Ім’я: Борис Ротенберг

Дата народження: 3 січня 1957 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: спортивний тренер, підприємець

Вага: 72 кг

Зріст: 169 см

Біографія Бориса Ротенберга

Борис Романович Ротенберг – спортсмен, заслужений тренер Росії, бізнесмен, співзасновник СМП Банку та ГК «Стройгазмонтаж», один із власників «ПЕК Мосенерго», Новоросійського морпорту, заступник голови Федерації дзюдо РФ, екс-глава ФК «Динамо».

В 2010 році за версією Forbes з оцінкою активів в $700 мільйонів він увійшов у перелік із ста найбагатших росіян. У 2015 році дане друковане видання оцінило вартість бізнесу найбільш заможних російських сімей. Ротенберг в цьому переліку опинилися на другій позиції (після Гуцериевых). Їх сумарні фінансові активи склали 2,95 мільярдів доларів.

Ротенберг Борис Романович

Борис володіє з них 920 мільйонами (старший брат Аркадій – 1,55 мільярдами). У 2014 році їх сімейний стан оцінювався в 5,55 мільярда доларів. Після того, як брати-олігархи потрапили під санкції ЄС і США, з метою уникнення можливих збитків вони здійснили передачу частини активів своїм синам.

Бізнесмен відомий тим, що товаришує з Володимиром Путіним. Ще в дитинстві, разом з братом, він займався в одній спортивній секції з майбутнім главою держави. Аркадій був спаринг-партнером президента РФ. Вони підтримують дружні відносини більш ніж півстоліття.

Дитинство та юність Бориса Ротенберга

Майбутній мультимільйонер з’явився на світ 5 січня 1957 року в Північній столиці і став другим сином у родині. Його старший на 6 років брат Аркаша з дитинства займався боротьбою самбо в клубі «Турбостроитель» на вулиці Декабристів у тренера Анатолія Рахліна, нині покійного.

В 11-річному віці Боря прийшов в ту спортивну секцію. В їх групі тренувався також майбутній глава держави Володя Путін, на татамі з яким регулярно виходив Аркадій.

Брати Аркадій і Борис Ротенберг

Борис був успішним спортсменом, виступав за збірну міста на Неві і країни з дзюдо, завойовував призові місця на змаганнях різного рівня. У 1974 році він був призером першості СРСР. Спорт сприяв розвитку його морально-вольових якостей. У 17 років він заслужив звання майстра спорту з дзюдо, в 1980 році – за системою самозахисту самбо.

По закінченні школи він, як і брат поступив в Ленінградський інститут фізкультури. Закінчивши навчання в ньому в 1978 році, він почав працювати інструктором по самообороні в школі міліції.

Борис Ротенберг з дитинства займався дзюдо

Розвал СРСР вплинув на подальше життя Бориса. У країні панувала безробіття. Завдяки дружині родина Бориса як репатріанти переїхала на проживання у Фінляндії в 1991 році. З 1992 по 1998 рік Ротенберг працював у якості тренера гельсінської дзюдоистского клубу Chikara, отримав громадянство Суомі.

Бізнес Бориса Ротенберга

У 1998 році Борис повернувся в рідне місто і пішов у великий бізнес. У 2001 році брати-дзюдоїсти створили Банк «Північний морський шлях», який згодом згідно рэкингу Центру економічного аналізу групи «Інтерфакс» включений в Топ-50 найбільших банківських установ країни. Вони також придбали частку активів підприємства «Росспиртпром».

Борис Ротенберг реалізував себе як великий підприємець

Зібравши команду однодумців, підприємець зайнявся відновленням традицій юнацького спорту, створення спортклубів бойових мистецтв. Він організував товариство сприяння розвитку різних видів єдиноборств «Вітчизна», «Школу дзюдо». За його ініціативою були відкриті клуби в Чебоксарах, Новосибірську, Грозному, Рязані, Ногінську.

У 2003 році підприємець заснував дві фірми, що спеціалізуються на постачання труб для корпорації «Газпром». Одна з них, «База-торг», стала засновником підприємства «Газтагед», яка також займалася обладнанням для «Газпрому». Друге, під назвою «Постачання», було власником ТОВ «Стройгазимпэкс», зареєстрованого в місті Горно-Алтайську.

Бізнес родини Ротенбергов У 2008 році брати стали володарями 10-відсоткового пакету акцій морпорту Новоросійська, ринкову вартість якого фахівці оцінювали в $300 мільйонів. У той же період на основі викуплених у «Газпрому» 5-ти його будівельно-монтажних фірм-підрядників вони заснували корпорацію по будівництву магістральних трубопроводів та промислових об’єктів «Стройгазмонтаж». Зокрема, вони займалися будівництвом сухопутної ділянки «Північного потоку», магістралі «Сахалін-Хабаровськ-Владивосток».

У 2009 році через засноване ТОВ «Паритет» Борис став партнером компанії «Мосстроймеханизация-5», яка виграла конкурс на право спорудження житла для Міноборони під Подільському. Вартість замовлення складала близько 34 мільярдів рублів.

Особисте життя Бориса Ротенберга

Олігарх був одружений двічі. Зі своєю першою дружиною, Іриною, він познайомився влітку на відпочинку в селищі Токсово під Ленінградом. Молоді люди були молоді, закоханість захопила обох. У 1981 році у них народився син Роман, в 1986-му – Борис.

Син Бориса Ротенберга - відомий футболіст

Батько дружини мав єврейські коріння, а мама була уродженкою Токсова і належала до фінам-ингерманландцам. Завдяки її походженню родина скористалася в 1991 році можливістю еміграції у Фінляндії.

Після від’їзду вони жили в столиці Суомі. За рекомендацією родичів Ірина влаштувалася в компанію «Фексима», а глава сім’ї почав працювати інструктором в дзюдоистском клубі Chikara. У 1998 році сімейне життя пари ускладнилася, вони розлучилися, і він повернувся в Північну столицю. Згодом Ірина вийшла заміж і народила третього сина Ніко.

Другою дружиною Ротенберга стала Каріна, нинішній президент Федерації кінного спорту столиці РФ. Вона – уродженка Петербурга, довгий час проживала в США, яка закінчила там університет Атланти. У жовтні 2010 року вона подарувала чоловікові двійнят – хлопчика і дівчинку.

Друга дружина Бориса Ротенберга - Каріна

Завдяки своїй другій дружині, мільярдер захопився кінним спортом, супроводжуючи її на тренування і перейнявшись емоційним спілкуванням жінки з кіньми.

Старший син великого російського підприємця після закінчення лондонської школи бізнесу в 2005 році повернувся в Росію. Він – громадянин Росії, Великобританії і Фінляндії, здобув вищу освіту на батьківщині, а також ступінь кандидата економічних наук. Він – мільйонер, має інтереси в різних сферах бізнесу в Росії і Суомі. За паспортом його повне ім’я — Роман Майкл Олівер Ротенберг.

Син Борис – футболіст. Першим російським клубом у його спортивній кар’єрі був «Зеніт». Потім він змінив цілий ряд футбольних колективів, включаючи ярославський «Шинник», підмосковний «Сатурн», ізраїльський «Маккабі», владикавказьку «Аланію», «Динамо», «Ростов».

Борис Ротенберг сьогодні

Мультимільйонер в 2010 році в партнерстві з Аркадієм придбав сто відсотків акцій ВАТ «ПЕК Мосенерго». Очолив підприємство його племінник Ігор Аркадійович.

Борис Ротенберг з дитинства знає Володимира Путіна

Аналітики відзначали, що останнім часом бізнесмен сконцентрував увагу на спортивному підприємництво. В кінці року кланом Ротенбергов і Континентальної хокейної лігою була створена компанія «Доктор спорт». Її керівником став старший син Роман. У 2011 році він вклав кошти у випуск спортивного харчування під маркою Vitawin. У його планах – спільне з КХЛ будівництво заводу і створення торгової мережі, аналогічної американської General Nutrition Centers.

Борис Ротенберг був президентом ФК «Динамо» Починаючи з 2012 року, підприємець став брати участь в автоперегонах. У 2014 році він виступав у щорічній 24-годинній гонці в Дейтоні, штат Флорида, проведеної на витривалість. У період 2013-2015 рр. Борис був головою ФК «Динамо».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: