Ім’я: Дмитро Медведєв

Дата народження: 14 вересня 1965 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: пол. діяч, третій президент Росії

Вага: 68 кг

Зріст: 162 см

Біографія Дмитра Медведєва

Дмитро Анатолійович Медведєв – президент Російської Федерації з 2008 по 2012 рік, з травня 2012 року очолює Уряд Російської Федерації.

Дмитро Анатолійович Медведєв

Дитинство і юність Дмитра Медведєва

Дмитро Медведєв з’явився на світ в інтелігентній ленінградської сім’ї. Його батько, Анатолій Опанасович Медведєв, був професором Ленінградського технологічного інституту ім. Ленсовета (в даний час – СПбГТИ), а мама, Юлія Веніамінівна, викладала в Педагогічному інституті ім. Герцена, пізніше працювала екскурсоводом у приміському заповіднику Павловськ. Дмитро був єдиною дитиною в сім’ї.

Шкільне фото Дмитра Медведєва (ліворуч)

Дитинство Дмитра Медведєва пройшло в спальному районі Ленінграда – Купчино. Він відвідував школу №305 на Будапештській вулиці. Ніна Павлівна Ерюхина, класна керівниця Медведєва, згадувала, що Дмитро весь час присвячував навчанню, захоплювався хімією і часто засиджувався в кабінеті, проводячи досліди, а ось на прогулянці з однокласниками його можна було побачити рідко. До речі, Дмитро досі підтримує зв’язок з педагогами рідної школи.

Дмитро Медведєв і його клас, 1979 рік

У 1979 році Дмитро вступив до лав ВЛКСМ, членом якої залишався аж до серпня 1991 року.

У 1982 році Дмитро Медведєв закінчив школу, після чого вступив на юридичний факультет Санкт-Петербурзького державного університету, який у ті роки мав важковимовне назва «Ленінградського ордена Леніна і ордена Трудового Червоного Прапора державного університету ім. Жданова».

Дмитро Медведєв (ліворуч) у студентські роки

Микола Карпачов, в той час був аспірантом на кафедрі кримінального права (в 2008 році він став ректором Спбду), охарактеризував студента Медведєва наступним чином: «Міцний, хороший студент. Він займався спортом, зокрема, важкою атлетикою. Одного разу щось виграв для свого факультету. Але за основним заняття він був таким же, як усі. Тільки старанніше».

До речі, в юності політик захоплювався хард-роком, його улюблені групи Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, слухав Дмитро і вітчизняний рок, зокрема, групи Чайф. Крім того, у студентстві Медведєв став володарем камери «Смена-8М» і всерйоз захопився фотографією. В армії Дмитро Медведєв не служив, однак студентом пройшов військові збори в Хухоямяки (Карелія).

Дмитро Медведєв в юності і зараз

У 1987 році Дмитро отримав диплом юриста, потім продовжив наукову кар’єру в аспірантурі. Наступні три роки він працював над кандидатською дисертацією на тему «Проблеми реалізації цивільної правосуб’єктності державного підприємства», паралельно викладаючи на кафедрі цивільного права у своїй альма-матер, а також підробляючи двірником за 120 рублів на місяць.

Політична кар’єра Дмитра Медведєва

Коли в березні 1989 року відбулися вибори З’їзду народних депутатів СРСР, серед балотувалися депутатів значився і професор Анатолій Собчак. Майбутній мер Санкт-Петербурга був науковим керівником Медведєва, і молодий аспірант по мірі можливостей допомагав своєму наставнику: розклеював плакати, агітував перехожих на вулицях, виступав на передвиборних мітингах.

Дмитро Медведєв і Анатолій Собчак (крайня праворуч)

Коли в 1990 році Дмитро Медведєв захистив кандидатську, Собчак, вже обіймав посаду голови Ленсовета, запросив свого підопічного в штат, заявивши, що йому знадобляться «молоді і сучасні люди. Молодий чоловік прийняв пропозицію, опинившись одним з радників Собчака, при цьому продовживши викладацьку діяльність на кафедрі. Саме в штабі Собчака Медведєв вперше зустрівся з Володимиром Путіним, якого також запросив на роботу Анатолій Олександрович.

2010 рік: Дмитро Медведєв вшанував пам'ять Анатолія Собчака

Коли в 1991 році Анатолій Собчак був обраний мером Ленінграда, Путін пішов за ним і став віце-мером, Дмитро Медведєв повернувся до викладацької діяльності, а також став позаштатним експертом Комітету із зовнішніх зв’язків адміністрації Санкт-Петербурга під керівництвом Путіна. В рамках цієї посади він був відправлений до Швеції, де пройшов стажування з питань місцевого самоврядування.

Володимир Путін і Дмитро Медведєв познайомилися в 1990 році

У 1993 році Дмитро став одним із співзасновників ЗАТ «Фінцелл», де їй належала половина акцій, а також директором целюлозно-паперової корпорації «Ілім Палп Інтерпрайз» з юридичних питань, а пізніше був призначений представником «Іліма» в Раді Директорів Братського лісопромислового комплексу.

У 1996 році Дмитро Медведєв припинив співпрацю зі Смольним у зв’язку з програшем Собчака Володимиру Яковлєву на губернаторських виборах. А в 1999 році він був призначений на посаду заступника керівника апарату Уряду РФ. У зв’язку з призначенням він залишив викладацьку діяльність і переїхав до столиці.

Після відставки Бориса Єльцина Дмитро Анатолійович став заступником керівника адміністрації Президента РФ. У 2000 році, після перемоги на президентських виборах Володимира Путіна, він зайняв пост Першого заступника Адміністрації Президента.

2000 рік: Дмитро Медведєв – Перший замруководитель Адміністрації президента

В цей же час він заступив на посаду голови Ради директорів «Газпрому» (в 2001 році значився заступником голови) і займав цю відповідальну посаду аж до 2008 року.

З осені 2003 року до осені 2005 року Дмитро Медведєв керував Адміністрацій Президента РФ. У тому ж 2003 році його призначили членом Ради Безпеки Росії.

Володимир Путін і Дмитро Медведєв на початку 2000-их

З жовтня 2005 року по липень 2008 року Дмитро Медведєв був Першим заступником голови Ради при президентові з реалізації нацпроектів і демографічної політики. В кінці 2005 року його призначили Першим заступником голови Уряду РФ (перепризначався на посаду у вересні 2007 року).

З середини 2006 року протягом двох років Медведєв був головою президії Ради з реалізації нацпроектів.

Передвиборна кампанія Дмитра Медведєва

У листопаді 2005 року на центральних телеканалах де-факто стартувала передвиборча кампанія Медведєва; в той же час був зареєстрований передвиборний сайт Дмитра Анатолійовича. Через кілька місяців політика почали згадувати в пресі як фаворита Володимира Путіна.

Передвиборчий лозунг Дмитра Медведєва

У вересні 2006 року Медведєв очолив Міжнародний опікунська рада столичної школи управління «Сколково». А через півроку, на початку 2007, Медведєва стали називати головним потенційним кандидатом в російські президенти. За даними аналітиків, вже тоді за нього були готові проголосувати 33% виборців у першому турі і 54% – у другому.

Активна фаза передвиборної кампанії почалася в жовтні 2007 року. Через пару місяців кандидатуру Медведєва підтримав Путін, після чого на з’їзді «Єдиної Росії» Дмитра Анатолійовича офіційно висунули на пост президента.

Передвиборна кампанія Дмитра Медведєва стартувала восени 2007 року

Під час подачі документів до Центрвиборчкому Дмитро Медведєв повідомив, що піде з посади Ради директорів «Газпрому», якщо стане президентом.

Президентство Дмитра Медведєва

2 березня 2008 року Дмитро Анатолійович Медведєв був обраний третім президентом Російської Федерації, випередивши головних суперників – Володимира Жириновського (ЛДПР), Геннадія Зюганова (КПРФ) і Андрія Богданова (ДПР) – з переважною більшістю в 70,28% голосів.

2 березня 2008 року: Дмитро Медведєв став третім президентом Росії

Через два місяці після офіційного підбиття підсумків виборчої компанії (7 травня) відбулася інавгурація Дмитра Медведєва. В інавгураційній промові він заявив про необхідність орієнтування на громадянські й економічні свободи. Першим указом, який підписав Медведєв на новій посаді, став ФЗ, який повинен був забезпечити безкоштовним житлом ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Інавгурація Дмитра Медведєва

Початок президентства Медведєва збіглося з початком світової фінансової кризи і зі збройним конфліктом з Грузією на території Південної Осетії, який став найбільш знаковою подією зовнішньої політики Медведєва. Дмитро Медведєв про конфлікт у Південній Осетії (2013 рік) Як зізнавався сам Дмитро Анатолійович, так звана «п’ятиденна війна стала для нього несподіванкою. Певна напруженість у відносинах Росії і Грузії відчувалася ще на початку 2008 року, але, за словами президента, він «поняття не мав, які ідеї мешкають в запаленому мозку Саакашвілі».

Ескалація грузино-південноосетинського конфлікту припала на кінець липня – початок серпня; третій місяць президентства Медведєва. В ніч з 7 на 8 серпня президенту зателефонував Міністр оборони і розповів про початок бойових дій з боку військ Грузії. Коли Анатолій Сердюков доповів про загибель російських миротворців, Медведєв наказав відкрити вогонь на поразку. Це було його особисте рішення, ухвалене без участі міністрів. Вранці 8 числа російська авіація розпочала бомбардування військових об’єктів, розташованих на території Грузії.

Президентство Дмитра Медведєва почалося з серйозного випробування

12 серпня 2008 року Дмитро Медведєв і президент Франції Ніколя Саркозі прийняли план врегулювання суперечностей, через кілька днів підписаний президентами Абхазії і Південної Осетії, а також президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.

Дмитро Медведєв і Ніколя Саркозі

Незважаючи на рішучі дії президента в критичну хвилину, багато аналітиків схильні вважати, що зовнішня політика Медведєва перемежовувалася як порівняльними успіхами, так і очевидними невдачами. Так, незважаючи на спочатку добре складалися відносини Медведєва і українського президента Віктора Януковича, який змінив Віктора Ющенка, Україна так і не вступила в Митний союз, а ситуація з «газовими» взаємовідносинами країн посилилася.

Дмитро Медведєв і Віктор Янукович

Велике хвилювання у патріотично налаштованої громадськості викликала позиція Медведєва по Лівійському питанню. За його вимогу Росія утрималася від голосування по резолюції в Раді Безпеки ООН, коли його члени вирішували питання щодо можливої військової операції в Лівії для захисту мирного населення від військ Каддафі. Події в Лівії посварили Путіна і Медведєва Зусилля Дмитра Медведєва у соціальній сфері дали свої плоди: в період його президентства стабілізувався зростання населення, досягнувши пікової за кілька десятиліть значення, збільшився відсоток багатодітних сімей; реальні доходи населення зросли майже на 20%, дворазово збільшився середній розмір пенсій; більше мільйона сімей поліпшили житлові умови завдяки програмі материнського капіталу. Багато було зроблено в сфері малого бізнесу – Медведєв сприяв спрощення процедури започаткування власної справи, а також зняв деякі обмеження для підприємців.

Було покладено початок створення потужного центру досліджень, який повинен був стати аналогом американської Силіконової долини. У вересні 2010 року Медведєв підписав ФЗ-244 «Про інноваційному центрі» Сколково». Робочою групою проекту «Сколково» керував Владислав Сурков. Дмитро Медведєв про «Сколково» За ініціативи президента в 2009-2011 роках була проведена реформа МВС Росії, а органи правопорядку були перейменовані в «поліцію». Так само, за словами міністра внутрішніх справ Рашида Нургалієва, був підвищений рівень соціальної захищеності і ефективності роботи співробітників внутрішніх органів.

Дмитро Медведєв ініціював реформу МВС

За підтримки Анатолія Сердюкова була ініційована також реформа Збройних сил, яка полягала в оптимізації чисельності офіцерського складу, оптимізації управлінської системи (перехід від 4-ступеневої ієрархії до 3-ступеневої) і реформу військової освіти.

Також в каденцію Медведєва термін президентських повноважень був збільшений з 4 до 6 років, а думських – з 4 до 5. У вересні 2010 року Медведєв зняв з посади мера Москви Юрія Лужкова, що вичерпав кредит довіри уряду. Згодом на його місце був призначений Сергій Собянін.

У 2010 році Дмитро Медведєв відправив Юрія Лужкова у відставку

У вересні 2011 року було оголошено, що на виборах президента в 2012 році свою кандидатуру висуне Володимир Путін, а в разі перемоги Дмитро Медведєв очолить уряд. Підсумки президентства Дмитра Медведєва В цілому, президентства Дмитра Медведєва отримав суперечливі відгуки. Так, відомий публіцист Дмитро Биков дорікав його в «гіпертрофовану увагу до третьорядного», багато громадські діячі критикували Медведєва за відсутність реальної влади, тоді як Олексій Кудрін, який був міністром фінансів до вересня 2011 року, заявляв, що «був свідком вироблення і прийняття багатьох ключових рішень» особисто Медведєвим.

Особливо тепло ставилися до Дмитра Медведєва російські інтернет-користувачі. Завдяки інтересу до технологій і відкритості характеру президент не раз ставав героєм відеороликів, стрімко разлетавшихся по Мережі. Приміром, відео, в якому Дмитро Медведєв танцює під пісню «American Boy» разом з шоуменом Гаріком Мартиросяном, зібрав кілька мільйонів переглядів. Дмитро Медведєв танцює

Подальша діяльність Дмитра Медведєва

Після обрання Володимира Путіна президентом на виборах 2012 року Дмитро Медведєв очолив Уряд і став прем’єр-міністром Російської Федерації. Під його початком – видатні політичні діячі Росії: Перший заступник Ігор Шувалов, Міністр оборони Сергій Шойгу, Міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, Міністр закордонних справ Сергій Лавров, Міністр культури Володимир Мединський та інші.

У 2012 Дмитро Медведєв став Головою уряду РФ

У травні 2012 року Дмитро Медведєв був призначений головою «Єдиної Росії».

Захоплення і особисте життя Дмитра Медведєва

Дружина Дмитра Медведєва – Світлана Линник, його шкільна знайома з паралелі. За словами Дмитра Анатолійовича, взаємна симпатія між ними виникла ще в шкільні роки, проте лише у випускному класі він набрався сміливості і зізнався дівчині в почуттях.

Дмитро Медведєв і Світлана Медведєва в молодості

Після випускного їх шляхи розійшлися: Світлана стала студенткою ЛЕФІ, Дмитро ж вибрав ЛДУ; у період студентства вони практично не спілкувалися, однак випадкова зустріч нагадала їм про минулі почуття. У 1989 році закохані одружилися.

Дмитро Медведєв і його дружина

У серпні 1995 року Дмитро і Світлана стали батьками – з’явився на світ хлопчика назвали Ілля. Медведєв-молодший ріс здібним до точних наук, захоплювався футболом, фехтуванням на шаблях і комп’ютерною технікою. У 2007 році він знявся в декількох серіях «Єралашу» Бориса Gračevskogo. У 2012 році Ілля вступив в МДІМВ з 359 балами з 400 можливих. «Єралаш» з сином Дмитра Медведєва В сім’ї Медведєвих люблять тварин. У подружжя є кіт і кішка породи невська маскарадна – Дорофей і Мілка, які не раз ставали героями новинних статей. Також Дмитро Медведєв – господар чотирьох собак: англійських сеттерів Деніела і Джолі, середньоазіатської вівчарки, ім’я якої пресі невідомо, і золотистого ретривера Альби.

Дорофей, улюблений кіт Дмитра Медведєва

Не секрет, що Дмитро Медведєв уважно стежить за новими технологіями і є активним користувачем соціальних мереж. Перший комп’ютер у Медведєва з’явився ще в початку 80-их; це була радянська ЕОМ М-6000. Він зареєстрований в «Однокласниках», «ВКонтакте», «Твіттері» і «Инстаграме», одним з перших серед політиків почав звертатися до населення через відеоблог.

Зустріч Дмитра Медведєва і його улюбленої групи Deep Purple

Він відомий як затятий прихильник техніки Apple: у 2010 році, під час візиту президента в Кремнієву долину, Стів Джобс подарував йому тільки що випущений iPhone 4, ще не продавали в Росії, пізніше політика можна було побачити з «розумними годинами» від Apple на руці. В даний час Медведєв активно виступає за заміну іноземного програмного забезпечення вітчизняними аналогами.

Стів Джобс подарував Дмитру Медведєву айфон

Колишній президент захоплюється фотографією, часто радує своїх передплатників своїми роботами в соціальній мережі «Instagram». У 2011 році він брав участь у фотовиставці «Світ очима росіян» з фотографією Тобольського кремля.

«Тобольський кремль»: конкурсна фотографія Дмитра Медведєва

Дмитро Медведєв зараз

У 2016 році Дмитро Медведєв очолював Уряд РФ і партію «Єдина Росія», будучи одним з ключових політичних діячів країни. Був обраний головною Програмною комісії, що займалася розробкою політичного курсу партії. Курирував питання економіки, зокрема, ціноутворення та імпортозаміщення, вирішував проблеми у сфері охорони здоров’я, освіти. Кілька разів відвідував з візитом Крим, що послужило причиною для ноти протесту МЗС України. Дмитро Медведєв: «Грошей немає, але ви тримайтеся»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: