Ім’я: Богдан Ступка

Дата народження: 27 серпня 1941 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: сел. Куликов, Українська РСР

Дата смерті: 22 липня 2012 р. (70 років)

Діяльність: актор

Біографія Богдана Ступки

Богдан Ступка – це великий український актор, який зіграв за своє життя безліч чудових ролей. У його фільмографії є картини найрізноманітніших жанрів, а тому протягом всієї своєї кар’єри цей актор був близький всім кожному. Вже за життя цього видатного майстра визнали національним героєм України. Він став символом своєї країни. А тому навіть після смерті пам’ять про нього жива в серцях мільйонів людей.

Дитинство і родина Богдана Ступки

Богдан Сильвестрович Ступка народився 27 серпня 1941 року недалеко від українського міста Львова. Він зростав у творчій родині, проте на відміну від нього самого батьки майбутнього актора присвятили своє життя не кінематографу, а музиці. Його батько був відомим співаком і виступав у складі хору, що діє при оперному театрі; там же виступав також і рідний дядько хлопця. Тісним чином пов’язана з світом музики була і тітка Богдана Ступки, яка працювала концертмейстером.

Богдан Ступка в ролі Тараса Бульби

Таким чином, як і багато інші діти діячів музичного мистецтва, наш сьогоднішній герой вже з ранніх років був тісно пов’язаний з театром. Він провів своє дитинство за лаштунками і часто бував на концертах свого батька і дядька. Ситуація анітрохи не змінилася і після того, як у 1948-му році родина актора переїхала до Львова. У старовинному українському місті Богдан Ступка став відвідувати загальноосвітню школу, а також готуватися до вступу у ВУЗ.

Незважаючи на те, що його батьки були людьми творчими, сам для себе молодий хлопець вибрав зовсім іншу спеціальність і подав документи в політехнічний інститут. Однак, напевно, на щастя) не пройшов за конкурсом і в результаті опинився на роздоріжжі. Деякий час наш сьогоднішній герой працював слюсарем в майстерні, фотографом в астрономічній лабораторії, а також куратором джазового колективу «Медікус».

Шлях в акторство Богдана Ступки

Можливо, саме ця постійна кар’єрна чехарда в один прекрасний момент і змусила молодого хлопця задуматися про вступ до театрального ВУЗУ. Богдан Ступка подав документи в драматичну студію, яка діяла при Львівському театрі Заньковецької, і незабаром став вчитися у кращих педагогів Західної України.

Богдан Ступка в рекламі В результаті вже в 1961-му році він з відзнакою закінчив навчання в даному Вузі і став повноправним членом акторської трупи театру. З цього моменту почався довгий кар’єрний шлях одного з кращих акторів в історії України.

Нові ролі Богдана Ступки, початок фільмографії

На сцені театру Заньковецької Богдан Ступка виступав аж до 1978 року. Після цього наш сьогоднішній герой переїхав до Києва, де став виступати на сцені Київського академічного українського драматичного театру імені Івана Франка. Паралельно з роботою актор також вивчав основи філології в Київському театральному інституті Карпенка-Карого, де незабаром отримав спеціальність «Театрознавець».

Що стосується кар’єри актора в світі кіно, то в цьому плані все складалося для Богдана дуже вдало. У 1970-му році наш сьогоднішній герой зіграв у картині «Мир хатам – війна палацам», яка стала його першою екранної роботою, а вже через рік з’явився у фільмі «Білий птах з чорною ознакою», який приніс йому першу популярність. Після цього Богдан Ступка став часто зніматися в кіно. Нові ролі з’являлися в його фільмографії з вражаючою регулярністю. Він працював у театрі і кіно, але, незважаючи на це, встигав скрізь і завжди бути в центрі уваги.

Богдан Ступка великі слова актора Його роботами захоплювався критики і прості глядачі. Його картини відразу після виходу називали шедеврами. Саме тому вже в 1980-му році Богдан Ступка отримав звання Народного артиста України, Державну премію СРСР, а також кілька інших престижних нагород і звань.

Нові ролі Богдана Ступки

Однак справжньою нагородою для українського актора була любов глядачів. Картини «Дім твого батька», «Господи, прости нас грішних», «Діти Сонця», а також польська історична драма «Вогнем і мечем» стали справжніми шедеврами європейського кінематографа і принесли Богдану Ступці оглушливий успіх.

У 2004-му році за виконання головної ролі в картині «Свої» український актор був номінований на приз Європейської кіноакадемії. Кількома місяцями пізніше все та ж роль принесла йому приз міжнародного кінофестивалю в Москві і приз «Ніка» за кращу чоловічу роль.

Останні роки Богдана Ступки

Згодом яскравих робіт і престижних кінопремій в кар’єрі актора було ще чимало. Ті чи інші нагороди і номінації Богдану Ступці принесли картини «Водій для Віри» (з Андрієм Паніним, Ігорем Петренком, Альона Бабенко, Алісою Гребенщикової та іншими), «Сонька Золота Ручка», «Тарас Бульба», «Будинок». Дані проекти наочно довели, що з плином часу талант українського актора не тільки не зник, але й навпаки – заграв новими фарбами.

Богдан Ступка в ролі Брежнєва

У 1999-му році Богдан Ступка отримав посаду Міністра культури України, проте пропрацював в цій якості лише два роки. Як зізнавався сам актор, державна посада була йому в тягар, а тому в певний момент він відмовився від займаної посади і знову повернувся у світ кіно. Паралельно з основною роботою Богдан Ступка також знімався в рекламі, працював над деякими державними проектами, а також виступав в якості президента київського Міжнародного кінофестивалю.

Особисте життя Богдана Ступки, причина смерті

Все своє життя Богдан Ступка прожив з жінкою на ім’я Лариса Корнієнко, яка працювала хореографом. У шлюбі з нею у актора народився син Остап Ступка, нині також є актором. Виступає в театрі також і один з трьох онуків Богдана Ступки – Дмитро.

Як зізнавався наш сьогоднішній герой, сім’я завжди грала в його житті першочергове значення. Саме тому свої останні дні Богдан проводив у колі рідних. Талановитий український актор помер 22 липня 2012 року в одній з лікарень Києва. Причиною смерті стала серцева недостатність. Нині могила актора розташована на Байковому кладовищі. За рік до смерті йому було присвоєно звання Героя України.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: