Ім’я: Борис Клюєв

Дата народження: 13 липня 1944 р. (72 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор, педагог

Вага: 85 кг

Зріст: 187 см

Біографія Бориса Клюєва

Дитинство і родина Бориса Клюєва

Рідне місто Бориса – Москва. Його батько був актором, але помер під час гастролей, коли хлопчикові було чотири роки. Мама виховала сина сама, так і не вийшовши заміж. Маленький Боря був категорично проти можливого маминого шлюбу. У школі він вчився погано, незадовільним було й поведінку. Невідомо, як би склалася подальша життя Клюєва, якщо б не шкільний спектакль, в якому йому дісталася роль чорта. Зіграна вона була так, що школяр став справжньою зіркою. З цього і розпочався його шлях до акторської професії.

Мама теж намагалася розвивати сина. Вона часто ходила з ним в театри і на концерти. Матеріальне становище родини було важким, з-за цього хлопчик рано почав працювати. Іноді він розвантажував вагони, а коли виповнилося шістнадцять – пішов працювати на будівництво.

Актор Борис Клюєв в молодості

Борис хотів стати актором, мама ж наполягала на отриманні ним технічної освіти. Після школи він вступив в Щукінське училище, але забрав документи і відніс їх в Щепкінське училище, яке закінчив з успіхом. Однак через служби в армії навчання довелося перервати. Клюєв на три роки пішов в армію після першого року навчання. Під час служби майбутньому акторові пощастило взяти участь у зйомках фільму «Війна і мир», де він, як і всі товариші по службі, був у масовці. Так само під час служби у Бориса була можливість приймати участь в самодіяльності, і він цією можливістю із задоволенням скористався.

Останній рік служби пройшов в оркестрі Міністерства оборони. Демобілізувавшись, майбутній актор закінчив навчання на курсі Л. Волкова і Ст. Циганкова.

Перші ролі Бориса Клюєва

Будучи студентом четвертого курсу, Борис почав грати в масовках в постановках Малого театру. Коли він закінчив училище, був прийнятий вже як дипломований актор до складу трупи. Перші його ролі були невеликими. Він виходив у виставах «Влада темряви», «Дипломат», «Склянка води», «Розбійники», «Ярмарок марнославства» та ін Так пройшов рік. Значиму і вже не маленьку роль йому запропонували у виставі «Так і буде». Його герой – Сергій Синіцин. Молодий актор зіграв цю роль, що про нього заговорили, як про талановитого і перспективного.

Борис Клюєв. Про серіал ‘Вороніни’ Цей театр став для Клюєва по-справжньому рідним. Він працював там протягом сорока років. За цей час актор брав участь у сімдесяти постановках, граючи різнопланові ролі. Це були такі вистави: «Гроза», «Цар Іван Грозний», «Король Лір», «Ділок», «Вовки і вівці» та ін.

Фільмографія Бориса Клюєва

Вперше в кіно актор знявся ще в студентські роки. Це сталося в 1968-му році, Борис у фільмі «Каратель» зіграв патрульного. Велику роль Клюєву запропонували в 1970-му в кінокартині «Крах імперії». Його герой – міністр Тимчасового уряду щодо прізвища Шульгін. «Д’артаньян і три мушкетери» — той фільм, який зробив Клюєва відомим актором. Він зіграв графа Рошфора. Акторові сподобалося працювати на зйомках цієї картини, але вважав, що успішної її зробив не режисер, а молода і талановита команда акторів.

У вісімдесятих роках найбільше він запам’ятався в ролі Майкрофта Холмса в багатосерійному фільмі про Шерлока Холмса. Йому запропонували роль Сергія Дубова в гучному фільмі «ТАСС уповноважений заявити», який був тепло прийнятий глядачами і мав чималий успіх. Так само Клюєв з’явився в таких популярних фільмах, як «Михайло Ломоносов», «Замах на ГОЕЛРО», «Моонзунд» та ін. Актор продовжував зніматися навіть у дев’яностих роках, коли багато інших кіноактори залишилися не у справ. В ті роки були зняті такі картини, як «Королева Марго», «Графиня де Монсоро», «Шизофренія», «Царське полювання», «Геній».

Борис Клюєв Не залишився Клюєв без ролей в телесеріалах. Він був задіяний у проекті «Кримінальний квартет», «Каменська», «Прості істини», «Скажений», «Серцеїдки» та багатьох інших.

З 1969-го року Борис Володимирович почав викладати в училищі імені Щепкіна. Його спеціалізація – «Майстерність актора». Учнями Клюєва були Єгор Бероєв, Володимир Жеребцов, Олена Веліканова, Алла Юганова, Христина Асмус та ін.

Борис Клюєв сьогодні

До сьогоднішнього дня Клюєв продовжує виходити на сцену Малого театру. Він грає у виставах «Пікова дама», «Як обдурити державу», «Мольєр» і «На всякого мудреця досить простоти». Клюєв – один з провідних акторів це театру. У кіно Борис Володимирович залишається не менш затребуваним. Одна з останніх його ролей – це Микола Петрович Воронін в полюбився глядачам телесеріалі «Вороніни». У фільмографії актора більше ста тридцяти фільмів.

Актор Борис Клюєв в серіалі Вороніни

Сьогодні в училищі імені Щепкіна Клюєв завідувачем кафедри майстерності актора і керує творчою майстернею. Борис Володимирович – професор.

Особисте життя Бориса Клюєва

Клюєв тричі був одружений, однак про першій і другій його дружині нічого невідомо, так як сам актор не відповідає на такі питання. Зараз актор одружений на Вікторії Клюєвої. Вони одружилися в 1975-му році. Відомо, що у нього був син Андрій, який рано загинув.

Борис Володимирович любить спорт. Коли у нього з’являється можливість, грає у футбол. У своєму рідному театрі він президент футбольної команди. Його улюблений вид відпочинку – бувати на дачі в Звенигороді.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: