Ім’я: Борис Щербаков

Дата народження: 11 грудня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актор

Вага: 73 кг

Зріст: 177 см

Біографія Бориса Щербакова

Борис Щербаков – це яскравий російський актор, який, напевно, не потребує наших уявленнях. Його кар’єра сповнена багатьма цікавими ролями, а тому сьогодні навряд чи знайдеться в СНД такий чоловік, який ніколи не бачив би цього актора на кіноекрані.

Творчий шлях нашого сьогоднішнього героя – це одне нескінченне служіння мистецтву. Театр, кіно, ролі на телебаченні… Все це дозволяє говорити про Бориса Щербакове як про одному з найбільш багатогранних акторів в сучасному російському кіно. Але що нам ще відомо про нашого сьогоднішнього героя? Короткий розповідь про життя та долю актора – читайте далі.

Ранні роки, дитинство і родина Бориса Щербакова

Майбутній відомий актор з’явився на світ у місті Ленінград 11-го грудня 1949-го року. Його сім’я мало чим відрізнялася від усіх інших у Радянському союзі. Батько майбутнього актора працював шофером, а мама працювала на заводі.

Усього в родині Щербаковых було не багато не мало – п’ять осіб. Жили вони всі в комунальній квартирі і займали шістнадцять квадратних метрів. Єдиною особливістю їх кімнатки були вікна, що виходять на Фінську затоку. Ще дитиною Борис дуже любив сидіти біля вікна і дивитися як удалину йдуть кораблі. У цей період наш сьогоднішній герой мріяв, що одного разу піде на флот і стане капітаном, подорожуючи по далеких містах і країнах.

Борис Щербаков в молодості у фільмі «Берег»

Можливо саме ця нерозумна жага пригод, перетворюється в живі вогники, танцюючі в очах, і одного разу змусила режисера Миколи Лебедєва запросити дванадцятирічного Бориса в свій пригодницький фільм «Мандат», який в той період знаходився в стадії зйомок.

Зігравши роль Глебки Прохорова, молодий актор отримав новий для себе незвичайний досвід, а також зрозумів, нарешті, ким по-справжньому хоче бути у дорослому житті. Він вибрав долю актора і вже в 1967-му році вирушив вступати в легендарний Ленінградський ЛГИТМИК.

Перед іспитами Борис Щербаков вивчив кілька уривків з театральних творів, однак цього виявилося мало для того, щоб отримати заповітний диплом. Майбутній актор відсіявся на третьому етапі відбору, однак, незважаючи на це, все-таки зумів поступити в театральний ВУЗ. Так наш сьогоднішній герой опинився в Інституті культури ім. Крупської.

У цьому місці він почав вчитися на режисерському факультеті, проте через рік дізнався, що в Москві відомий педагог Павло Массальскій набирає студентів в Школу-студію МХАТ. Не роздумуючи, Борис Щербаков відправився в радянську столицю, однак по приїзді дізнався, що з-за гастролей театру іспити відбулися на тиждень раніше. Вирішивши зробити останній відчайдушний крок, майбутній актор увірвався в професорську аудиторію і так одразу і заявив: «Я хочу у вас вчитися!». Трохи сторопівши, Павло Масальський все-таки вирішив прослухати наполегливого юнака поза загального конкурсу. Зрештою, Бориса Щербакова вирішено було прийняти.

П’ять дурних питань: Борис Щербаков Під час навчання наш сьогоднішній герой зарекомендував себе як талановитий студент. Вранці він старанно працював на заняттях Мхату, а вечорами підробляв мийником машин на одній зі станцій московського метро. Крім того, в період навчання Борис Щербаков встиг дебютувати на сцені театру, а також з’явитися з невеликою роллю в радянському фільмі «Снігуронька».

Творча кар’єра актора Щербакова: театр і фільмографія

У 1972-му році наш сьогоднішній герой почав виступати на сцені театру МХАТ. Першою його роботою в новій якості стала роль Санька в постановці «Сталевари». Слідом за цим послідували нові акторські роботи в рідному театрі. Борис Щербаков грав на сцені Мхату в цілому майже тридцять років.

За цей період він виконав безліч яскравих ролей, ставши справжньою легендою місцевої сцени. До числа найбільш популярних вистав за його участю варто віднести постановки «Йдучи, озирнись», «Валентин і Валентина», «Вишневий сад», «Засідання парткому», «Чайка» і багато інших.

Паралельно з цим наш сьогоднішній герой часто з’являвся також на сцені інших театрів, однак подібні роботи носили скоріше факультативний характер. Провідне місце у долі актора завжди належало театру МХАТ.

Де живуть знаменитості: будинок Бориса Щербакова з сосни Що стосується кінематографічної кар’єри, то в цьому плані Борис Щербаков також чимало досяг успіху. Часто зніматися наш сьогоднішній герой почав вже в 1973-му році, однак на перших порах його ролі в кіно були переважно невеликими. Деяким винятком із загального правила є лише картина «Я служу на кордоні», яка стала однією з найбільш помітних робіт актора на ранньому етапі його кар’єри.

Значно частіше по-справжньому примітні ролі стали з’являтися в кар’єрі актора тільки в кінці сімдесятих – на початку вісімдесятих років. У цей період Борис Щербаков зіграв помітні ролі у фільмах «День весілля доведеться уточнити», «Слідство ведуть Знавці. Подпасок з огірком», «З коханими не розлучайтеся» разом з Олександром Абдуловим, Іриною Алфьоровою, Наталією Дребневой та іншими. Окремо в цьому списку варто відзначити картину «Берег», роль в якому принесла Борису Васильовичу Державну премію СРСР.

Борис Щербаков сьогодні

У загальній складності за свою яскраву кар’єру в кіно наш сьогоднішній герой виконав більше ста сорока різних ролей. Зніматися в різних теле — та кінопроектів він продовжив навіть після розпаду СРСР, а це є рідкістю серед радянських акторів. У 1994-му році Борис Васильович був удостоєний звання Народного артиста Росії. Чотири роки потому в його особистій колекції з’явився також і Орден Дружби.

Актор Борис Щербаков з дружиною

Варто відзначити, що у своїй кар’єрі Борис Щербаков встиг попрацювати також і як режисер (фільм «Сапери»). Крім того, в останні роки він часто працює над озвучуванням голлівудських фільмів і західних мультиків, а також працює в якості ведучого на Першому каналі (Росія). З недавнього часу він є співведучим програми «Добрий ранок», яка виходить в ранковому ефірі.

Особисте життя Бориса Щербакова

Ось вже багато років Борис Васильович одружений на актрисі на ім’я Тетяна Бронзова. Дружина Щербакова також, як і він, довгий час працювала у Мхаті, проте не в якості актриси, а в ролі керівник трупи. Спільний син талановитої пари – Василь вирішив піти по батьківських стопах і зараз навчається на режисерському факультеті Вдіку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: