Ім’я: Борис Нємцов

Дата народження: 9 жовтня 1959 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Сочі р.

Дата смерті: 27 лютого 2015 р. (55 років)

Діяльність: політик, бізнесмен

Вага: 105 кг

Зріст: 195 см

Біографія Бориса Немцовам

Борис Нємцов, російський політик і громадський діяч, світанок кар’єри якого припав на час правління Бориса Єльцина, в останні роки свого життя він займався опозиційною діяльністю, викриваючи правлячу верхівку.

Борис Нємцов, російський політик і громадський діяч

Дитинство Бориса Нємцова

Батьківщина Бориса – місто Сочі. Мама хлопчика була педіатром, а тато працював заступником будівельного главку. Провівши дитинство на березі моря, він поїхав вчитися в місто Горький.

Борис Нємцов в молодості

Борис вступив в університет на радіофізичний факультет, який закінчив у 1981 році. Після університету він був розподілений в радіотехнічний НДІ міста, де захистив дисертацію. Як вчений Нємцов подавав великі надії і цілком міг би при бажанні захистити докторську, але вже в той час він більше цікавився політикою, а не наукою.

Початок кар’єри Бориса Нємцова

У 1988 році мати Бориса очолила рух проти запуску атомної станції в Горькому. Нємцова, як лікар, розуміла небезпеку радіації, адже вона не раз лікувала людей, хворих на лейкоз. До цього руху активно підключився Борис. Як потім в своїх інтерв’ю зізнавався Борис, саме мати і втягнула його в політику.

Борис Нємцов на початку кар'єри

Незабаром молодий вчений став настільки популярним, що в 1989 році був висунутий кандидатом у депутати СРСР. Далі його кар’єра стрімко йшла. У 1990 році він став депутатом РРФСР Горьківському округу.

Путч, який стався в серпні 1991 року, зіграв у політичній долі Нємцова важливу роль. Він у ті дні абсолютно випадково опинився у столиці, проводячи там зі своєю сім’єю відпустку. Нємцов не міг залишитися осторонь і взяв участь в обороні Білого дому, підтримавши Бориса Єльцина, який потім цього не забув.

Борис Нємцов був у хороших відносинах з Єльциним

Зліт кар’єри: Нємцов — губернатор

Хороші особисті стосунки з Борисом Миколайовичем допомогли Нємцову зробити швидку кар’єру — він став довіреною особою президента в Нижегородської області, ще через кілька місяців він вже очолив обласну адміністрацію, потім губернатором, а майже через два роки ще й парламентарієм. У Раді Федерації він був представником Нижегородської області. Політик користувався довірою і популярністю в своїй галузі, завдяки чому повторно виграв губернаторські вибори. Це було в 1995 році.

Однак у його кар’єрі були і ексцеси. Так, у прямому ефірі з Володимиром Жириновським політики після палких суперечок почали обливати один одного соком, кидатися склянками. Після цього події популярність Нємцова тільки зросла. Преса іменувала політика одним з найбільш самостійних і незалежних регіональних керівників.

Жириновський обливає соком Нємцова.

Робота Бориса Нємцова в Москві

Губернаторський пост він залишив у 1997 році, ставши першим віце-прем’єром Федерального уряду. В його обов’язки входило курирування ЖКГ, соціального блоку і будівництва, він контролював антимонопольну політику і природні монополії.

З квітня по листопад 1997 року Нємцов одночасно обіймав також посаду міністра палива та промисловості, ставши наймолодшим міністром в уряді. Багатьом досі пам’ятається розрекламована ініціатива пересадити всіх чиновників на вітчизняні «Волги», яка так і не дала ніяких результатів.

Борис Нємцов відповідає на гостре запитання. Навесні 1998 року політик був переведений у фінансово-економічний блок. Серпневий дефолт позначився на становищі політика, він став виконуючим обов’язки віце-прем’єра Росії.

Догляд Бориса Нємцова з уряду

За словами Нємцова, перехід в уряд виявився великою помилкою — він втратив можливість рухатись далі. Політик подав у відставку і направив сили на створення руху «Росія молода». Трохи пізніше воно увійшло в «Союз правих сил» (СПС), від якого політик став депутатом Держдуми і отримав в нижній палаті парламенту посаду заступника голови. Після Нємцова цей пост зайняла Ірина Хакамада.

Нємцов умів вести за собою людей

У 2000 році Нємцов став главою думської фракції. Вибори в Думу в 2003 році «Союз правих сил» програв. Нємцов взяв провину за програш на себе. Політик вирішив зайнятися бізнесом. У концерні «Нафтової» він зайняв пост голови ради директорів.

Борис Нємцов: останні роки життя

У 2004 році Борис Нємцов відкрито підтримував сталася на Україні «Помаранчеву революцію», після чого став неофіційним радником українського президента.

Борис завжди відкрито говорив про своїх переконаннях

Для участі у виборах президента Росії в 2008 році СПС висунув кандидатуру Бориса Юхимовича, але його рейтинг був менше одного відсотка. Нємцов ще до початку компанії зняв свою кандидатуру. У тому ж році політик оголосив про припинення свого членства в УПС.

Восени 2008 року СПС був розпущений, в той же час була організована нова партія «Правое дело». Нємцов був проти розпуску СПС, в «Правом справі» він не захотів. Замість цього він став одним з творців опозиційного демократичного руху «Солідарність».

Борис Нємцов на Ельбрусі

У 2009 році політик висунув свою кандидатуру на пост мера міста Сочі. Багато хто вважав це піар-акцією. На виборах Нємцов посів друге місце, набравши трохи менше чотирнадцяти відсотків.

У 2012 році Борис Нємцов став співголовою політичної партії «Республіканська партія Росії — Партія народної свободи» (РПР-ПАРНАС). Від цієї партії висунув свою кандидатуру на виборах до Ярославської обласної думи 8 вересня 2013 року і був обраний депутатом.

Нємцов не боявся критикувати чинну владу

Борис Нємцов відкрито критикував політику Володимира Путіна, ставши автором антикорупційних доповідей: «Путін. Підсумки. 10 років», «Путін. Корупція». Також він був одним з ініціаторів і активним учасником «Маршу незгодних» у 2007 році, «Стратегії-31», протестних мітингів «За чесні вибори» у 2011-2013 роках і походів проти бойових дій на території України (2014-2015).

Особисте життя Бориса Нємцова

Перша та єдина офіційна дружина політика — Раїса Ахметівна Нємцова — людина не публічна. Цей шлюб подарував Нємцову дочка Жанну, яка змогла стати самостійною і значущою фігурою. Вона відома як талановитий журналіст, громадський діяч і телеведуча (з 2007 по 2015 рік вона працювала на телеканалі РБК).

Перша дружина Раїса, Борис Нємцов і їх дочка Жанна

У Бориса Юхимовича є син і донька, яких народила журналістка Катерина Одинцова. З нею він познайомився у Нижньому Новгороді. Син Антон народився в 1995 році, а донька Діана в 2002 році.

У 2004 році політик став батьком в четвертий раз: його секретар Ірина Корольова, яка раніше працювала в Адміністрації Президента РФ, народила йому доньку Софію.

Ірина Корольова з дочкою Софією

Смерть Бориса Нємцова

У ніч з 27 на 28 лютого 2015 року Борис Нємцов був застрелений в Москві, біля Василівського спуску. Невідомі кілери чотири рази вистрілили в спину політика. Він помер на місці від отриманих поранень. Йому було 55 років.

У момент смерті Нємцов прогулювався разом зі своєю подругою, моделлю Ганною Дурицької. Дівчина в результаті ніяк не постраждала. По «гарячих слідах» злочинців затримати не вдалося.

Хакамада припустила, кому могла бути вигідна смерть Нємцова Борис Нємцов був похований 3 березня на Троєкуровському кладовищі, де раніше відбулося відспівування. Прощання і громадянська панахида пройшла в таки сахаровському центрі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: