Ім’я: Борис Єльцин

Дата народження: 1 лютого 1931 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: с. Бутка, Уральська обл.

Дата смерті: 23 квітня 2007 р. (76 років)

Діяльність: політик, перший президент Росії

Біографія Бориса Єльцина

Борис Єльцин – це людина, чиє ім’я буде нерозривно пов’язана з історією Росії. Комусь він запам’ятається як перший президент, а хтось незмінно буде бачити в ньому, перш за все, талановитого реформатора, який зумів змінити дуже багато в політичній і економічній системі цієї пострадянської держави.

Як і будь-який інший політичний діяч, Борис Миколайович завжди буде мати прихильників і супротивників, однак сьогодні в рамках даної біографічної статті ми постараємося утриматися від оцінок і суджень і будемо апелювати виключно достовірними фактами. Якою людиною був перший президент Російської Федерації? Якою була його життя до початку політичної кар’єри? Дізнатися відповіді на ці та інші питання вам допоможе наша сьогоднішня стаття.

Ранні роки, дитинство і родина Бориса Єльцина

В офіційній біографії нашого сьогоднішнього героя говориться, що він з’явився на світ в селі Бутка (нині – Свердловська область). Однак цей факт активно заперечується багатьма дослідниками. Вся справа в тому, що в означеній селі знаходився тільки пологовий будинок, в якому з’явився майбутній політичний діяч. Сама ж сім’я Бориса Миколайовича проживала неподалік – у селі Басманово. Саме тому в різних джерелах в якості місця народження майбутнього президента можна зустріти назви обох цих населених пунктів.

Єльцин: «Я йду і хочу попросити у вас пробачення» Що стосується батьків Бориса Єльцина, то вони обидва були простими сільськими жителями. Батько нашого сьогоднішнього героя працював на будівництві, проте в тридцяті роки був репресований і тривалий час відбував покарання в радянських таборах. Після амністії він знову повернувся в рідне село, де згодом працював спочатку простим будівельником, а потім начальником будівельного комбінату.

Мама Бориса Єльцина більшу частину життя працювала кравчинею.

Коли майбутньому політичному діячеві не було ще й десяти років, його сім’я переїхала в місто Березники, де наш сьогоднішній герой почав відвідувати середню школу. В цей період він був старостою класу, однак особливо зразковим учнем його назвати було досить складно. Як зазначають вчителі Єльцина, він завжди був досить забіякуватий і непосидючий. Можливо, саме ці якості і привели Бориса Миколайовича до першої серйозної проблеми в його житті. Вся справа в тому, що під час однієї з хлоп’ячих ігор майбутній президент підібрав у траві розірвалися німецьку гранату, яку згодом спробував розібрати. Результатом цього стала втрата кількох пальців на одній з рук.

Борис Єльцин в молодості

З даним фактом було пов’язано ту обставину, що наш сьогоднішній герой ніколи не служив в армії. Після школи він одразу пішов вчитися і через деякий час успішно закінчив Уральський політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-будівельник». Вельми примітно, що відсутність кількох пальців не завадило Борису Миколайовичу отримати звання майстра спорту з волейболу.

Політична кар’єра Бориса Єльцина

Після закінчення Борис Єльцин вступив на роботу в свердловський будівельний трест. Працюючи тут, він вперше вступив у партію КПРС, що дозволило йому швидко просунутися по службі. В якості головного інженера, а потім директора Свердловського ДСК Єльцин почав часто бувати на різних партійних з’їздах. У 1963-му році в рамках одного з засідань Єльцин був зарахований в члени Кіровського райкому КПРС, а потім — в Свердловський обком КПРС. На партійній посаді він переважно займався курирування питань житлового будівництва, однак політична кар’єра Бориса Миколайовича дуже скоро почала стрімко набирати обертів.

У 1975 році наш сьогоднішній герой був обраний секретарем Свердловського обласного комітету КПРС, а рік потому – головним секретарем цієї організації. У цій якості він пропрацював цілих дев’ять років. У часи керівництва Єльцина в Свердловській області були успішно вирішені багато питань, пов’язані із забезпеченням продовольством. Були скасовані квитки на молоко і деякі інші товари, розпочата робота кількох нових птахофабрик і ферм. Крім того, саме Єльцин домігся прийняття рішення про будівництво в Свердловську метрополітену, а також декількох культурних і спортивних комплексів.

Борис Єльцин на танку у 1991 році

Після успішної роботи в Свердловській області Єльцин отримав місце у Верховній раді СРСР, а потім був обраний народним депутатом і Головою Верховної ради РРФСР. Перебуваючи на посаді фактичного лідера радянської Росії, Борис Миколайович виступив з різкою критикою комуністичної системи, ніж заробив велику повагу в середовищі виборців. Крім цього, «політична вага» Єльцину додало резонансне підписання Декларації про державний суверенітет РРФСР, яке юридично закріпило пріоритет російських законів над радянськими.

Восьмого грудня 1991-го року після ізоляції президента СРСР Михайла Горбачова і фактичного відсторонення його від влади, Борис Єльцин в якості лідера РРФСР підписав у Біловезькій пущі угоду про розпад СРСР, який також підписали лідери Білорусі та України.

З цього моменту Борис Єльцин став лідером незалежної Росії.

Президентство Бориса Єльцина і в перші роки незалежності

Розпад СРСР спричинив безліч проблем, боротися з якими належало саме Борису Єльцину. Перші роки незалежності Росії були відзначені численними проблемними явищами в економіці, різким зубожінням населення, а також початком кількох кровопролитних воєнних конфліктів в РФ і за її межами. Так, довгий час про бажання вийти зі складу Російської Федерації заявляв Татарстан, потім про подібне бажання заявив уряд Чеченської республіки.

У першому випадку всі злободенні питання вдалося врегулювати мирним шляхом, однак у другому випадку небажання колишньої союзної автономної республіки залишатися частиною РФ поклало початок військових дій на Кавказі.

З-за множинних проблем рейтинг Єльцина стрімко падав, однак, незважаючи на це, в 1996-му році він все-таки зумів залишитися в кріслі президента на другий термін. Конкуренцію йому тоді складали Володимир Жириновський і Геннадій Зюганов.

Багато кризові явища в політичній і економічній системі країни зберігалися й надалі. Єльцин часто хворів, а його рейтинг також залишався дуже низьким. З-за сукупністю всіх факторів 31 грудня 1999-го року Борис Миколайович був змушений піти у відставку. Його наступником став Володимир Путін.

Борис Єльцин. Життя і доля

Смерть Бориса Єльцина

Після своєї відставки Єльцин прожив лише вісім років. Його проблеми з серцем набули хронічного характеру. Результатом цього стала смерть першого президента Росії, що відбулася 23 квітня 2007-го року. В даний час могила Єльцина знаходиться на Новодівичому кладовищі в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: