчаток на племінницю, яка проживає в Америці, а сама щодня відвідувала хлопчика в клініці. Тільки через 3 місяці вона з дітьми повернулася в Росію. Пізніше в сім’ї режисера з’явилося ще троє діток – Глафіра, Віктор та Єлизавета.

Дмитро Астрахан з дружиною і дітьми

На питання про те, якою повинна бути кохана жінка, Дмитро завжди відповідав, що в ідеалі – бажаною в ліжку і цікавою у спілкуванні.

Дмитро Астрахан сьогодні

У 2011 році глядачі побачили Дмитра в новому акторському амплуа. Як зазначав Дмитро в одному з інтерв’ю, Олександр массачусетському технологічному інституті, який запросив його зіграти у фільмі «Висоцький. Спасибі, що живий», відкрив для нього дивовижний світ, який подарував йому масу безцінних емоцій і вражень. Тим більше, що йому пощастило працювати на одному майданчику разом з улюбленими і відомими артистами Андрієм Паніним, Іваном Ургантом, Володимиром Ільїним, Андрієм Смоляковим.

У 2012 році режисер зняв за сценарієм Данилова незвичайний, важкий і складний фільм про сучасних підлітків, вершать власне правосуддя – «Діточки». Фільм вийшов гостро соціальним: автор відстоював позицію, що нацист і расист не має права на життя.

Фільм Дмитра Астрахана «Діточки» В 2013, 2014, 2015 роках світ побачили відразу кілька кінофільмів і серіалів з участю Дмитра-актора, включаючи стрічки «Фатальне спадщина», «Невидимки», «Інквізитор», «В Москві завжди сонячно», «Одного разу», «Павук».

У 2016 році знаменитий маестро прочитав лекцію в Ризі на запрошення Kultuuras liinija, яка виявилася справжнім моновиставою з імпровізаціями, сміхом і сльозами.

Інтерв’ю режисера Дмитра Астрахана Будучи прихильником психологічної драми, він відкритий для різних проектів і сюжетів, погоджуючись з Вольтером, який говорив, що всі жанри хороші, крім нудного.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: