Ім’я: Арно Бабаджанян

Дата народження: 22 січня 1921 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Єреван, Вірменія

Дата смерті: 11 листопада 1983 р. (62 роки)

Діяльність: композитор, педагог, піаніст

Біографія Арно Бабаджаняна

Дитинство і родина Арно Бабаджаняна

Народився майбутній композитор у Єревані. Його батьки були родом з Игдыра, що знаходиться в Західній Вірменії(зараз ця територія є частиною Туреччини). Разом з ним як сестра виховувалася приймальна дівчинка-біженка. Справа в тому, що у батьків Арно довго не було дітей, і вони взяли на виховання цю дівчинку, батьки якої загинули під час геноциду вірмен.

Ні батько, ні мати Арно не були музикантами, правда, батько прекрасно грав на флейті. Ще в дитячому садку помітили музичні здібності хлопчика. Як потім згадував Арно, в їх дитячий садок приходив композитор, щоб прослухати дітей.

Це виявився Арам Хачатурян. Він порадив маленькому Арно зайнятися музикою, помітивши, що той не тільки співав, але ще і плескав у такт. У 1928-му році його прийняли до Консерваторії, в групу обдарованих дітей. Вже в дев’ять років їм був створений «Піонерський марш», а у дванадцять він отримав свій перший приз на конкурсі молодих виконавців, куди з’їхалися юні музиканти з усієї республіки. Хлопчик виконав Мендельсона і Бетховена.

Арно Бабаджанян з дружиною і сином

Закінчивши школу, юнак став студентом останнього курсу Гнесинки. Це був 1938-ий рік. Москва стала для майбутнього композитора другою батьківщиною. Коли почалася війна, Бабаджанян будував оборонні рубежі, разом з іншими жителями столиці.

Після війни, вже в 1947-му він зумів екстерном закінчити Єреванську консерваторію, отримавши спеціальність — композитор. У 1948-му Арно так само закінчив Московську консерваторію, де навчався у К. Ігумнова.

Кар’єра композитора Арно Бабаджаняна

Свою трудову діяльність він розпочав у 1950-му з викладання в Єреванській консерваторії. Тоді ж він почав складати різножанрову музику, проте доленосним жанром для нього стала пісня. В той період він написав дві пісні для кінофільмів, і вони відразу знайшли популярність.

З 1956-го Арно почав жити у Москві, працюючи у співавторстві з Робертом Рождественським. Багато пісень було написано для Мусліма Магомаєва, прекрасно виконує ці композиції. Співавторами геніального композитора були Андрій Вознесенський, Євген Євтушенко, Леонід Дербеньов, які створили разом з Бабаджаняном пісні, що мали грандіозний успіх.

Муслім Магомаєв і Валерій Сюткін — краще місто Землі » (муз. А. Бабаджанян — ст. Л. Дербеньов) Арно нудьгував по Вірменії, намагався їздити туди кожні два місяці. У Дилижане був будинок творчості композиторів, де він часто відпочивав і працював. Після 1965-го року всі основні його твори були створені в рідній Вірменії.

Він говорив, що там відчуває любов народу, яка допомагає йому творити. У свою творчість композитор вкладав душу і любов. Вважав, що тільки народ може вирішити, чи хороше вийшло твір, саме народ для нього був кінцевим суддею. В

се твори композитора в основному пісенні, за винятком приблизно десяти пісень, які були написані на вірші. Найчастіше, він писав музику, а потім на цю музику поетами писалися вірші.

Особливе ставлення було у Бабаджаняна до «Ноктюрну». Його він написав, як фортепіанний твір. Йосип Кобзон не раз просив дозволу у автора написати вірші, йому хотілося виконати цю чудову мелодію. Але композитор був категорично проти. Тільки після його смерті Роберт Рождественський написав вірші, а Кобзон виконав отриману пісню.

Меморіал Арно Бабаджаняном

Бабаджанян позиціонував себе як композитор, який пише камерну і симфонічну музику. Улюбленим його композитором був Рахманінов. У створеному ним фортепіанному концерті «Героїчна балада» відчувався рахманіновський дух.

Будучи блискучим піаністом, свій ранок Арно Арутюнович починав з того, що сівши за інструмент, виконував пару прелюдій Рахманінова.

Чимало було зроблено композитором в галузі музично-театральних жанрів і в області інструментального жанру. Відомі такі його мюзикли: «В горах моє серце», «Дядько Багдасар» і «Наречена з Півночі».

Він писав сонати, п’єси, твори для двох роялів, багато з яких здобули всесвітню популярність.

Окремо треба сказати про союз композитора з Муслімом Магомаєвим. Вони почали співпрацювати, коли Бабаджаняном було сорок, а початківцю Магомаєву – дев’ятнадцять. Арно Арутюнович вважав, що краще за всіх виконує його пісні саме Магомаєв. Пізніше разом вони працювали над шийками і твістами. Тоді вся країна танцювала під «Чорного кота».

«Ноктюрн Бабаджаняна» Виконує автор. Композитор створював твір за твором. Здавалося, що він поспішає. Так, не встигнувши стати досить популярними, одні пісні губилися, так як їм на зміну вже приходили такі, а за тим наступні і так далі. З-за цього потенційні шлягери ледь «народившись», виявлялися за бортом популярності.

Масовий слухач знайомий з Бабаджаняном піснярем, для знавців серйозної музики він автор академічних творів. Композитору завжди хотілося писати серйозну музику, але робив він це тільки по мірі можливості. Але і в піснях Арно Арутюнович залишався масштабним композитором.

Особисте життя Арно Бабаджаняна

Композитор був одружений. У нього є син – Ара Бабаджанян. Як згадує Ара його батько виховував в любові до Вірменії, хотів, щоб син пам’ятав свої коріння. Часто він брав його з собою в Єреван і Діліжан, вони обов’язково їздили до дідуся і бабусі.

Син Арно Арутюновича музикант і актор. Він вдячний батькові за підтримку, яку він завжди отримував від нього, за мудрі поради, які знадобилися у дорослому житті.

Смерть Арно Бабаджаняна

Композитор помер у Єревані, там він і похований. Це сталося в 1983-му році 11 листопада.

В честь композитора створений спеціальний фонд пам’яті, який допомагає талановитим музикантам і організовує фестивалі музики геніального композитора.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: