Ім’я: Чарлі Чаплін

Дата народження: 16 квітня 1889 р.

Знак Зодіаку: Овен

Місце народження: р. Лондон, Великобританія

Дата смерті: 25 грудня 1977 р. (88 років)

Діяльність: актор, сценарист, режисер

Біографія Чарлі Чапліна

Чарлі Чаплін – це, без перебільшення, один з найкращих коміків в історії світового кінематографа. На думку деяких корифеїв американського кіно, саме «бродяжка Чарлі» вніс найбільший внесок у становлення кінематографа як одного з видів мистецтва.

Саме тому писати про цю людину одночасно складно і шалено цікаво. Адже наша сьогоднішня стаття, присвячена одному з кращих акторів в історії світового кіно, напевно, не залишиться без уваги.

Ранні роки, дитинство і родина Чарлі Чапліна

Чарльз Спенсер Чаплін з’явився на світ в англійській Лондоні 16 квітня 1889 року. Його батьки були видними представниками світу англійського мистецтва. Батько і мати великого коміка були естрадними акторами. Вони виступали з музичними і танцювальними номерами у найрізноманітніших театрах, а також брали участь в антрепризах.

Сім’я актора жила безбідно, але музика і сценічне мистецтво завжди було для представників сімейства Чаплін чимось незмірно більшим, ніж просто засіб для отримання грошей. Батьки завжди прищеплювали Чарлі і його единоутробному братові Сідні любов до творчості. А тому згодом обидва брати стали успішними акторами.

Чарли Чаплин в молодости без грима

Вперше вийти на сцену нашому сьогоднішньому герою довелося вже в п’ятирічному віці. Коли у його матері почалися проблеми з голосом, він деякий час замінював її під час вистав. Вже під час першого ж свого виступу Чарлі Чаплін настільки підкорив публіку, що глядачі стали кидати на сцену монети і банкноти.

Сам же хлопчина з дитячої зворушливістю збирав їх вже під час самого виступу, чим ще більше полюбився глядачам. Згодом наш сьогоднішній герой ще неодноразово з’являвся на сцені. Однак через деякий час життя їх сім’ї кардинально змінилася.

Мама з-за проблем з гортанню повністю втратила голос, а тому виступати більше не могла. Батько ж ще до цього почав сильно пити і вже в тридцять сім років помер в одному з лондонських клінік. Ханна Чаплін подібного потрясіння не пережила, а тому в якийсь момент втратила розум і потрапила в психіатричну лікарню. Діти, фактично залишившись сиротами, догодили в робітного будинок (особлива соціальна установа для нужденних), де були змушені самостійно заробляти собі на прожиток.

Мова Чарлі Чапліна з фільму Великий Диктатор The Great Dictator З зими 1898-го року наш сьогоднішній герой став виступати разом з танцювальним колективом «Вісім ланкаширських хлопців». Хлопці розігрували пантоміми, а також виступали перед глядачами з невеликими концертами. У рамках спільних уявлень Чарлі нерідко виконував коротенькі комічні номери, чим дуже полюбився глядачам.

Паралельно з роботою в танцювальній трупі Чарлі Чаплін працював в якості помічника лікаря, продавця газет і молодшого співробітника друкарні. Однак ні на одному з робочих місць він не затримувався надовго.

У 1903 році чотирнадцятирічний Чаплін вперше отримав постійну роль в п’єсі «Шерлок Холмс». Після цього кілька років наш сьогоднішній герой також виступав у вар’єте, а в 1908-му році став актором трупи Фреда Карно.

Разом з цим колективом артист об’їздив всю Англію, а також часто виступав у США. У Новому Світлі актора помітили продюсери компанії «Кістоун», які дуже скоро запропонували йому постійне жалування. Актор погодився. З цього моменту для Чарлі Чапліна почалося нове життя.

Популярність Чарлі Чапліна, фільмографія

Спочатку кар’єра в кінематографі складалася не дуже вдало, проте з плином часу фільми з участю Чапліна стали приносити студії стабільний дохід. Чарлі став досить популярним серед американців, однак згодом все-таки залишив колишню кіностудію через творчі розбіжності з керівництвом.

Чарлі Чаплін 1914-10-29 — Нахабний джентльмен (Gentlemen of Nerve) В десяті роки двадцятого століття Чарлі став працювати самостійно, виконуючи одночасно роль актора, режисера і сценариста. Деякий час він грав в кіно образ нагловатого ловеласа (що цілком дозволяла його яскрава зовнішність), проте з плином часу створив абсолютно інший екранний типаж – образ, який сьогодні прийнято називати «маленьким Волоцюгою».

Опускаючи подробиці, скажемо, що саме цей персонаж сьогодні асоціюється з самим Чарлі Чапліном. Він з’являвся в більшості фільмів майстра і приніс йому славу національного кумира. У 1917-му році наш сьогоднішній герой отримав за один зі своїх фільмів гонорар в один мільйон доларів, що на ті часи було просто немислимою сумою.

Виконавши ролі у багатьох фільмах, Чарлі Чаплін став справжньою легендою кіно. У його послужному списку було величезна кількість різних нагород, а також два «почесних» Оскара. У 1975-му році наш сьогоднішній герой був присвячений в лицарі британською королевою Єлизаветою Другою.

Останні роки життя Чарлі Чапліна

Проте популярність актора мала і зворотний бік. У різні роки його називали пособником комуністичних злочинців. З цієї причини багато його фільми були зняті з прокату. А сам Чаплін неодноразово піддавався масштабній критиці.

Великі проблеми акторові приніс фільм «Великий диктатор», в якому Чаплін зіграв Гітлера. Тиск на актора ослаб після нападу Німеччини на Польщу, проте багато прихильників фашистської партії часто надсилали акторові листи з погрозами.

Чарлі Чаплін мав 12 дітей від різних жінок

В останні десять років життя наш сьогоднішній герой не знімався. На старості років він влаштувався в швейцарському містечку Веве, де згодом тихо помер у 1977 році. У місті, який став останнім притулком коміка, стоїть його пам’ятник.

Особисте життя Чарлі Чапліна

Відносини Чарлі Чапліна з жінками легко могли б стати матеріалом для ще однієї повновагою статті. У різні роки актор перебував у романтичних стосунках з багатьма жінками. Танцівниця Хетти Келлі, актриси Мілдред Харріс, Літи Грей, Полетт Годдар – це лише мала дещиця коханок, які були в житті великого коміка.

Офіційно Чарлі був одружений чотири рази. У Чапліна було дванадцять дітей від різних жінок. Згодом деякі з них пробували свої сили на ниві кінематографа. Однак успішності домоглася лише Джеральдіна Чаплін.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: