Ім’я: Борис Стругацький

Дата народження: 15 квітня 1933 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 19 листопада 2012 р. (79 років)

Діяльність: письменник, перекладач

Біографія Бориса Стругацького

Борис Стругацький – це прославлений російський письменник-фантаст, який створив за своє життя безліч найрізноманітніших творів.

Серед його книг є комерційні бестселери і всенародно улюблені романи. Саме тому життя і творчість нашого сьогоднішнього героя завжди залишаються настільки цікавими. Адже в житті Бориса Стругацького, як і в його романах, є безліч цікавих епізодів.

Ранні роки, дитинство і родина Бориса Стругацького

Борис Натанович Стругацький народився 15 квітня 1933 року в місті Ленінграді (Санкт-Петербурзі). Його батько був працівником Державного російського музею, а мама викладала російську літературу в одній з ленінградських шкіл. Довгий час їх сім’я здавалася щасливою і багато в чому навіть зразково показовою.

Брати-письменники Аркадій і Борис Стругацькі

У Бориса та його брата Аркадія було щасливе дитинство. Проте з початком Другої світової війни всі кардинальним чином змінилося. В період блокади Ленінграда Борис з матір’ю не встигли евакуюватися, а тому залишилися в обложеному місті. Аркадій Стругацький разом з батьком встиг перебратися в Оренбург.

Однак спроб допомогти матері та молодшому брату він ніколи не залишав і в 1943-му році після багатьох спроб все-таки зумів здійснити задумане. Таким чином, весь період воєнних дій Борис разом з сім’єю провів в Оренбурзькій області. Лише в 1945-му році Стругацькі зважилися-таки знову повернутися в місто над Невою.

У Ленінграді наш сьогоднішній герой закінчив загальноосвітню школу і став готуватися до вступу на факультет фізики Ленінградського державного університету. Однак іспити хлопець здати все-таки не зміг, а тому в підсумку опинився на дещо іншому відділенні, відділенні астрономії. У цей період Борис Стругацький почав серйозно захоплюватися науковою темою космосу і зірок, яка плавно привела його до захоплення науковою фантастикою. Але до перших літературних спроб було ще далеко. Після закінчення Вузу наш сьогоднішній герой поступив в аспірантуру Пулковської обсерваторії. Проте захистити дисертацію не зумів.

Борис Стругацький: фантастика без чарівництва Згодом на тій же Пулковської обсерваторії Борис Стругацький працював інженером-експлуатаційників. Кілька разів у своєму житті він брав участь у наукових експедиціях, а також брав участь у безлічі експериментів.

Літературна творчість Бориса Стругацького та інші досягнення

Більшу частину своїх літературних творів Борис Стругацький написав у співавторстві зі своїм братом Аркадієм. Їх спільна робота почалася досить тривіально: в один прекрасний день два молодих вчених посперечалися з дружиною Аркадія, що зможуть написати фантастичну повість і в підсумку виграли суперечку. Таким чином, першим гонораром за повість «В країні багряних хмар» для письменників стала виграна в суперечці пляшка шампанського.

Цей твір було написано в 1954-му році, а три роки потому дороблено і розширено. Ще два роки тому остаточне твір було опубліковано в одному з радянських видавництв.

За ці п’ять років, що пройшли з моменту написання роману до його публікації, два брати написали ще кілька творів. Найчастіше Борис та Аркадій працювали разом, проте час від часу писали невеликі твори і окремо один від одного.

Книги Аркадія і Бориса Стругацьких популярні вже кілька поколінь

За свою кар’єру в співавторстві зі своїм братом наш сьогоднішній герой створив близько тридцяти романів, а також незліченну безліч оповідань, повістей та інших невеликих творів. Після смерті Аркадія Борис продовжив працювати як літератора і видав два повноцінних роману — «Безсилі світу цього» і «Пошук призначення, або Двадцять сьома теорема етики». Обидва твори були видані під псевдонімом С. Вітіцкій.

Протягом всієї своєї кар’єри прославлений російський літератор працював у жанрі наукової фантастики. Деякі його книги часто відносять до жанру «антиутопії», проте сам Борис Натанович зазвичай зараховує свої твори (як правило, написані в співавторстві з братом) до жанру «реалістичної фантастики.

Цікаве кіно: фільми по книгах Стругацьких

Романи братів Стругацьких були перекладені більш ніж на тридцять мов світу. Багато твори, створені відомими письменниками, лягли в основу комп’ютерних ігор і кінематографічних фільмів. Серед найбільш відомих стрічок, поставлених за творами Бориса і Аркадія значаться картини «Чародії», «Дні затемнення» (по книзі «Мільярд років до кінця світу»), «Важко бути богом», «Залюднений острів».

Залюднений острів: сутичка (Офіційний трейлер фільму за мотивами книги Стругацьких) Над кінематографічної адаптацією романів письменників працювали такі відомі режисери як Олексій Герман, Федір Бондарчук, Олександр Сокуров і багато інших.

За свою видатну працю на ниві російської літератури Борис Стругацький був нагороджений Орденом Пошани, державною премією УРСР, медаллю «Символ науки», а також деякими іншими престижними нагородами. Крім того, іменем Бориса і Аркадія Стругацьких названа мала планета № 3054.

Особисте життя Бориса Стругацького і кар’єра поза літератури

Майже все своє життя Борис Стругацький прожив з жінкою по імені Аделаїда Карпелюк, знайомство з якою зав’язалося у письменника ще в студентські роки. У 1959-му році у подружжя народився син Андрій.

Поза світу літературної творчості наш сьогоднішній герой був відомий як чудовий перекладач, а також затятий прихильник демократичних інститутів влади. Зокрема, Борис Стругацький часто критикував політичний режим Володимира Путіна, називаючи його авторитарним.

Кончина Бориса Стругацького

Борис Натанович Стругацький помер 19 листопада 2012 року. Причиною смерті відомого автора стала лімфома. За заповітом письменника його тіло було кремовано. Згодом прах був розвіяний над родичами Пулковських висот.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: