Ім’я: Борис Моїсеєв

Дата народження: 4 березня 1954 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Могильов, Білорусія

Діяльність: співак, танцівник

Вага: 50 кг

Зріст: 172 см

Біографія Бориса Моїсеєва

Борис Михайлович Моїсеєв народився у в’язниці. Там його мама, незадоволена владою, відбувала термін, тобто була політв’язнем. Дитинство майбутнього артиста пройшла в єврейському гетто Могилева. Борис ріс без тата і був дуже хворобливою дитиною. Для того щоб хоч якось зміцнити здоров’я сина, мама Моїсеєва віддала його на танці.

Там-то Борис і зрозумів, що танці – це його життя. Маленький хлопчик постійно влаштовував концерти для сусідів, а після школи зібрав валізи і поїхав до Мінська. У білоруській столиці Борис вступив і закінчив хореографічне училище по класу класичний танцівник. Рухатися красиво і правильно Моїсеєва вчила велика балерина Младинская, яка в минулий час танцювала з Анною Павлової.

Вигнання

У класах хореографічного училища Борис Моїсеєв зростав. Але його постійно тягнуло до естрадним, а не класичним танцям. Після отримання диплома за волелюбність, а так само гострий язик, майбутнього артиста вигнали з Мінська. До речі, дух протесту завжди витав у Бориса. Він постійно повторює: «Свобода — це знак, своєрідний символ мого характеру і мого життя, постійного прагнення до незалежності, яке з дитинства підганяв мене і, в результаті, визначило багато в моїй долі».

Після Мінська Борис Моїсеєв вирушив на Україну. Там він потрапив у Харківський театр опери і балету. Простий артист дослужився до хореографа-постановника. Волелюбного молодої людини з Харкова теж вигнали – його виключили з комсомолу. Тоді, у 1975 році, Моїсеєв перебрався в один із незалежних міст СРСР – Каунас. Там він танцював у музичному театрі і навіть став головним балетмейстером литовського оркестру під назвою «Трінітас».

У 1978 році Борис створив танцювальне тріо «Експресія». Разом з Борисом танцювали чорна і біла дівчини. Тріо тут же стало популярним і підкорило Литву. Після цього колектив перейшов на роботу до Алли Пугачової в «Театр пісні». Разом з Примадонною вони їздили на всесвітньо відомі конкурси та фестивалі. Проте в цих рамках Борису Моїсеєву стало тісно, і він почав сольну кар’єру – в 1987 році.

Екстравагантний Борис Моїсеєв

Світ біля ніг

Запрошення тріо Бориса Моїсеєва сипалися з усіх боків. В 1988 і 1989 роках танцюристи виступали у різних клубах Америки, Франції та Італії. А крім концертних майданчиків тріо працювало на італійському телебаченні шоу «Рафаелла Кара являє». Через кілька років Борис вже працював хореографом на танцювальних шоу і в театрах Америки. До речі, там він навіть дослужився до головного режисера-постановника театру Нового Орлеана.

У 1991 році «Експресія» повернулася в Росію, де тут же вийшов документальний фільм про творчість Бориса Моїсеєва і його колективу. Цей фільм дав старт сольної кар’єри на батьківщині. У 1992 році відбувся перший спектакль. Він-то і перетворив маленьке тріо під назвою «Експресія» у великий проект «Борис Моїсеєв і його леді».

У 1993 році побачив світ новий спектакль «Боря М+Боні М». Там взяла участь популярна група «Боні М», а саме шоу просто підірвало російську сцену. Втім, навіть такий ефект не задовольнив епатажного артиста. Тому в тому ж році виходить ще одна постановка «Шоу продовжується — пам’яті Фредді Мерк’юрі». За неї, до речі, Моїсеєв був удостоєний Російської національної музичної премії «Овація» за краще шоу року. Через рік Борис Моїсеєв радує публіку ще одним шоу під назвою «Каприз Бориса Моїсеєва».

Релігія шоку і епатажу

День у день, рік від року Борис продовжує шокувати публіку. Роти у всіх відкрилися після чергового спектаклю «Дитя пороку». Після нього творчість артиста називали «релігією шоку і епатажу». І саме ця постановка відкрила дорогу в життя новому дітищу артиста – власним шоу-театру. Вийшов професійний і інтернаціональний колектив. Його Борису у свій час вдалося зібрати під час поїздок по Росії і за кордоном. В театр увійшли і поляки, і литовці, і німці, і грузини, і українці.

«У мене працюють тільки професіонали, всі ті, хто дуже швидко вчить і розуміє мої ідеї. У нас гарна трупа, модний і дуже стильна», — розповідає Борис.

З власною трупою однодумців в 1996 році Борис Моїсеєв випускає другу постановку після «Дитя пороку». Вона отримала назву «Падший ангел». Це своєрідний спектакль-сповідь, там чітко можна простежити долю артиста.

«Я співаю про кохання і трагедії, — каже Борис, — Про божевільної любові, але я хочу показувати не еротику, як вона є, а глибину людських почуттів. І це незважаючи на те, хто пов’язаний чоловік і жінка або чоловік і чоловік. На сцені я граю історію почуттів».

Микола Трубач і Борис Моїсеєв – «Блакитний місяць» Таким чином, за словами Бориса Моїсеєва, він намагається шукати непорочне у дикому і сексуальне у цнотливому. Деяким здається, що назви постановок артиста епатують публіку, проте вони всього лише привертають увагу. «Я граю в свою історію і мені абсолютно все одно, як до цього ставиться громадськість, верхівка шоубізнесу і політична еліта, — розповідає артист, — я цікавлюся своїм життям і кар’єрою, як художника. А публіці це подобається, причому вона кайфує від цього. Для них я крихкий, незахищений і ображений. Так сказати, голий король або блазень».

Підтверджує це оглушливий успіх постановки в Росії, Ізраїлі, Німеччині та Іспанії і, довгоочікуваний тріумф на Бродвеї в 1998 році в «Beacon Theatre». І успіх вистави можна пов’язати з тим, що він глибоко вистражданий Мойсеєвим.

У 1998 році Борис Моїсеєв випускає третій спектакль «Королівство любові». Деякі номери стали визнаними хітами естради.

Новий вік

У 2000 році Борис Моїсеєв поставив спектакль «Не відмовляюся». А через рік він почав співпрацювати з французьким співаком Нильдой Фернанлезом. З ним дуетом він записав кілька пісень. У 2002 році глядачі вже бачать шоу-програму артиста «Чужий».

У 2004 році до свого 50-річчя Моїсеєв випустив ювілейну програму «Імперія почуттів». Наступний рік ознаменувався роллю, правда, епізодичною, в гучному фільмі «Денний дозор». І тоді ж артист записує кілька композицій у дуеті з Людмилою Гурченко. Трохи пізніше артист представляє спільне шоу з Людмилою Марківною «В цій осені ніхто не винен». А от програма «Літо» була показана в 2006 році в концертному залі «Міленіум» в Нью-Йорку.

Новий рік і нова програма. У 2007 році на сцені Державного Кремлівського палацу Борис Моїсеєв показує шоу «Леді і Джентльмени».

Борис Моїсеєв - улюбленець публіки

У 2007 артист випускає автобіографію «Пташка: живий звук». Чергове ювілейне шоу «Десерт» шоумен показав у 2009 році, воно було присвячене 55-річчю артиста. А рік потому глядачів радує нове шоу «ZERO».

Здоров’я

В кінці 2010 року Бориса Моїсеєва госпіталізували з підозрою на інсульт. Тут же лікарі підтвердили діагноз. Стан артиста погіршувався з кожним днем, вся ліва частина тіла Моїсеєва була паралізована, і співак впав у кому. Борису підключили апарат штучної вентиляції легенів. Втім, хвороба відступила, і вже через півтора місяці Моїсеєва відпустили додому.

Інша сцена

Втім, постановки – це далеко не все, чим займається Борис Моїсеєв. Він, крім усього іншого, працював у відомих російських кутюр’є в якості моделі. Спробував себе і в якості актора – працював у фільмах «Поле непосеянной жита», «Прийшла і говорю» і «Сезон чудес». Йому дісталася головна роль у стрічці «Помста блазня».

Сексуальна орієнтація

Борис Моїсеєв – перший гей-співак Росії, які зробив камінг-аут. Він стверджує, що ніколи не приховував своєї орієнтації, а раніше за це ще й отримував. Втім, пропагандистом гей-культури артист ніколи не був. За його визнанням, в минулих виставах він просто грав у гей-культуру.

Борис Моїсеєв – «Шалене серце» Тим не менш, артист заявляє, що неправильно, коли гомосексуалісти виставляють напоказ свою орієнтацію. Але він схвалює усиновлення дітей одностатевими парами.

До речі, в 2010 році Борис Моїсеєв в одному з інтерв’ю заявив, що геєм не є, і всі ці роки брехав заради іміджу і слави. І в тому ж році артист заявив пресі про одруження з американкою на ім’я Адель Тодд.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: