Ім’я: Денніс Хоппер

Дата народження: 17 травня 1936 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Додж Сіті, Канзас, США

Дата смерті: 29 травня 2010 р. (74 роки)

Діяльність: актор, режисер, сценарист

Біографія Денніса Хоппера

Денніс Хоппер – це людина, якого з усією впевненістю можна назвати унікальним. В його акторській фільмографії є більше ста п’ятдесяти (!) різних робіт. Зніматися в кіно наш сьогоднішній герой почав ще в п’ятдесяті роки і за багато років встиг стати справжньою легендою американського кінематографа. У світі кіно він відомий як режисер, сценарист, продюсер і, звичайно, ж актор. Але що дозволило Деннісу Хоперу домогтися успіху у всіх цих починаннях? Розповісти про долю голлівудської зірки ми спробуємо сьогодні.

Дитинство і родина Денніса Хоппера

Денніс Хоппер з’явився на світ 17 травня 1936 року в містечку Додж Сіті (штат Канзас). У цьому місці молодий хлопець і його сім’я (в якій крім нього самого було ще два сини) прожили кілька років. Однак згодом, після закінчення Другої світової війни, переїхали в Канзас Сіті (штат Міссурі). У цьому місці наш сьогоднішній герой вперше став займатися акторською майстерністю в недільному класі Канзаського інституту мистецтв. Однак навчання в цьому місці незабаром перервався через ще одного переїзду родини. Вся справа в тому, що в період сорокових років у США не було роботи. А тому батьки Денніса Хоппера були змушені подорожувати по США в пошуках хоч якихось заробітків.

Актор Денніс Хоппер в молодості

У підсумку влаштуватися надовго родині майбутнього кіноактора вдалося тільки в Сан Дієго. У цьому місті мама нашого сьогоднішнього героя знайшла собі роботу інструктора в групі з підготовки пляжних рятувальників, а батько хлопця влаштувався керуючим в місцеве відділення поштового зв’язку. Сам же Денніс Хоппер став вчитися в приватному школі Helix High School. У цьому місці талановитий підліток став знову займатися театральним мистецтвом. Він відвідував місцевий гурток драми, а також часто з’являвся в різних шкільних спектаклях.

Перші ролі Денніса Хоппера

Через деякий час, не докладаючи для того жодних зусиль, починаючий актор зумів також дебютувати на телебаченні, зігравши невелику роль у медичному серіалі «Лікар». Після цього Денніс Хоппер став отримувати й інші ролі. Однак епізодичні ролі в різних телепроектах навряд чи заслуговують конкретної згадки в даній статті.

Зовсім інша справа – перші кінематографічні картини актора. Пробитися у світ кіно молодому хлопцю допомогло тісне знайомство з режисером Ніколасом Реєм. Саме він вперше довірив Деннісу Хоперу його перші великі ролі в кіно (у фільмах «Бунтар без ідеалу» і «Джонні-гітара»). Дані проекти стали відправною точкою у довгій кар’єрі актора.

«Денніс Хоппер в Манежі» Продовжуючи регулярно зніматися в кіно, наш сьогоднішній герой планомірно працював також над своєю освітою. Деякий час Денніс Хоппер відточував свій талант в Old Globe Theatre в Сан-Дієго, а потім переїхав у Нью-Йорк, де також став займатися в місцевій Акторській Студії. Подібне старанність і уважне ставлення до своєї освіти дозволило акторові в один прекрасний момент стати помітною фігурою в світі американського кіномистецтва. Він став часто отримувати досить великі ролі в голлівудських стрічках. Однак ледь встигнувши розпочатися, його кар’єра почала повільно котитися вниз.

Зоряний шлях актора Денніса Хоппера у великому кіно

Відправною точкою в довгій низці невдач стала смерть його близького друга. З цього моменту у актора почалася депресія. Крім того, в кіно за ним закріпилося амплуа проблемного підлітка. Розуміючи, що відступати нікуди, Денніс Хоппер намагався грати подібні ролі геніально, а тому змушував режисерів робити по сотні дублів. У підсумку така скрупульозність послужила молодому хлопцю погану службу. Продюсери почали відмовлятися від роботи з ним. Таким чином, вже у другій половині шістдесятих років американець залишився без роботи.

Фрагмент фільму Квентіна Тарантіно «Справжня любов» (True Romance) (1993). Герой фільму Кліфорд Уорлей (Денніс Хоппер) Однак невдачі на роботі в підсумку стали лише новим поштовхом у кар’єрі актора. У 1969-му році, заручившись підтримкою деяких приватних інвесторів, а також допомогою свого близького друга Джека Ніколсона, Денніс Хоппер особисто взявся за кінокамеру. Результатом цього став фільм «Безтурботний їздець», який згодом став культовою стрічкою для тисяч байкерів. Як це ні дивно, однак саме ця картина в результаті забезпечила Деннісу Хоперу міжнародний успіх. Стрічка принесла своєму творцеві Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю, а також номінацію на премію Оскар. Саме в цей момент наш сьогоднішній герой отримав можливість відчути себе справжньою зіркою.

Згодом Денніс Хоппер працював у світі кіно в якості режисера, сценариста і продюсера. В якості творця фільмів наш сьогоднішній герой досяг чималого успіху, однак справжню славу йому принесли все-таки численні акторські ролі. За своє життя цей талановитий американець зіграв більш ніж в 150 різних стрічках. Серед них найбільш відомими стали картини «Як грім серед ясного неба», «Синій оксамит», «Команда зі штату Індіана», «Періс Траут», «Водний світ», «Швидкість», «Бійцівська рибка», а також деякі інші роботи. Багато з названих фільмів згодом стали справжньою класикою американського кіно.

Актор Денніс Хоппер з останньою дружиною Вікторією Даффі

Зніматися в кіно наш сьогоднішній герой продовжував до кінця своїх днів. В останні роки життя він з’являвся на кіноекрані не так часто, як раніше. Його останніми роботами були фільми «На тверезу голову», «Американський вискочка» і драматичний телесеріал «Зіткнення». Ще однією яскравою подією на пізньому етапі кар’єри актора став приз фестивалю в Сан-Себастьяні, вручений йому за видатні досягнення у світі кіно.

Особисте життя і смерть Денніса Хоппера

У житті актора було незліченну безліч романів і інтрижок. Тільки офіційних дружин у Денніса Хоппера було п’ять. У різні роки наш сьогоднішній герой складався в любовних відносинах з актрисами Брук Хейуорд, Мішель Філіпс, Дэрией Хелпрін, Кетрін ЛаНаса і Вікторією Даффі. Вельми примітно, що кожна наступна дружина актора була молодшою від попередньої. Від різних жінок у актора було четверо дітей.

Останній шлюборозлучний процес хронологічно співпав зі смертю актора. У 2010-му році він почав тяжко хворіти. У нього був виявлений швидко прогресуючий рак. У підсумку саме він і став причиною смерті знаменитості.

За кілька місяців до смерті актора Денніса Хоперу була презентована його особиста зірка на голлівудській алеї слави.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: