Ім’я: Батирхан Шукенов

Дата народження: 18 травня 1962 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Кзил-Орда, Казахстан

Дата смерті: 28 квітня 2015 р. (52 роки)

Діяльність: співак

Вага: 75 кг

Зріст: 163 см

Біографія Батырхана Шукенова

Батирхан Шукенов – талановитий казахський співак. Йому вдалося прославитися завдяки довгому участі в групі «А-студіо». Може бути, він обдарованого хлопчика з Казахстану так ніхто б і не дізнався, якби його не взяла під крило сама Алла Пугачова.

Екс-соліст групи ' Студіо Батирхан Шукенов

Покинувши популярну групу в 2000 році, він зайнявся сольною кар’єрою.

Дитинство і родина Батырхана Шукенова

Майбутній відомий виконавець народився 18 травня 1962 року в невеликому містечку Кзил-Орда, Казахстан. Незважаючи на те, що сім’я у виконавця досить велика (у Батырхана було ще двоє братів та сестра), до дітей ставилися однаково – з любов’ю і теплотою. Тато часто пропадав на роботі, так як обіймав керівну посаду, а мама вела домашнє господарство і виховувала дітей.

Батирхан Шукенов (ліворуч) з братом в дитинстві

З раннього віку Батир захоплювався музикою, а коли йому виповнилося 12 років, хобі переросло в щось більше. Спочатку юнак не міг вирішити, який інструмент йому освоїти, але згодом віддав перевагу гітарі.

Отримавши атестат, хлопець прийняв рішення переїхати до Ленінграда. Завдяки значній музичній практиці йому не склало праці вразити приймальну комісію Університету Культури ім. Н. К. Крупської. Поповнивши ряди студентів, Шукенов освоїв другий інструмент – саксофон. Протягом двох років хлопець вдосконалював свої навички, а в 1981 році вступив до консерваторії їм. Курмангазы в Алма-Аті.

Незважаючи на те, що у молодої людини вже був досвід навчання в профільному вузі, програма консерваторії виявилася куди складнішою. Згодом Батир зізнавався журналістам, що в ті часи аудиторії були заповнені студентами, які жадали отримати нові знання, саме тому викладачі просто завалювали завданнями своїх учнів – щоб відсіяти тих, хто був налаштований несерйозно. Часу на розваги у хлопця не було не було, адже вчитися доводилося практично цілодобово.

Молодий Батирхан Шукенов

Незважаючи на серйозну зайнятість хлопець все-таки знаходив час на те, щоб трохи підзаробити в місцевих кафе і ресторанах. Одного разу, Шукенову пощастило познайомитися з відомим в Радянському союзі джазовим виконавцем Георгієм Метаксой. Співака вразив талант юнака, і він запропонував виступити дуетом. Завдяки випадковій зустрічі Шукенову відкрився світ справжнього «дорослого» джазу.

Батирхан Шукенов і група «А-студіо»

У віці 20-ти років Батир познайомився з такими відомими особистостями як Байгали Серкебаев, Булат Сыздыков і Володимир Миклошич. Всі ці хлопці мали однакове хобі – жити не могли без музики. У доленосний день, коли хлопцеві запропонували стати учасником музичного колективу «Арай», його життя змінилося. По-перше, він придбав перший серйозний досвід у виступах на сцені, а по-друге, в наступному році виборов звання Лауреата Сьомого Всесоюзного конкурсу артистів естради.

Батирхан Шукенов і група «А-студіо»

Як тільки хлопцеві виповнилося 23 роки, його офіційно визнали придатним, і він відправився служити в Середньоазіатський військовий Округ. Протягом одного року Батир грав у військовому оркестрі, щоб не розгубити навички. По поверненню додому молодий чоловік першим ділом зустрівся з батьками, а потім вирішив провідати друзів з гурту «Арай». Трохи порадившись, хлопці вирішили створити нову групу під назвою «Алмата». Через деякий час їх назву їм здалося банальним, і вони перейменували колектив «Алмата-студіо» і записали перший альбом «Шлях без зупинок».

Через кілька місяців співаки знову вирішили змінити назву колективу, на цей раз на «А-студіо». Група прославилася завдяки всесвітньо відомої композиції «Джулія». Спочатку над її записом працював Філіп Кіркоров, але тоді його ще майбутня дружина Алла Пугачова буквально вирвала у приятеля пісню і віддала її Батыру, завдяки якій співака чекав перший великий успіх.

A’studio (Батирхан Шукенов) — Джулія В цілому Шукенов виступав з «’студіо» 13 довгих років, поки в 2000 не покинув колектив. Як пізніше він заявив: «Я просто вичерпав себе, тому вирушив у вільне плавання». Крім усього іншого між хлопцями були натягнуті відносини, так як Батира займалася сама Пугачова. Частенько співак був особою колективу, в той час як всі інші грали роль незначних помічників. Хлопцям доводилося терпіти все це, адже вони розуміли, що без піклування Примадонни їм не вдасться злетіти на музичний Олімп.

Батирхан Шукенов і Алла Пугачова

Восени 2002 року відомий виконавець презентував всьому світу свій сольний альбом «Отан Ана», який був виконаний на рідній мові. В альбом увійшло 10 треків і один чудовий кліп на композицію «Отан Ана», знятий за допомогою московського режисера Діни Махаматдиновы.

Особисте життя Батырхана Шукенова

З першої своєї коханої виконавець познайомився в 1998 році. Майже 2 роки чоловік залицявся до дівчини на ім’я Катерина і лише в 2000 році зробив їй пропозицію. Протягом декількох років подружжя не могли мати дітей, але в один прекрасний день сталося справжнє диво – Катерина завагітніла. Після того, як на світ з’явився первісток, Батир був на сьомому небі від щастя. На жаль, радість була недовгою – на 40-й день життя малюк помер від внутрішньоутробної інфекції. Пережити таке струс виявилося складно. Цей факт теж зіграв на відхід з «’студіо».

Батирхан Шукенов з дружиною Катериною і сином Максут

У 2002 році у подружжя з’явилася ще одна дитина – син Максут. На жаль, навіть малюк не зміг поправити наслідки пережитого його батьками стресу. Відносини між колись якими людьми непоправно змінилися, тому вони вирішили розлучитися. Після розлучення вона разом з сином переїхала в Америку. Незважаючи на відстань, батько часто провідував сина і підтримував теплі стосунки з колишньою дружиною.

У 2008 році співак познайомився з другої обраницею – красунею по імені Айгерим. Доленосна зустріч відбулася в Петербурзі. Осінь скоро новоспечена пара зіграла весілля за всіма казахським звичаям. Через кілька років вони розійшлися, посилаючись на велику різницю у віці: Айгерим була молодшою Батира на 16 років.

Останні роки життя Батырхана Шукенова

У 2007 році співак записав диск «Батир Live» і навіть став радником президента Казахстану з питань культури. Через 3 роки у всіх фанатів виконавця з’явилася можливість оцінити ще 2 альбоми – «Обережно, мила дівчина» і «Все пройде». У 2013 році відбувся реліз альбому «Душа».

Батирхан Шукенов — пісня Дощ 51-річний Батир брав участь у шоу «Живий звук», де виконав композицію «Я це ти». Через 2 року чоловік знову з’явився на телеекранах, але тепер як пародист у розважальному шоу «Один в один». Передача транслювалася по телеканалу «Росія 1». На той момент Батир приділяв багато часу тому, щоб виступити чудово, адже його суперниками були такі відомі персони як Микита Малінін, Шура, Анжеліка Агурбаш та інші.

Батирхан Шукенов в шоу «Один в один»

Смерть Батырхана Шукенова

Смерть відомого виконавця потрясла весь світ. В кінці квітня 2015 року Батирхан повинен був з’явиться на сцені проекту «Один в один», але 28 числа його життя обірвалося. За офіційною версією співак помер від інфаркту миокрада у своїй московській квартирі. Можливо, його можна було врятувати, але нікого не виявилося поруч.

Похорон Батырхана Шукенова в Алмати Після смерті тіло Шукенова перевезли в Казахстан і поховали згідно з місцевими традиціями. Попрощатися з талановитою і відомою особистістю прийшло понад 10 000 чоловік. Люди не тільки аплодували під час похорону, але і наспівували прославив його хіт «Джулія».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: