Ім’я: Денис Мацуєв

Дата народження: 11 червня 1975 р. (41 рік)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Іркутськ

Діяльність: піаніст, композитор

Вага: 85 кг

Зріст: 198 см

Біографія Дениса Мацуєва

Дитинство Дениса Мацуєва

Композитор і піаніст Денис Леонідович Мацуєв народився в Іркутську. Сім’я Мацуєва – музиканти: мати викладає музику, а батько – композитор, піаніст, пише музичний супровід до іркутським театральних постановок. З дитинства батьки розвивали в талановиту дитину музичні навички – Денис вчився вдома і в музичній школі по класу фортепіано, а також у школі мистецтв. Як загальноосвітнього навчального закладу Денис відвідував середню школу №11 ім. Маяковського.

Денис Мацуєв народився в Іркутську

Питання вибору професії перед Денисом не стояло ніколи – з дитинства він знав, що буде піаністом. Після школи Мацуєв надходить в музичне училище в Іркутську, але вже через рік йому стає зрозуміло, що подальший музичну освіту потрібно отримувати в столиці. У підсумку Денис з батьками переїжджає в Москву, де проходить прослуховування в Центральну музичну школу при Московській державної консерваторіі. Прослуховування проходить успішно, і Дениса зараховують в ЦМШ.

Навчання

У 1991 році Мацуєв стає лауреатом стипендії Міжнародного фонду «Нові імена». В рамках проекту, що реалізується фондом, Денис бере участь у великій серії концертів класичної музики по всій планеті. Концерти пройшли більш ніж у сорока країнах світу на кращих майданчиках. Концерти Мацуєва відвідували Папа Римський, англійська королева, Генеральний секретар НАТО у Брюсселі.

У 1994 році Денис Мацуєв закінчив Центральну музичну школу і вступає до Московської госконсерваторию, на семінар професора, народного артиста Російської Федерації Олексія Насєдкіна. Починаючи з третього курсу у Дениса викладав Сергій Доренский, народний артист Російської Федерації, професор.

Денис Мацуєв у програмі СМАК на Першому каналі З 1995 року Денис стає солістом Московської академічної філармонії. Це послужило поштовхом для відкриття перед піаністом нових можливостей для концертної діяльності.

У 1998 році, у віці 23 років, Денис Мацуєв перемагає у міжнародному конкурсі імені Петра Ілліча Чайковського. На момент перемоги Денис ще вчився на останньому курсі консерваторії. Ця перемога принесла піаністу світову популярність і міжнародне визнання. Виступ талановитого музиканта викликало великий резонанс серед поціновувачів класичної музики по всьому світу.

Сольні концерти Дениса Мацуєва і запис альбомів

Через рік після перемоги в конкурсі імені Чайковського Денис з відзнакою закінчує консерваторію. Перший сольний концерт піаніста проходить в 2004 році в Московському міжнародному будинку музики. Светлановский зал будинку музики був набитий до відмови. У тому ж 2004 році Денис Мацуєв підписує контракт з російськими представниками найбільшого лейблу звукозапису в світі – SONY BMG Music Entertainment.

Піаніст Мацуєв рано почав зоряну кар'єру

У рамках контракту піаніст займається випуском сольного проекту Tribute to Horowitz, який відразу ж після виходу отримує престижну російську професійну премію в області звукозапису «Рекорд -2005». Наступний альбом Мацуєва, випущений спільно з SONY BMG і містить записи «пір року» Петра Чайковського та композиції Ігоря Стравінського, зокрема, фрагменти з балету «Петрушка», отримує премію «Рекорд-2006». Ще один альбом, випущений в 2006 році, був записаний спільно з симфонічним оркестром Санкт-Петербурзької філармонії (керівник – Юрій Темирканов). Через рік піаніст познайомив слухачів з маловідомими композиціями Рахманінова, увійшли до сольний альбом «Невідомий Рахманінов».

Записи альбомів чергувалися з активними концертними виступами не тільки в Російській Федерації, але і в Європі, США. У листопаді 2007 року Денис Мацуєв з тріумфом виступає в знаменитому Нью-Йоркському Carnegie Hall з сольною програмою. Незабаром запис цього виступу з’являється у вигляді альбому «Denis Matsuev. Concert at Carnegie Hall», орієнтованого вже безпосередньо на західного слухача. Незабаром альбом розходиться в США і Європі величезними тиражами.

У 2009 році Денис Мацуєв спільно з Валерієм Гергієвим і откестром Маріїнського театру випускають альбом з творами Рахманінова на новому, незадовго до цього організованому лейблі «Mariinsky-Live».

Денис Мацуєв не лише музикант, а й громадський діяч

З середини 2000 років Денис Мацуєв виступає на концертних майданчиках по всій планеті спільно з всесвітньо відомими оркестрами – Чиказьким симфонічним, Пітсбурзького симфонічним, оркестром Баварського радіо, Лейпцігським оркестром, симфонічним оркестром ВВС, оркестром Капітолію Тулузи, Європейським камерним оркестром і десятками інших. Трапляються також виступи піаніста з видатними сучасними диригентами – Михайлом Плетньовим, Марком Горенштейном, Володимиром Співаковим та ін.

У Московській Філармонії вже багато років працює персональний абонемент Дениса Мацуєва, що дозволяє відвідувати всі його виступи в Москві.

Громадська діяльність Дениса Мацуєва

У 2004 році Денис виступив ініціатором і художнім керівником міжнародного фестивалю класичної музики «Зірки на Байкалі». Цей фестиваль проводиться щорічно і збирає все більшу і більшу кількість цінителів і зірок класичної музики з усього світу. У лютому 2005 року Дениса обрали віце-президентом благодійного фонду «Нові імена», в список пріоритетних завдань якого входить пошук і освіта талановитих дітей у всіх регіонах Росії. У 2008 році піаніст обирається керівником фонду. Крім «Зірок на Байкалі», Денис – художній керівник ще низки великих фестивалів, серед яких – і музичний фестиваль Crescendo, майданчики якого традиційно працюють у Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Тель-Авіві, Парижі і Нью-Йорку. З недавнього часу музикант обирається арт-директором фонду їм. С. В. Рахманінова.

Денис Мацуєв у Вечірньому Урганте HD Денис по праву визнаний лідером нового покоління російських піаністів, які досягли світової популярності. Починаючи з 1993 року Мацуєв постійно бере участь у міжнародних музичних конкурсах, де незмінно удостоєний високих нагород. У 2006 році піаніст стає заслуженим артистом Російської Федерації, входить до складу урядової Ради з питань культури і мистецтва при Президентові РФ.

У 2010 році музикант отримує Державну премію Російської Федерації в області мистецтва і літератури. Незадовго до цього в рамках співпраці з французькими колегами Денис Мацуєв приймає участь в організації і проведенні міжнародного російсько-французького фестивалю мистецтв у місті Ансі, спрямованого на популяризацію у Франції російської культури і зближення сучасних французької та російської музичних шкіл.

Не забуває піаніст і рідний Іркутськ – у 2001 році музикант відкрив у місті «Будинок музики Дениса Мацуєва» з концертним залом на шістдесят чоловік.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: