Ім’я: Артур Ваха

Дата народження: 13 січня 1964 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Ленінград

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 92 кг

Зріст: 190 см

Біографія Артура Вахи

У Артура естонсько-німецькі корені по батькові. Прізвище ж чисто естонська і означає «віск». Втім, актор вважає, що це абсолютно не відповідає його характеру. Зате у нього є здатність перевтілюватися і бути пластичним на сцені.

Дитинство

Актор більшу частину дитинства провів у комуналці на набережній Робесп’єра. Ставши дорослим, актор змінив чимало квартир, і зрозумів, що в новобудовах йому не комфортно. Актор періодично повертався в квартиру дитинства, де його мама жила аж до 2002 року. До речі, мама Артура професор, режисер і викладач акторської майстерності.

Як годиться, у дитинстві Артур Ваха і не думав про акторську кар’єру. Він планував стати хірургом. Але ця мрія частково втілена тільки на екрані – чоловік зіграв лікаря Суздальцева в серіалі «Лінії долі». Але як говорить сам Артур, актором йому на роду написано – адже він сам з театральної родини.

Вперше актор вийшов на сцену в 16 років. Він дебютував у ролі Альоші Чешкова у виставі «Людина зі сторони» Ігоря Владимирова. Під час репетицій його мама (за першою освітою архітектор) закінчувала театральний інститут і проходила практику в Театрі Ленсовета». Владимиров помітив сина своєї асистентки. Шість років поспіль Артур Ваха виходив на сцену з майстрами Алісою Фрейндліх, Анатолієм Равиковичем, Леонідом Дьячковым. Хлопчик переглянув море вистав, як дитячих, так і дорослих. Але разом з тим, ні в одному театральному або художньому гуртку не займався. Єдине, що він намагався зробити, так це «розпиляти бандуру віолончелі». Але після невдалих спроб музика була забута.

У школі Артур Ваха був досить неслухняним і встиг змінити чотири навчальних заклади.

Кадр з фільму Рішення проблем

Студентство

Після восьмого класу в табелі учня Ваха стояли одні трійки. Продовжувати навчання в школі йому не дозволили, а йти в ПТУ не хотілося. Артур поїхав в Гіркий вступати в театральне училище. До іспитів, щоправда, не дійшов, тому повернувся додому і вступив у студію Мюзик-холу. Там як раз викладала його мама. Він навчався мистецтву розмовного жанру, а паралельно екстерном закінчував десятирічку. Потім, у 1980 році, Артур Ваха вступив на курс Володимира Петрова в ЛГИТМиК. Однокурсниками стали Олександр Ликов і Лариса Гузєєва.

Вже в студентські роки до Ваха прийшла театральна популярність. Артур грав Фанфана-Тюльпана і багато приходили дивитися саме на нього. Фанфана був справді чудовий. Актор зумів не наслідувати Жерару Філіпу, навіть незважаючи на відсутність досвіду. Крім цього, у навчальній постановці «Червоне вино перемоги» Ваха зіграв молодого шофера досить зворушливо і пронизливо.

Театр

Після інституту Ваху запросили в Театр Комедії. Але перед роботою він встиг відслужити в танкових військах. В танк він не зміг влізти і служив в ремонтній базі.

Першою серйозною роллю став сер Эгьючик в «Дванадцятій ночі» за Шекспіром. Актор знову не скопіював нікого із знаменитих попередників. Та він і сам себе намагався не повторювати, а додавав до ролі все нові фарби, імпровізуючи.

В Театрі Комедії було багато значних ролей. Це і Тінь у постановці за п’єсою Шварца, і Клеонт у виставі «Пристрасті за Мольєром», а також ролі в «Як важливо бути серйозним», «Клавір для початківців кар’єру», «Винуватець торжества», «Мій садок вишневий». Потрібно особливо відзначити колоритного і авантюриста Аметистова з «Зойкіной квартири».

Артур Ваха був зайнятий у спектаклях інших театрів: «Їсти подано!!!», «Село Степанчиково і його мешканці», «Таланти і шанувальники». У п’яти ролях актор з’являється в антрепризі «Смерть Тарєлкін». А ось у постановці «Сільська жінка» Ваха виходив на сцену разом зі своєю дочкою Мері. До речі, з її мамою, актрисою Театру Комедії Іриною Цвєткової, Артур розлучився.

У 2002 році актор звільнився, але от з театру не пішов. Цей парадокс він називає зміною відносини з трупою. Протягом трьох років Артур Ваха був «вільним художником». А в 2005 році пішов працювати в Театр Ленсовета. Там йому дісталася роль Андрія Бабічева в прем’єрі «Змова почуттів». Цю роботу навіть називають краще за останні п’ять років. Але ось зараз всі ці ролі Артур майже не грає.

Кіно

Артур Ваха вважає початком своєї кінобіографії роль у фільмі «Бакенбарди» Юрія Маміна. Актор, звичайно, і до цього знімався в телеспектаклях і епізодичних ролях, але, за його словами, це було незначно, що не запам’яталося не тільки глядачам, але і йому.

Легенди дубляжу: Артур Ваха Слідом за «Бакенбардами» пішов «Анекдот» Тітова. Потім роботи в картинах Дмитра Астрахана, який був головним режисером Театру Комедії.

Справжню популярність акторові приніс фільм «На ім’я Барон». Там Артур зіграв гравця і підкорювача жіночих сердець. Своєю роллю і роботою з режисером Дмитром Светозаровым Ваха залишився задоволений.

Втім, більшість персонажів Артура Вахи ловеласи і авантюристи. Правда, в картині «Жіночий роман» Снєжкіна була зовсім інша роль. Його герой – Петро Солдатів – чесна людина. Трагічна смерть дружини його вганяє в депресію, але воскресає нова любов.

Далі була робота в історичній картині «Брежнєв», Вахе довелося зіграти головного героя в молодості. Зараз Артур Ваха в кіно ще і озвучує. Трапляється так, що в одній серії він різними голосами говорить за двох героїв. Навіть рідна мама не впізнала його майстерне перевтілення. Приміром, Артура можна почути в «Імперії під ударом» і «Паралельних світах».

Актор любить мотоцикли

Незважаючи ні на що Вахе більше по душі театру. За його словами, в кіно своя романтика, там важлива не робота, а життя кінематографічна.

У 1999 році актор став «Заслуженим артистом Росії». Але сам поставився до цього з гумором: «Цей статус дає мені право на окремий номер у готелі на гастролях».

Всього в скарбничці Артура Вахи ролі в 42 фільмах і серіалах. З останніх його робіт можна виділити картини «Фурцева. Легенда про Катерину » і «Катя. Продовження».

Цікаві факти

Актор любить подорожувати і кататися на мотоциклі. Актор постійно знаходиться в дорозі. Наприклад, на зйомках нового серіалу «Морські котики» він побував в Єгипті, а до цього відпочив з друзями в Таїланді, Бірмі і Гімалаях. Артур Вікторович легкий на підйом і цінує теж саме в людях.

Ваха терпіти не може ремонт. Але він вміло звертається з будівельними інструментами. Він вважає, що якщо людина часто робить ремонт, то його щось не влаштовує в особистому житті.

Фірмове страви Артура Вахи – «Ірландське рагу». Рецепт страви простий: все, що є в холодильнику, покласти у сковорідку.

Артур Ваха «Жах» (Гумільов) Актор любить вірші. З ними навіть пов’язана кумедна ситуація. Коли у Вахи була маленька донька, і його дружину за провину позбавили премії в театрі. Прибігла дружина вся в сльозах – адже без премії зарплата — чисті сльози. Ваха придумав, як вийти із ситуації. Він поїхав в театр, одягнув смокінг і поставив перед собою казанок. Почав читати вірші поетів Срібного століття. При цьому під петицією від колег. Народ слухав і кидав гроші. При цьому набігло чотири зарплати. Після цього директор підійшов і сказав пройти в касу за матеріальною допомогою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: