Ім’я: Брюс Лі

Дата народження: 27 листопада 1940 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Сан-Франциско, США

Дата смерті: 20 липня 1973 р. (32 роки)

Діяльність: актор, майстер східних єдиноборств

Біографія Брюса Лі

Дитинство Брюса Лі

Лі Юн Фан, який придбав світову популярність під ім’ям Брюс Лі з’явився на світ в китайському кварталі Сан-Франциско 27 листопада 1940 року, о 7 годині ранку. У Китаї цей рік і вважаються «Годиною Дракона». Тому хлопчика називали Маленьким драконом, Чи Сіу Лунг. Його сім’я за мірками того часу була досить забезпеченою. Батько (Чи Хон Чуен) – актор китайської опери. Мати – затята католичка, німкеня за походженням. Вона хрестила сина під ім’ям Лі Джан Фен, а ось Брюсом його називали з іншої причини – так його при народженні назвала медсестра. І дуже вдало, адже сьогодні він відомий всьому світу під цим ім’ям. Вперше в кінематограф Брюс потрапив, коли йому було 3 місяці.

Брюс Лі народився в Китаї

У кінофільмі «Золотий воріт дівчини» він грав… немовляти. Але вже в 1941 сімейство перебралося назад в Гонконг. Саме там у віці 6-ти років Брюс вже свідомо знявся в головній ролі у другому своєму фільмі — «Зародження людства». З 1952 р. Брюс займався в престижному коледжі Ля Саль, але вчився там погано, за що отримував від матері. Взаємини з однокласниками у нього були досить напруженими — Брюс був нечистокровным китайцем, тому часто доводилося битися. Після кількох поразок Брюс вирішив вивчити Вин-чун у знаменитого майстра єдиноборств Іп Мана. Батьки схвалили бажання Брюса зайнятися бойовими мистецтвами і повністю оплачували всі тренування Брюса, які, до речі, були недешеві — 12 доларів за урок, досить великі гроші на ті часи.

На відміну від школи ,у тренуваннях Брюс проявив завидну завзятість. Незабаром він став кращим учнем курсу Іп Мана.

Тоді Брюс отримує певну популярність в колах, почитали бойові мистецтва. Послідовники інших шкіл почали кидати виклик за викликом.

Сцена поєдинку Брюса Лі з Охарой (Острів дракона 1973)

Брюс Лі почав кар'єру в кіно в 3 місяці

Нове життя в Америці

На початку 1959 року Брюс повертається в Сан-Франциско. Всі гроші в кишені — 100 доларів. Через 7 днів він приїжджає до рідного дядька Рубі Чоу, який прийняв його на роботу у власний ресторан китайської кухні, що знаходиться в Сіетлі. Жив Брюс у кімнатці над рестораном, тренувався там же (використовував саморобний манекен). Крім роботи і тренувань Брюс старанно вивчав філософію, математику і англійську мову. Завдяки цьому ретельності, він поступив у вищу школу ім. Т. Едісона, яку з успіхом закінчив у 1960 році.

В наступному 1961 році Брюс приступив до занять у Вашингтонському університеті на факультеті філософії. Тоді він набрав групу учнів. Це дозволило йому кинути не прибуткову роботу в ресторані.

Група тренувалася у звичайному парку, оскільки грошей на зал не вистачало. В якості снарядів використовувалися обмотані тканиною дерева.

Брюс Лі став зіркою в США

Особисте життя Брюса Лі

Під час своїх лекцій Чи знайомиться з Ліндою Эмерли, на той час 17–річною студенткою і його майбутньою дружиною.

Восени 1963 року відкрив свій перший інститут бойових мистецтв. Зал, в якому він розташовувався, був просто величезний — 1000 квадратних метрів. Цікаво те, що Брюс брав у свою школу людей, незважаючи на їх національність, що було заборонено в інших китайських школах. Тому йому приходили листи з вимогами закрити зал і навіть з погрозами розправи. Дуже шкода, що навіть Іп Ман був проти тренування іноземців. У 1964 році в Окленді Брюс відкриває свій другий інститут кунг-фу. Очолив його один Чи, Таки Кимуру, тренировавшийся у нього з перших днів.

Брюс Лі з сином

1 лютого 1965 року у Брюса народжується син Брендон Лі.

З 1967 по 1971 рік Брюс Лі знімався у величезній кількості фільмів, в яких грав як головні, так і другорядні ролі. За цей час він стає зіркою Америки. Це відбивається на вартості тренувань з ним особисто (до 300 доларів на годину) і в інститутах (до 800 доларів на місяць).

На початку 70-х Брюс травмує хребет. Він практично втратив можливість ходити. Лікарі прописують постільний режим на 3-4 місяці. Це час не проходить дарма. Прикутий до ліжка Чи віддає себе розробку абсолютно нового бойового стилю «Джіт Кун До», або «Шлях випереджального кулака».

Брюс Лі — швидкість і сила В 1971 році на екранах з’являється фільм «Великий бос». Брюс стає відомим на весь світ.

У 1972 році виходить фільм «Кулак Люті». У цьому ж році Чи приступає до зйомок фільму «Шлях дракона», де він і актор, і режисер, і постановник бойових сцен, і актор, виконуючий головну роль. Китай-Голлівуд

У 1972 році Чи повертається в Гонконг. Він починає роботу над кінофільмом «Гра смерті». Найцікавішою в ньому була сутичка Брюса з Абдулом Джабаром (в іншому заекранної життя), чий зріст був 220 см, при зростанні Брюса 168.

Але у квітні 1973-Брюс все ж повертається до Америки, де живе вже постійно.

Смерть Брюса Лі

10 травня 1973 на студії «Голден Харвест» Брюсу різко стає погано, він раптово втрачає свідомість, задихається, а тіло зводить судомами, при тому, що очі залишалися відкриті, але, що дивно, на світло не реагували. Через 3 хвилини він отямився. Після пройшов повне обстеження у кращих лікарів Америки, але в нього нічого не знайшли, а судоми списали на підвищений внутрішньочерепний тиск.

20 липня 1973 року Брюс Лі з Раймондом Чжоу відвідали Бетті Брюс (одну з актрис). Під час роботи над сценарієм Брюс поскаржився на дуже сильний головний біль. Бетті дала йому аспірину. Потім вони просиділи ще з годину, Чи випив кілька коктейлів, голова стала боліти сильніше. Він приліг відпочити, потім заснув і вже не прокинувся. Результати розтину кажуть, що помер від набряку мозку, який викликала рідкісна алергія на аспірин. Хтось вважає, що Брюса Лі вбив невідомий майстер кунг-фу, адже Брюс продовжував навчати іноземців. Але ця теорія нічим не підтверджена.

Могила Брюса Лі та його сина Брендона

В 1978 році в прокат вийшов останній фільм «Гра смерті». Насправді Брюс знявся всього в 28 хвилин цього фільму. Все інше відзняли без його участі, використовуючи схожого актора

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: