Ім’я: Чулпан Хаматова

Дата народження: 1 жовтня 1975 р. (41 рік)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Казань

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 51 кг

Зріст: 164 см

Біографія Чулпан Хаматової

Чулпан Хаматова, актриса з промовистою назвою, адже по-татарськи «Чулпан» означає «ранкова зірка». Героїнь цієї тендітної, повної непідробних емоцій жінку важко не любити. «Країна глухих», «Місячний тато», «Гудбай, Ленін!», «Діти Арбата», «Доктор Живаго» – ці шедеври вітчизняного (і не тільки) кінематографа стали такими в чому завдяки їй.

Пам'яті Чулпан Хаматова, Актриса театру в.

Крім того, актриса активно займається благодійністю. Фонд «Подаруй життя», спільне дітище Чулпан і Діни Корзун, допомагає дітям з важкими захворюваннями.

Дитинство Чулпан Хаматової

Чулпан Хаматова (повне ім’я – Чулпан Наїл кизи Хаматова) народилася в сім’ї інженерів Наїля Ахметовича Хаматова і Марини Галимулловны Хаматової. Чулпан – татарське національне ім’я. Ранкова зірка, Венера. Але, як не дивно, Чулпан так і не вивчила татарську мову – в її родині всі говорили по-російськи.

Маленька Чулпан Хаматова

У дитинстві актриса, як і багато дівчаток, любила співати і танцювати перед дзеркалом. Коли Чулпан дивилася фільми і спектаклі, то брала переживання героїв занадто близько до серця. Подивившись сумну драму, вона могла цілий день ходити під вагою вражень, мовчати або навіть плакати.

Інтелігентні батьки забезпечили дочки всебічний розвиток. Перед сном мама читала їй книги, яких в їх квартирі на вулиці Свердлова було дуже багато. Саме завдяки книгам Чулпан навчилася фантазувати, розвинула уяву. Дівчинка була частим гостем у музеях, театрах, консерваторії. У Казані був хороший ТЮГ, оперний і драматичний театри. Однак про те, щоб стати актрисою, Чулпан навіть не замислювалася – вона соромилася читати вірші перед класом, що говорити про сцені!

У 10 років у дівчинки з’явився молодший брат – Шаміль Хаматов. Через двадцять років він закінчив РАМТ, став членом трупи театру «Современник» і дебютував у своєму першому фільмі.

Шаміль Хаматов, брат Чулпан Хаматової, теж актор

У дитинстві Чулпан постійно хворіла. Практично кожен рік вона потрапляла в лікарню із запаленням легенів. Для зміцнення імунітету батько віддав дочку в секцію фігурного катання. Дівчинка поправила своє здоров’я, але фігурне катання їй у підсумку набридло. Школа олімпійського резерву, куди водив її батько, вимагала від учнів перемог. Чулпан ж не хотіла змагатися – принципово.

Чулпан Хаматова в передачі Володимира Познера Першої акторські задатки юної Чулпан відзначила її вчителька з літератури. Справа була в п’ятому класі: учні ставили виставу за «Мертву царівну» Пушкіна. Хаматової дісталася роль мачухи-царівни, і вона вразила всіх глядачів глибиною образу. А свою першу роль майбутня актриса зіграла у восьмому класі. У театральному гуртку при шкільному таборі короткострижена дівчинка виступила в ролі Маленького Принца в однойменній виставі.

У старших класах Чулпан відвідувала у фізико-математичну школу при Казанському університеті. Особливу любов дівчинки в ці роки здобули протилежні предмети – математика і література. В цей же час вона почала заслуховуватися піснями The Beatles і спілкуватися зі студентами-толкиенистами, ходити з ними в походи – дружба з однолітками була нецікава не по роках розумною дівчинці. Вчителів дратували її «не жіночі» захоплення і вічно рвані джинси. Але зробити вони нічого не могли, адже Чулпан відмінно навчалася; точні науки давалися їй легко, і дівчинці навіть пророкували кар’єру великого економіста.

Шкільне фото Чулпан Хаматової (нижній ряд, третя зліва)

До випускного класу Чулпан ясно усвідомила, що мріє стати актрисою. І хоча вона відчувала себе в складних рівняннях як риба в воді, так і в родині всі були «технарями», вона твердо вирішила йти до своєї мрії.

Шкільні роки Чулпан Хаматової (на фото праворуч)

Без вступних іспитів вона була зарахована в Казанський фінансово-економічний інститут. Але не провчилася там ні дня – забравши свої документи з приймальної комісії, вона прийшла до приймальної комісії Казанського театрального училища. Дівчина з палаючими очима чимось зачепила педагогів, які зробили виняток із правил і влаштували їй позачергової іспит. Після коротенького прослуховування Чулпан була прийнята. Її наставником стала Юнона Карєва, талановитий педагог і перша дружина Станіслава Говорухіна.

Мабуть, викладачі училища розпізнали справжній самоцвіт, схований у тілі дівчини-підлітка, і буквально на другому семестрі порадили Чулпан вступити в один із столичних театральних вузів. Після першого курсу вона поїхала в Москву разом з мамою, яка таємно від дочки сподівалася, що надходження обернеться провалом і Чулпан залишиться в рідній Казані.

Молода Чулпан Хаматова

Вибір дівчини упав на ГІТІС. Все тому, що там викладав Олексій Бородін. Слава про його майстерність вийшла далеко за межі Москви. До того ж, він був режисером вистави «Наш городок», який дуже подобався Чулпан. Увагу Бородіна вона привернула ще під час другого туру, після чого стала щасливою студенткою його майстерні.

Театральні ролі Чулпан Хаматової

Хоча прославив Чулпан Хаматову саме кінематограф, актриса всього зазначала, що віддає перевагу театральними підмостками, адже в театрі немає стіни між сценою і залом.

Чулпан Хаматова вважає вірші Марини Цвєтаєвої В 1997 році Чулпан Хаматова закінчила ГІТІС, зігравши головну роль у випускному спектаклі «Щоденник Анни Франк». Наступних рік вона пропрацювала в Російському молодіжному театрі, де виходила на сцену як Дуня Раскольникова в «Злочині і покаранні». Тут доля звела її з Євгеном Дворжецьким.

Чулпан Хаматова у виставі «Приборкання норовливої»

У 1998 році актрису запросили працювати в театр «Современник». Дебютною роботою в цьому театрі стала роль Патриції Хольман в «Трьох товаришах». За роки роботи в театрі Чулпан зіграла роль Ірини в «Трьох сестрах», Андрии у виставі «Мамапапасынсобака», Катерини в «Грозі», Маші Мухіної в «Голій піонерці» і Клеопатри в «Антонії & Клеопатрі», а також роль Маші у новому варіанті п’єси «Три сестри».

«Три товариша»: Чулпан Хаматова грає Патрицію Хольман

Крім «Современника» Чулпан виступала і продовжує виступати в «Театрі Місяця», в театрі ім. Чехова, в Центральному дитячому театрі, а також у «Незалежній антрепризі» у режисера Петра Штейна.

Чулпан Хаматова в кіно

Під час навчання в Гітісі Чулпан захотіла спробувати себе в кіно, тим більше що весь їхній курс запросили в акторський центр «Скіп-фільм». Але перші спроби були невдалими. Тендітну дівчину розкритикували за «невиразні очі» і порадили піти з професії. Тому на чергові проби (роль Каті з військової драми «Час танцюриста») вона намагалася одягнутися і нафарбуватися як можна яскравіше, тим більше що цей персонаж за сюжетом був набагато старше.

Дорога до «Мосфільму» на високих підборах видалася нелегкою, і все ж дівчина справила на режисера Абдрашитова незабутнє враження. Він зміг розгледіти її справжній талант, і через півроку, після закінчення проб, дівчина приступила до зйомок. Результат дебюту був приголомшливим – дівчину номінували на «Ніку» за кращу жіночу роль.

Перша роль Чулпан Хаматової («Час танцюриста»)

У 1998 році Чулпан Хаматова знялася в ролі Рити в драмі Валерія Тодоровського «Країна глухих». Вона представила глядачам блискучий тандем з Діною Корзун: Чулпан грала дівчину Риту, вимушений пуститися в перегони, а Діна – глухоніму танцівницю Яя, приютившую Риту. Через весь фільм лейтмотивом проходить мрія Яи про казкову «країні глухих», куди дівчина мріє виїхати. Але мрія змушена зіткнутися з жорстокою реальністю. Для цієї ролі Чулпан довелося вивчити мову глухонімих.

«Країна глухих»: Чулпан Хаматова в ролі Рити

Наступною визначною роботою Чулпан стала трагікомедія «Місячний тато». Її героїня, молода працівниця чайхани Мамлакат, зачарована театром, добре запам’яталася глядачам, а сам фільм змусив по-новому поглянути на багато звичні речі. Ця стрічка поповнила колекцію нагород Чулпан Хаматової преміями «Кінотавра», «Бригантина» і другий «Нікою».

Кадр з фільму «Місячний тато»

На початку 2000-х років Чулпан Хаматова знялася у двох кінострічках німецького виробництва: мелодрамі «Віктор Фогель – рекламщик» і трагікомедії «Гуд бай, Ленін». Останній фільм розповідав про сім’ю жінки, політичної активістки з НДР, яка впала в кому і пропустила краху Берлінської стіни. Її син боїться, що такі радикальні зміни викличуть у неї шок і влаштовує справжній спектакль, щоб переконати маму в тому, що вона як і раніше в НДР. В цей час він знайомиться з медсестрою з СРСР, яку якраз і зіграла Чулпан Хаматова. Фільм був із захопленням прийнятий на більшості міжнародних кінофестивалів, отримав масу почесних нагород і навіть увійшов у сотню кращих кінострічок за версією журналу Empire.

Один з найвідоміших фільмів з Чулпан Хаматової – «Гуд бай, Ленін»

Незабаром послідувала роль в австрійській драмі «Сучий син» і в драмі «72 метра» – екранізації трагічних подій, що призвели до загибелі екіпажу підводного човна «Курськ». Незабутнім стало її участь в історичному серіалі «Діти Арбата». Чулпан дісталася головна жіноча роль – Варя Іванова, повна спраги життя дівчинка, відчайдушно бажає спрямуватися у доросле життя. Історію любові Вари і Саші Панкратова (Євгеній Циганов) творці серіалу назвали «історією Ромео і Джульєтти нашого часу».

«Діти Арбата»: роль Варі Іванової немов була створена для Чулпан Хаматової

Роботу Чулпан в екранізації роману «Доктор Живаго» – серіалі, який вийшов на телеекрани в 2005 році, критики оцінили по-різному. Багато дорікали актрису в тому, що її Лара Гішар була зовсім не схожа на її книжковий прототип. Проте режисер Олександр Прошкін зізнався, що навмисно шукав «не зовсім пастернаковское» рішення. Його полонили сміливість, внутрішня свобода Чулпан, її здатність на мужні, радикальні вчинки.

Лара Гішар у виконанні Чулпан Хаматової («Доктор Живаго»)

Під час зйомок Чулпан відмінно сыгралась з цинічним адвокатом у виконанні Олега Янковського, Олегом Меньшиковим, що виконував роль Юрія Живаго. Трохи гірше справи йшли з Сергієм Горобченко, який грав революціонера Антипова-Стрельникова. На знімальному майданчику навіть подейкували, що Горобченко побоюється свою партнерку.

Чулпан Хаматова – мрійниця з дитячим обличчям

Успіх Чулпан Хаматової як актриси був продиктований одним простим (на перший погляд) правилом – перед камерами вона була такою ж, як і в житті: сміливою, відкритою, емоційної, трохи дивакуватою – в хорошому сенсі. Не фатальна жінка, але жінка, повна метафізичної глибини. Її поява у фільмі майже напевно означало, що стрічка стане новим шедевром в скарбничці вітчизняного кінематографа.

Суспільне життя Чулпан Хаматової

Чулпан Хаматова – людина непублічна. Її складно зустріти на світських раутах, тому що весь вільний від зйомок у кіно та служби в театрі час актриса присвячує благодійності.

Фонд Чулпан Хаматової допомагає хворим дітям

2005 рік – дата народження фонду «Подаруй життя». Разом з Діною Корзун, співзасновницею організації, жінка намагається привернути увагу громадськості до дітей з онкозахворюваннями. Все почалося з благодійного концерту «Подаруй мені життя», який був проведений на сцені театру «Современник». Незабаром був заснований і благодійний фонд.

Чулпан Хаматова і Діна Корзун на відкриття благодійної виставки «Подаруй життя»

За ці роки організація зібрала сотні мільйонів рублів, спрямованих на допомогу хворим дітям. За її ініціативою в Москві був відкритий Центр дитячої гематології, онкології та імунології.

Інші проекти Чулпан Хаматової

У 2000 році Чулпан Хаматова була співведучою Сергій Бодрова у програмі «Погляд». Рік вела передачу «Жди меня» (з 2005 по 2006).

Сергій Бодров і Чулпан Хаматова, «Погляд». Фрагмент В 2007 році Чулпан Хаматова брала участь у проекті Першого каналу «Льодовиковий період» в парі з Романом Костомаровим. Під керівництвом Іллі Авербуха пара здобула перемогу.

«Льодовиковий період»: Чулпан Хаматова та Роман Костомаров Восени 2008 року Чулпан Хаматова брала участь у масштабному фотопроекті «В ролі себе». Авторства Олексія Нікішина, автора психологічних фотопортретів.

Чулпан Хаматова у фотопроекті «В ролі себе»

У 2012 році актриса знялася в передвиборчому ролику Володимира Путіна. Багато інтернет-користувачі сприйняли це відео в багнети, так як за рік до нього Чулпан висловлювалася про Путіна в абсолютно протилежному ключі.

Члупан Хаматова: «За Путіна»

Особисте життя Чулпан Хаматової (сім’я, чоловік, діти)

Мало актрис, які, як Чулпан Хаматова, приховують подробиці особистого життя від преси, від громадськості. Можна сміливо сказати, що Чулпан – сама загадкова персона у вітчизняному кінематографі. Тим не менш, деякі подробиці про її стосунки з чоловіками все-таки відомі.

Чулпан Хаматова в програмі «Час інтерв’ю» В студентські роки Чулпан вчилася на одному курсі з Іваном Волковим, сином знаменитої актриси Ольги Волкової. Спочатку вони не помічали один одного, у кожного були свої проблеми, свої інтереси. А потім життя зіштовхнула їх. У 1995 році 18-річна Чулпан і 19-річний Іван розписалися. Сім років подружжя жили в щасливому шлюбі. У дівчини склалися дуже теплі стосунки зі своєю свекрухою. У них довго не було дітей, поки в квітні 2002 року на світ не з’явилася довгоочікувана дочка Орися, а в 2003 – молодша Ася.

Перший чоловік Чулпан Хаматової, Іван Волков, і його мама, Ольга Волкова

Але до того часу Іван і Чулпан практично не спілкувалися і жили окремо. Сварку актори пояснювали просто – «не зійшлися характерами».

Старші діти Чулпан Хаматової: Аріна і Ася

Проте в пресі з’являлася інформація, що яблуком розбрату став колишній танцюрист театру імені Станіславського і Данченко Олексій Дубінін. Вони познайомилися в Німеччині, куди Чулпан вирушила на гастролі з «Сучасником» в 2002 році. Їх відносини простяглися аж до 2007 року. Весь цей час вони жили в цивільному шлюбі – Олексій не був офіційно розлучений з законною дружиною, балериною Ларисою Мергулановой.

На фото: Олексій Дубінін, Чулпан Хаматова, Ася і Аріна

Зараз Чулпан Хаматова полягає у цивільному шлюбі з відомим актором і режисером Олександром Шийному. Разом вони виховують спільну доньку Ію, яка з’явилася на світ у квітні 2010 року. Творчий, а потім і сімейний союз актриси і режисера народився під час спільної роботи над біографічною стрічкою «Маяковський».

Олександр Шейн і Чулпан Хаматова – режисер і його муза

Чулпан Хаматова зараз

Останнім часом Чулпан рідше знімається в кіно, віддаючи перевагу улюбленому театру. Чулпан продовжує грати в «Современнике», вже давно став їй рідним.

Чулпан Хаматова на відкритті олімпіади в Сочі

Серед її останніх фільмів – психологічна драма «Синдром Петрушки» (екранізація Діни Рубіної) і той самий «Маяковський». Робота над фільмом про життя великого поета тривала кілька років, проте в кінці 2016 року він повинен був вийти на екрани.

У «Маяковського» Чулпан Хаматова зіграє Лілію Брік

Продовжує свою діяльність і фонд «Подаруй життя». Так, у 2016 році організація підписала угоду про співпрацю з Єкатеринбургом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: