Ім’я: Борис Акунін

Дата народження: 20 травня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Зестафоні, Грузинська РСР

Діяльність: письменник, перекладач

Вага: 74 кг

Зріст: 170 см

Біографія Бориса Акуніна

Борис Акунін (повне справжнє ім’я Георгій Шалвович Чхартішвілі) – це відомий і талановитий письменник, ім’я якого сьогодні добре відомо як у Росії, так і за її межами. Його книги перекладені на десятки мов, багато з його романів вже екранізовано. Подібні факти вселяють пошану.

Але що ще ми знаємо про життя і творчість цього яскравого і цікавого письменника? Як почалася його літературна кар’єра? І на якому етапі вона перебуває тепер? Щоб пролити світло на всі ці питання сьогодні ми спробуємо зазирнути в минуле великого письменника. Адже де, як не там, шукати правду про ту чи іншу людину?

Ранні роки, дитинство і родина Бориса Акуніна

Григорій Чхартішвілі (а саме так звучить справжнє ім’я Бориса Акуніна) з’явився на світ в грузинсько-єврейській родині Шалви Чхартішвілі і Берти Исааковны Бразинской. Батько нашого сьогоднішнього героя був офіцером-артилеристом, а мама практично все своє життя присвятила вивченню і викладанню російської мови і літератури.

Письменник Борис Акунін вже став легендою

Незважаючи на той факт, що рідним містом для грузинського письменника є невелике містечко Зестафоні, на Кавказі він практично не жив. Вже в 1958-му році, коли нашому сьогоднішньому герою було всього два роки, його родина переїхала жити до Москви, де згодом і пройшла практично все життя нині відомого письменника.

У російській столиці Георгій відвідував середню школу № 36, яка відрізнялася поглибленим вивченням англійської мови, а після отримання диплома розпочав навчання на історико-філологічному відділенні МДУ (факультет країн Азії і Африки). Що послужило причиною такого незвичайного вибору, сьогодні достеменно невідомо. Однак японські і азіатські нотки легко помітні практично у всіх роботах нашого сьогоднішнього героя.

Одержавши диплом історика-японоведа, майбутній письменник почав працювати в якості перекладача над англійськими та японськими текстами. В той період в перекладі Георгія Чхартішвілі вийшло ціле безліч книг таких відомих в Японії авторів як Масахіко Сімада, Місіма Юкіо, Сехей Оока, Yasushi Іноуе, Кендзі Маруяма і багатьох інших. Крім того, наш сьогоднішній герой доклав руку до створення російськомовних адаптацій романів Малкольма Бредбері, Т. Корагессана Бойла, а також Пітера Устінова.

Борис Акунін. Про своїй книзі «Історія Російської держави. Частина Європи» У цей період «Борис Акунін» вивчав манеру письма інших авторів, а також виношував плани про створення своїх власних літературних творів.

Проте на першому місці в цей період для нього все-таки були більш приземлені речі. У 1994-му році наш сьогоднішній герой зайняв пост головного редактора видання «Іноземна література», а також почав працювати над двадцатитомной (!) «Антологією японської літератури». Крім того, за підтримки відомого фонду Сороса Георгій Чхартішвілі почав працювати над масштабним проектом «Пушкінська бібліотека».

Літературна творчість Бориса Акуніна

У 1998-му році наш сьогоднішній герой вперше починає писати свої власні художні романи. Подібні твори публікуються під псевдонімом «Б. Акунін». Вельми примітно, що розшифровка «Б» як «Борис» виникне значно пізніше, коли письменник почне часто давати інтерв’ю. У свою чергу прізвище «Акунін» перекладається не інакше як «негідник». Про це в романі «Алмазна колісниця» говорить один з героїв Георгія Чхартішвілі.

Досить цікавим видається також і той факт, що першою написаною книгою автора є проект «Письменник і самогубство», яка була закінчена в 1997-му році, однак побачила світ лише двома роками пізніше (видана під ім’ям Георгія Чхартішвілі). Першої ж роботою автора, виданій під псевдонімом «Борис Акунін» став відомий роман «Азазель», який практично відразу після публікації став дуже популярний.

Подібний успіх дозволив письменникові залишити колишню роботу і повністю присвятити себе літературній творчості. Завдяки цьому, вже в наступному році світ побачили відразу чотири нові книги Бориса Акуніна – «Турецький гамбіт», «Левіафан», «Смерть Ахіллеса». Об’єднуючою ланкою усіх цих творів стала особистість головного героя – Ераста Фандоріна, який згодом стане одним з постійних персонажів, які переходять з однієї книги письменника в іншу.

Виступ Бориса Акуніна на Болотній Повертаючись до теми літературних робіт Акуніна, зазначимо, що вражаючу продуктивність наш сьогоднішній герой зумів продемонструвати також і в 1999-му році, коли на прилавках книжкових магазинів з’явилося ще три нові романи з циклу про Ераста Фандоріна («Піковий валет», «Декоратор», «Статський радник»). Трохи відійти від образу улюбленого персонажа Георгій Чхартішвілі зміг тільки рік потому – в 2000-му році. У цей період він почав два нових циклу романів – «Пригоди магістра», а також «Провінційний детектив» (з черницею Пелагией в якості центрального діючого персонажа).

У подальшій кар’єрі письменника чітко виділялося кілька напрямків у його творчості. Так, художні твори наш сьогоднішній герой писав під псевдонімом Борис Акунін; а документальні та критичні роботи видавав виключно під своїм власним ім’ям. Крім того, відносно недавно грузинський письменник зізнався, що саме він публікував в минулому свої романи під псевдонімом Анатолій Брускинин і Анна Борисова.

Політичні погляди, Борис Акунін сьогодні

Григорій Чхартішвілі неодноразово критично висловлювався проти чинної системи російської влади. Так, зокрема, в одному зі своїх інтерв’ю він назвав Володимира Путіна імператором Калігулою, «які воліє, щоб його більше боялися, ніж любили». Крім того, він неодноразово говорив про своє негативне ставлення до ідеї «вічного правителя».

Письменник Борис Акунін займається політикою

У січні 2012-го року наш сьогоднішній герой став одним із засновників громадської організації «Ліга виборців», яка займалася захистом прав громадян на чесні і неупереджені вибори.

Особисте життя Бориса Акуніна

Перша дружина автора була японка за національністю. Ім’я її, а також вказівку роду діяльності вкрай рідко зустрічається в російськомовних джерелах. Відомо лише те, що разом подружжя прожило близько чотирьох років. В даний час Георгій Чхартішвілі щасливий у шлюбі з жінкою по імені Еріка Ернестівна. Дружина відомого грузинсько-російського письменника працює коректором, і перекладачем. Дітей у них немає.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: