Ім’я: Білл Гейтс

Дата народження: 28 жовтня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: Сіетл, Вашингтон

Діяльність: підприємець, акціонер компанії microsoft

Вага: 65 кг

Зріст: 170 см

Біографія Білла Гейтса

Білл з’явився на світ у родині корпоративного адвоката і члена ради директорів Pacific Northwest Bell, First Interstate Bank, а так само національної ради United Way.

Схиблений

Хлопчик навчався у престижній школі Сіетла, там він міг розвивати навички програмування на миникомпьютере, які були в навчальному закладі. Втім, у школі Білл не перевищував з деяких предметів, наприклад, по граматиці і граждановедении. Він вважав ці уроки тривіальними, зате з математики отримував тільки найвищі бали. У початковій школі Гейтс вів себе настільки погано, що схвильовані батьки були змушені направити сина до психіатра.

Сам Бив ось що каже з цього приводу: «Я сильно схиблений на комп’ютерах, пропускав уроки. Постійно сидів у комп’ютерному класі, чи не до ночі. Навіть по вихідних програмував. І щотижня у класі ми проводили за 20-30 годин. Навіть був такий період, що нам заборонили працювати, ми з Полом Алленом тоді вкрали паролі і зламали всю систему. Мене навіть залишили на ціле літо без комп’ютера. У той час мені було 16 років».

Microsoft

У 1973 році Білл Гейтс пішов вчитися в Гарвардський університет, але його відрахували через два роки. Тут же молодий чоловік почав працювати над створенням програмного забезпечення. І вже через два роки разом з Алленом Гейтс заснував компанію Microsoft, яку пізніше назвали Microsoft Corporation. У найбільшої компанії з розробки програмного забезпечення Білл Гейтс пропрацював понад 30 років. На початку 2008 року підприємець заявив, що має намір скласти свої повноваження, як керівника Microsoft і піти з постійної роботи. Він планував впритул зайнятися благодійною діяльністю.

Неповторний і успішний

27 червня 2008 року – останній робочий день Білла Гейтса в якості керівника корпорації. Але він заявив, що, незважаючи на догляд, не рве відносини з Microsoft. Він залишиться головою Ради директорів, але без виконавчих повноважень. Білл планував займатися спеціальними проектами. Крім цього, у нього залишиться великий пакет акцій Microsoft – 8,7 відсотків. У 2010 році Гейтс і пішов з поста головного виконавчого директора. Цю посаду, а так само пост президента корпорації отримав Стів Балмер. Білл наприкінці 2011 року оголосив про те, що чутки про його повернення до управління компанією є помилковими.

Варто зазначити, що у жовтні 2008 року у вашингтонському Кирклэнде Біл Гейтс зареєстрував свою компанію «bgC3». Це третя компанія підприємця. Назва, за деякими даними, означає Bill Gates Company Three. З підприємства планують зробити дослідний центр, який буде надавати наукові і технологічні послуги, працювати в аналітичної та дослідницької областях, створювати і розробляти апаратне і програмне забезпечення.

Інші факти

1 січня 1994 року Білл одружився на дівчині на ім’я Мелінда Френч. В сім’ї народилося троє дітей, дві дочки і син.

З дружиною Меліндою

У 1994 році програміст купив зібрання робіт Леонардо да Вінчі Codex Leicester. З 2003 року колекція виставлена в Музеї Мистецтв Сіетла.

У 1997 році Білл Гейтс став жертвою чиказького здирника Адама Квінна Плетчера. Пізніше підприємець давав свідчення в суді, Плетчера визнали винним і дали йому шість років в’язниці.

Цікаво Білл відповів на питання про свої релігійні погляди. Кореспондент The Times, чи вірить Він в Бога, на що він відповів, що «У мене немає ніяких фактів, які б свідчили про нього».

За даними журналу «Форбс», Білл Гейтс жертвував кошти в 2004 році на президентську кампанію Джорджа Буша. Під час виборів на півсотки політичних кампаній було витрачено не менше 33 тисяч доларів.

Інтерв’ю з Біллом Гейтсом В кінці 2004 року Гейтс з’явився у складі Berkshire Hathaway, він формалізував таким чином свої стосунки з Уорреном Баффетом. До речі, Berkshire Hathaway – це конгломерат, в який входить Geico (страхування автомобілів), Fruit of the Loom (текстиль), Benjamin Moore (фарби). Підприємець знаходиться у склад ради біотехнологічної компанії Bothell Icos.

Лицар

На початку 2005 році стало відомо, що кабінет закордонних справ Британії планує дати Біллу Гейтсу титул Лицаря-Командора Ордена Британської Імперії. Така честь випала за внесок у підприємства Британії і боротьбу за зменшення бідності в світі.

У тому ж році Білла і його дружину журнал Тайм назвав людьми року. У 2007 році адміністрація Гарвардського університету прийняла рішення видати Біллу Гейтсу диплом. Так підприємець отримав вищу освіту.

Особисті якості

У повсякденному житті Білл досить скромний. Принаймні, таким його описують. Але будинок, в якому він живе, під зав’язку напханий найсучаснішою електронікою. Житло обійшлося мільярдерові в 125 мільйонів доларів. На стелі будинку Біла, в бібліотеці, цитують фрази з роману Френсіса Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі». Гейтс любить грати в бридж.

Книги Гейтса

У 1995 році Білл написав книгу під назвою «Дорога в майбутнє». В ній викладені погляди Гейтса на те, в якому ж таки напрямку рухається суспільство через розвиток інформтехнологій. Через рік, коли Microsoft переорієнтована на інтернет-технології, автор вніс у свою книгу корективи.

Стів Джобс і Білл Гейтс У 1999 році Білл написав ще одну книгу – «Бізнес зі швидкістю думки». Вона показує, як технології вирішують бізнес-завдання. До речі, ідеї програміста узгоджуються з концепцією так званого бережливого виробництва. Книгу випустили на 25 мовах, зараз вона продається в 60 країнах світу. Її внесли у список бестселерів багато відомі газети.

Втім, випущені книги і про Біла Гейтса. Приміром, «Дженет Лоу. Каже Білл Гейтс». Побачити розповідь про творця великої корпорації можна і на відео. Про Гейтса зняті фільми «Пірати Силіконової долини». Спеціальний випуск телепередачі BBCTheMoneyProgramme«Білл Гейтс: як дивак змінив світ» теж присвячений програмісту.

Послання Білла Гейтса

З 2009 року Бив публікує «Щорічне послання Білла Гейтса». У ньому він розповідає про те, які здобутки були досягнуті благодійною організацією, що належить йому та його дружині, а так само які плани він планує реалізувати найближчим часом. На сьогоднішній день вже опубліковано 4 статті.

Цікаві факти

У хвилину Білл заробляє 6 тисяч 659 доларів.

З дружиною і дітьми

З 1996 року по 2007 рік, а так само в 2009 році Білл був найбагатшою людиною планети за даними Форбс. Восени 2009 року його статки оцінювалися в 50 мільярдів доларів, з-за фінансової кризи воно зменшилося на 7 мільярдів.

Гейтс – один з рекордсменів за обсягом коштів, які передані на благодійність. За період з 1994 по 2010 рік він пожертвував понад 28 мільярдів доларів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: