Ім’я: Белла Ахмадуліна

Дата народження: 10 квітня 1937 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 29 листопада 2010 р. (73 роки)

Діяльність: письменниця, поетеса, перекладачка

Біографія Белли Ахмадуліної

Дитинство і родина Белли Ахмадуліної

Рідне місто Ахмадуліної – Москва. Вона народилася і жила на Варварке. Її батько обіймав посаду великого митного начальника, мама ж працювала перекладачем і майором КДБ. У дівчинки було екзотичне поєднання крові, так як в маминому роду були італійці, а в татовому татари. Більшою мірою, через зайнятість батьків, Беллу виховувала бабуся. Саме вона і прищепила їй любов до тварин, яку вона пронесла через усе життя.

Коли почалася війна, батько був тут же покликаний. Белла разом з бабусею вирушила в евакуацію. Спочатку вони поїхали в Самару, потім до Уфи і далі в Казань. Там жила друга бабуся по лінії батька, але для дівчинки вона була зовсім чужа і незнайома. У цьому місті Белла серйозно захворіла.

Невідомо вижила б вона чи ні, якби не приїзд в Казань матері. Це було в 1944 році. Так закінчилася евакуація. Опинившись вдома, Белла пішла в школу. Бабуся прищепила їй любов до читання. Вона читала Пушкіна і Гоголя і в молодших класах писала абсолютно без помилок. Треба сказати, що в школу Ахмадуліна завжди ходила з великим небажанням, часто пропускала заняття. За її спогадами, за роки війни вона звикла до самотності, і школа їй здавалася дивною. Тільки через чотири роки дівчинка почала звикати.

Перші вірші Белли Ахмадуліної

Будучи школяркою, Белла стала відвідувати Будинок піонерів, де був організований літературний гурток. Першим журналом, в якому були опубліковані вірші юної поетеси, виявився журнал «Жовтень». Це відбулося в 1955 році. Ці перші вірші були по-дитячому цнотливими і зворушливими. На її твори тут же звернув увагу Євген Євтушенко, він був здивований незвичайними римами і яким-то вже своїм стилем написання.

Белла Ахмадуліна почала писати вірші в ранній молодості

Белла в той час відвідувала заняття в Литобъединении, плануючи після школи стати студенткою Літературного інституту. Батьки мріяли, що дочка надійде в МГУ на журфак. Белла зробила спробу, але провалила іспити. Дівчина влаштувалася в газету «Метробудівець», там вона писала статті і свої вірші. Через рік Ахмадуліна стала студенткою, вступивши в Літературний інститут. Після того, як Пастернак було відзначено присудженням Нобелівської премії, його оголосили зрадником. Белла відмовилася підписати лист-звинувачення. Це і стало дійсною причиною того, що студентка опинилася виключеною з інституту. Сталося це в 1959 році.

Початок літературної кар’єри Белли Ахмадуліної

Поетесі вдалося влаштуватися в «Літературну газету» на посаді позаштатного кореспондента в Іркутську. Перебуваючи в Сибіру, вона написала оповідання і назвала його «На сибірських дорогах». Його надрукували в «Літературній газеті», одночасно вийшло кілька її віршів. Вона писала про дивовижному краю і незвичайних людей, які там жили. Незабаром головний редактор газети посприяв тому, щоб талановиту дівчину відновили в інституті. У 1960 році вона закінчила його, при цьому отримала червоний диплом.

Белла Ахмадуліна — вірші Пройшло зовсім небагато часу, і було видано збірку віршів під назвою «Струна». Після того, як вона виступила в Політехнічному музеї столиці разом з Євтушенко, Вознесенський та Різдвяних, до неї прийшла справжня популярність. Артистизм і прониклива інтонація визначали її манеру. Як казала поетеса, такі виступи давалися їй важко, незважаючи на гадану легкість.

Зріле вірші Белли Ахмадуліної, збірники

У своїй першій збірці Ахмадуліна немов шукала власні теми. У 1969 році з’явився збірник «Уроки музики», через шість років збірка «Вірші», а в 1977 році – «Заметіль» і «Свіча». Періодична преса навперебій публікувала вірші Белли.

Її стиль сформувався остаточно вже до середини шістдесятих років. Незвичайним було те, що в сучасній радянській поезії вона була першою, заговорившей високим поетичним стилем. В її творах присутня і стилізація «старовинного» складу, і вишуканість, і метафоричність, і височина.

Белла Ахмадуліна. Ось так розбивали серця Критики до творчості Ахмадуліної ставилися по-різному. Були ті, хто звинувачував її у камерності і манірності, деякі ставилися поблажливо і прихильно.

Поетеса знялася в двох фільмах. В «Живе такий хлопець» її можна бачити в ролі журналістки. У цьому фільмі також грав Леонід Куравльов. Також вона взяла участь у зйомках кінофільму «Спорт, спорт, спорт».

Особисте життя Белли Ахмадуліної

Перший чоловік поетеси – Євген Євтушенко. Вони познайомилися в інституті. Євтушенко згадував, що подружжям вони нерідко сварилися, але так само швидко мирилися. Разом пара пробула лише три роки. Другий її чоловік – Юрій Нагібін (письменник). Вони прожили разом вісім років. Після розриву Белла прийняла в сім’ю детдомовскую дівчинку Анну, якій, в надії повернути чоловіка, дала прізвище Нагібіна та по батькові Юріївна. Далі пішов нетривалий цивільний шлюб з Ельдаром Кулиевым. У них народилася спільна дочка Єлизавета.

Белла Ахмадуліна та Євген Євтушенко

Через рік після народження дочки Ахмадуліна вийшла заміж за Бориса Мессерера. З цим чоловіком вона прожила більше тридцяти років.

Поетичний концерт Белли Ахмадуліної (2001 рік)

Смерть Белли Ахмадуліної

Останні роки Ахмадуліна провела в Передєлкіно, де жила разом з чоловіком. Вона сильно хворіла і майже не писала. Восени 2010-го року її госпіталізували і терміново зробили операцію.

Незважаючи на те, що операція пройшла добре, і поетеса досить швидко пішла на поправку, лише через чотири дні після виписки вона померла. Похорони пройшли без пафосу. Були присутні тільки близькі люди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: