Ім’я: Білл Мюррей

Дата народження: 21 вересня 1950 р. (66 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Уілметт, США

Діяльність: актор, режисер, сценарист

Вага: 90 кг

Зріст: 188 см

Біографія Білла Мюррея

Білл Мюррей – це жива легенда світового кінематографа, людина, чиє ім’я нерозривно пов’язане з безліччю яскравих фільмів і неповторних образів. Його називали самим смішним ловеласом Америки, а також самим чарівним мисливцем за привидами, якого тільки знав світ.

Сьогодні Білл Мюррей – жива легенда. Він вже не так багато знімається в кіно, проте кожне його нову появу на екрані неминуче викликає величезний інтерес. Але чому так відбувається? І що ж такого особливого в цьому імпозантно «американо-ирландце»? Зрозуміти це, а заодно і простежити життєвий шлях улюбленого актора ми постараємося сьогодні.

Дитинство і юність Білла Мюррея

Білл Мюррей (точніше тоді ще – Вільям Мюррей) з’явився на світ у багатодітній родині емігрантів з Ірландії. Крім нього в сім’ї було ще вісім (!) дітей, серед яких наш сьогоднішній герой був п’ятим за старшинством. Його сім’я жила досить бідно, а тому батькам доводилося часто змінювати місце роботи. З цієї причини розповісти про них щось цікаве досить складно. Зовсім інша справа – брати Білл (Вільям). Згодом троє з них — Джон, Джоель і Брайан – стануть дуже успішними акторами.

Актор Білл Мюррей народився в багатодітній родині

Однак все це буде ще не скоро. А поки наш сьогоднішній герой, як і всі його брати і сестри, відвідує єзуїтську школу, на вступі в яку наполягали батьки. Саме тут Білл-Вільям вперше почав займатися акторською майстерністю і навіть виступати з різними ролями в шкільному театрі. Але, справедливості заради, варто відзначити, що серйозна драматургія його практично ніколи не займала. Як зізнається актор у своїх більш пізніх інтерв’ю, головною причиною вступу в шкільний гурток театрального мистецтва були займалися в ньому дівчинки.

Подібний склад характеру і тонке вміння дивитися на життя з гумором збереглися в ньому і після того, як він закінчив школу і поступив в медичний коледж Колорадо. Він рідко бував на заняттях і часто зависав з друзями по місцевому гуртожитку. В цей період одним з головних його захоплень стали розіграші та різні жарти. Чого тільки вартий той випадок, коли перебуваючи в аеропорту міста Денвер, Вільям сказав при огляді, що в його валізі захована бомба. Його обшукали з ніг до голови. Після цього ретельному огляду зазнав і його валізу. Дивлячись на те, як охоронці з серйозним виглядом порпаються в його речах, Білл просто стояв і посміхався. Посмішка зникла з його обличчя в той самий момент, коли замість бомби у валізі виявилася марихуана, про яку хлопець вже встиг забути. В цей момент особа Мюррея теж стало серйозним…

З-за цього випадку Білла вигнали з коледжу і він був змушений повернутися додому. Після цього він деякий час працював у піцерії, а також перебивався іншими випадковими заробітками. Ситуацію виправило пропозицію його брата Брайана, який порадив Біллу з’явитися на пробах акторській студії Second City, в якій вже кілька років займався він сам. Недовго думаючи, вчорашній нехлюй прийняв пропозицію і дуже скоро був зарахований в престижний навчальний заклад.

З цього моменту почалася його акторська кар’єра.

Акторська кар’єра Білла Мюррея, фільмографія

Перший час актор ставився до нової професії також безвідповідально, як і до всіх попередніх. Проте саме ця риса характеру в якийсь момент і привернула до молодого актора увагу відомих продюсерів. У 1975-му році Білла Мюррея в якості одного з співведучих запросили в молоде музично-гумористичне шоу «Суботнім вечором в прямому ефірі». І вже кілька місяців потому особа Білла Мюррея було відомо всій Америці. Телепроект придбав величезну популярність, а самі його учасники вмить стали популярні і впізнавані.

Така ж доля спіткала і нашого героя – після тріумфального дебюту, Білла запросили в Голлівуд, де він одразу ж отримав кілька головних ролей у різних комедійних стрічках. Таким чином у його фільмографії з’явилися такі стрічки як «Гольф-клуб», «Втрачені башмаки», «Там, де бродить бізон», «Добровольці мимоволі». Після цього була також другорядна роль у фільмі «Тутсі», яка, як відзначають багато, стала першим серйозним успіхом актора в кіно. Дана стрічка з Дастіном Хоффманом у головній ролі мала величезний успіх. Однак наступна акторська робота Білла Мюррея перевершила навіть його.

Поява Білла Мюррея на шоу В 1984-му році на екрани вийшов фільм «Мисливці за привидами», який відразу ж став популярним, а в деяких колах навіть отримав статус культової стрічки. У цей момент Білл Мюррей вперше увійшов до числа самих популярних і успішних акторів Голлівуду. Однак завойовані позиції дещо похитнулися після виходу на екрани декількох невдалих робіт.

Повернутися до вершин популярності Білл Мюррей зміг через кілька років після виходу на екрани фільмів «Нова Різдвяна історія» і «Мисливці за привидами 2».

Після цього в кар’єрі актора більше не було різких спадів. Він працював в якості продюсера, сценариста, режисера, а також, як і раніше, дуже багато знімався в кіно. У його фільмографії з’явилися такі яскраві фільми як «День бабака», «Ед Вуд», «Дикість», «Академія Рашмор» (номінація на Золотий Глобус), «Ангели Чарлі», «Зламані квіти» і багато інших.

Актор Білл Мюррей і Дастін Хоффман у молодості

Білл Мюррей зараз

У середині двотисячних років ролі Білла Мюррея в кіно починають ставати вже не настільки значимими. У своїх нових картинах актор часто грає другорядних персонажів. У світлі цього особливо значущою є його роль у фільмі «Труднощі перекладу». Поставши в даній стрічці в образі старіючого актора, Білл Мюррей заслужив схвальні відгуки критиків і був удостоєний безлічі кінематографічних нагород Золотий глобус, премія BAFTA).

Останньою яскравою роботою Білл Мюррей на даний момент є фільм «Гайд-парк на Гудзоні».

Особисте життя Білла Мюррея

Популярний актор був одружений у своєму житті двічі. Перші його шлюб з дівчиною на ім’я Маргарет Келлі стався в 1980-му році і тривав цілих чотирнадцять років. За цей час у подружжя народилося двоє синів, які, однак, не змогли втримати батьків від розлучення.

Актор Білл Мюррей з другою дружиною Дженніфер Батлер

Через деякий час актор одружився з Дженніфер Батлер — художниці по костюмах, з якою часто працював разом під час зйомок. Друга дружина народила Біллу Мюррею чотирьох дітей, але в 2008-му році подала на розлучення, вказавши в якості причини розриву відносин згубну тягу актора до алкоголю і наркотиків, а також його часті зради.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: