Ім’я: Чак Паланік

Дата народження: 21 лютого 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Піско, Вашингтон, США

Діяльність: письменник, журналіст

Вага: 75 кг

Зріст: 180 см

Біографія Чака Паланіка

Чак Паланік (Чарльз Майкл Паланік, також відомий як Чак Палагнюк) – це, без сумніву, один з найяскравіших авторів у сучасній історії світової літератури. Його книги, просочені цинічним гумором і глибоким філософським змістом, є воістину унікальним. «Він великий у своєму божевіллі», написав про Паланіка один відомий європейський публіцист, і ця фраза як не можна краще характеризує особистість легендарного американського письменника. Він такий, який є, і не любити його за це просто неможливо.

Саме тому сьогодні ми вирішили зробити саме Чака Паланіка головним героєм нашого нового оповідання. У цій статті ми постараємося ще раз розповісти про життя і творчість знаменитого автора «Бійцівського клубу», заглибитися в його дитячі роки, а також розповісти про сучасному етапі в кар’єрі письменника.

Ранні роки, дитинство і родина Чака Паланіка

Наш сьогоднішній герой з’явився на світ у місті Піско і прожив все своє дитинство в невеличкому вагончику, в якому жила його сім’я. За походженням Чак Паланік є українцем. Принаймні, з цією країною була нерозривно пов’язана вся доля його родини. Його дідусь з бабусею емігрували з України ще на початку двадцятого століття. Проте в пам’ять про українське походження залишили собі колишнє прізвище – Палагнюк. Саме так в оригіналі вимовляється прізвище письменника. Завершуючи дану тему, варто відзначити і той цікавий факт, що один з рідних братів Чака в даний час живе в одному з українських міст.

Чак Паланік став письменником у 35 років

Сам же Паланік завжди досить-таки слабо цікавився своїм родоводом. Більш цікавою для нього завжди представлялася художня література та практична журналістика. У 1986-му році наш сьогоднішній герой поступив в університет Орегона США, де почав вчитися на журналіста. В цей період він також працював стажистом на Громадському радіо KLCC в містечку Юджин. Саме в цей період Чак Паланік почав писати свої перші книги, які в той період присвячувалися переважно питань … автомеханіки. Вся справа в тому, що через деякий час майбутній письменник почав працювати механіком по дизелів, а тому навчальні посібники з ремонту вантажівок були для нього чимось на зразок непоганого приробітку.

Що ж стосується його роботи в якості журналіста, то така практично завжди протікала з великими перервами. Спочатку Чак Паланік працював в якості позаштатного співробітника, однак згодом надовго залишив дане заняття і почав займатися волонтерською роботою. У наступні роки наш сьогоднішній герой неодноразово повертався в журналістику, але завжди незмінно залишав її з плином часу. Навіть в даний час Паланік іноді публікує свої статті в різних американських виданнях, проте подібна творчість знову ж є для нього лише чимось на зразок хобі.

Бажаючи зробити своє життя максимально цінною і наповненою сенсом на початку 1990-х років Паланік почав працювати волонтером в хоспісі. Тут він займався перевезенням людей, які страждають від невиліковних захворювань. В обов’язки майбутнього письменника входило також виконання деяких функцій щодо організації роботи «груп підтримки». Саме таким чином, зародилися початкові глави подальшого роману «Бійцівський клуб», який, власне, і приніс Паланіку популярність.

Трейлер до фільму Бійцівський Клуб. Fight Club(1999, США, Німеччина) В якості волонтера Чак Паланік пропрацював кілька років, однак згодом все-таки залишив це заняття через смерть одного з пацієнтів, який став для нього особливо близький.

Кидаючись із крайності в крайність, відразу після волонтерського хоспісу Чак Паланік став членом відомої в США угруповання Cacophony Society, яка за деякими даними стала прообразу «Проекту Розгром», втілений у книзі «Бійцівський клуб».

Чак Паланік в літературі, письменник сьогодні

Свою письменницьку кар’єру Чак Паланік почав у 35-ть років. Дебютною його книжкою став роман «Безсоння: Якщо ти жив тут, то був уже вдома», який, проте, так і не був опублікований. Подібна доля спіткала і другу книгу письменника – «Невидимки». На думку редактора, цей роман був дуже зухвалим, а тому був забракований. Немов би в помсту своєму редакторові, Чак Паланік вирішив написати ще більш зухвалий роман, який, як це не парадоксально, незабаром був опублікований. Цією книгою став легендарний «Бійцівський клуб», який згодом приніс своєму творцеві кілька престижних літературних премій.

НЕПОТРІБНІ секрети ПАЛАНІКА * Muzeum_Rondizm_TV Три роки на прилавках магазинів США з’явилися інші книги автора – роман «Вцілілий» і раніше не забракована робота «Невидимки». Варто відзначити, що остання з названих книг також стала дуже популярна серед шанувальників творчості письменника.

У наступні десять років (з 2001-го по 2011-й) світ побачили ще одинадцять книг автора, серед яких виділяються такі культові твори як «Задуха», «Привиди» і «Колискова». Приводом для написання останньої з названих книг стала трагічна смерть батька Чака і його тодішньої дружини Донни, загиблих від рук колишнього хлопця подружжя Паланіка-старшого. У своїй книзі «Колискова» автор розмірковує над тим, чи має право той чи інший людина на свій розсуд забирати чиєсь життя.

Цей роман також став досить успішним і був визнаний найкращою книгою 2003-го року за версією асоціації «Pacific Northwest Booksellers».

Згодом Чак Паланік продовжував працювати в якості письменника і видав ще сім книг у період з 2007-го по 2013-й. В даний час легендарний автор працює над серією нових творів, серед яких виділяється анонсований роман «Бійцівський клуб-2», покликаний стати продовженням культового бестселера.

Особисте життя Чака Паланіка

Чак Паланік неодноразово зізнавався у своїй гомосексуальності. Даний факт навіть став причинрой серйозної сварки автора з журналісткою видання «Entertainment Weekly» Карен Велби, яка переінакшивши слова письменника після цього їй ексклюзивного інтерв’ю.

Чак Паланік зізнався у своїй сексуальній орієнтації - він гей

В даний час відомий письменник живе зі своїм партнером в «старому церковному будові на околиці американського містечка Ванкувер» (штат Вашингтон). Однак імені свого коханця не розкриває.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: