Ім’я: Армен Джигарханян

Дата народження: 3 жовтня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Єреван, Вірменська РСР

Діяльність: артист театру і кіно, викладач

Вага: 80 кг

Зріст: 175 см

Біографія Армена Джигарханяна

Блискучий Армен Джигарханян — один з найталановитіших акторів радянського театру та кіно, втілив у життя цілу плеяду чудових образів. Засновник Московського драматичного театру під керівництвом Армена Джигарханяна, педагог сценічної майстерності, народний артист СРСР.

Армен Джигарханян – один з найяскравіших акторів вітчизняного кінематографу»

Дитинство Армена Джигарханяна

Армен Борисович Джигарханян народився в Єревані 3 жовтня 1935 року. Армену не виповнилося і року, коли батько залишив сім’ю і хлопчик залишився з матір’ю — Оленою Василівною. Пізніше зайнявся вихованням дитини вітчим, з яким у хлопчика склалися найтепліші стосунки. Армен ріс в російськомовному середовищі, вчився в російській школі і з однаковим старанням осягав ази вірменської і російської культури.

Армен Джигарханян з мамою

Початок творчого шляху Армена Джигарханяна

Бажання стати артистом з’явилося у Армена в ранньому дитинстві: Олена Василівна була палкою театралкою і прищепила любов до сценічного мистецтва синові. У 1953 році, після закінчення школи, юнак вирушив до Москви і спробував вступити в ГІТІС, але зазнав невдачі з-за свого акценту і повернувся в Єреван, де влаштувався помічником оператора на кіностудії «Арменфільм», а роком пізніше став студентом Єреванського художньо-театрального інституту.

Молодий Армен Джигарханян

У 1955 році Джигарханян був прийнятий в трупу Російського драматичного театру ім. К. С. Станіславського в Єревані. Першими ступенями у творчості перспективного молодого актора стали вистави «Річард III», «Іркутська історія», «Іван Рибаков».

До 1967 року Армен взяв участь у 27 постановках театру в Єревані, потім знову приїхав до Москви, на цей раз – на запрошення Анатолія Ефроса. Режисер прийняв актора в колектив театру ім. Ленінського комсомолу, і незабаром Джигарханян отримав ролі в спектаклях «Знімається кіно», «Мольєр», «104 сторінки про любов» і ще трьох постановках. Однак через кілька місяців після приїзду Джигарханяна в столицю Ефрос був знятий з посади, а Джигарханян, пропрацювавши деякий час під керівництвом іншого художнього керівника, вирішив покинути трупу.

Армен Джигарханян (у центрі) на сцені Ленкому

Наступною віхою театральної кар’єри Джигарханяна стала робота в театрі ім. Маяковського, на сцену якого він виходив протягом наступних 27 років. Перший досвід на новому місці – спектакль «Розгром», вперше продемонстрований публіці в 1969 році, – дав Армену можливість попрацювати з одеським актором Володимиром Самойловим. Через 2 року глядачі змогли насолодитися акторським тандемом Джигарханяна та Світлани Немоляєвої в п’єсі «Трамвай бажання», поставленої під керівництвом А. Гончарова.

Стенлі і Бланш у виконанні Джигарханяна та Немоляєвої

Десять років потому цей же режисер познайомив глядачів з іншого п’єсою Теннессі Вільямса «Кішка на розпеченому даху». Акторський склад був підібраний блискуче: крім Джигарханяна у постановці брали участь Тетяна Дороніна та Еммануїл Віторган.

Після відходу з театру Маяковського Армен Джигарханян ненадовго повернувся в «Ленком», а також продовжував огранивать свій талант в антрепризних виставах. З 1991 по 1996 Армен Борисович поєднував акторську роботу з викладацькою діяльністю у Вдіку. Випускниками курсу Джигарханяна були багато добилися згодом популярності актори, наприклад, Євген Стичкін, закінчив ВДІК в 1994 році. У Джигарханяна навчався і Михайло Пореченков, так і не пройшов повний курс навчання.

12 березня 1996 року пройшло урочисте відкриття Московського драматичного театру під керівництвом Армена Джигарханяна (коротко – «Театр «Д»»). Перший колектив театру складався з випускників Вгік курсу Джигарханяна. Зрозуміло, метр нерідко з’являвся на сцені разом з колишніми підопічними. За словами Армена, найцікавішими роботами цього періоду виявилися ролі в спектаклях «Остання стрічка Креппа» і «Повернення додому».

Джигарханян на сцені власного театру

Кінокар’єра Армена Джигарханяна

Робота на підмостках провідних театрів Москви успішно поєднувалася з кінематографом і, пізніше, з телебаченням.

1965 рік: Джигарханян в ролі фізика Артема Манвелян

У 1960 році відбувся кінодебют Джиграханяна – він виконав роль молодого робітника Акопа у фільмі «Обвал».

Кінематографічний дебют Джигарханяна

Згодом їм була створена ціла галерея чудових, неймовірно чарівних і незабутніх образів. Це і молодий фізик з кінострічки «Здрастуй, це я!», де Армен з’явився в кадрі разом з Роланом Биковим, штабс-капітан Овечкін в знаменитій трилогії Едмонда Кеосаяна про пригоди невловимих месників, ватажок злочинної банди у фільмі «Місце зустрічі змінити не можна» Станіслава Говорухіна. В нетлінній кримінальній стрічці Джигарханян виступив в образі антагоніста головного героя, оперативника Гліба Жеглова, якого зіграв Володимир Висоцький.

Джигарханян в ролі ватажка банди на прізвисько «Горбатий»

У 1975 році в прокат вийшла комедія «Здрастуйте, я ваша тітка!». Мільйони глядачів стали свідками пригоди мисливців за спадщиною тітоньки Троянди. Комічна стрічка майоріла цікавими деталями, наприклад, вуса судді Крігса були приклеєні догори ногами, а костюм Олександра Калягіна отримав обробку з бахроми від фіранок.

«Здрастуйте, я ваша тітка!», кращі моменти з Арменом Джигарханяном Теплі відгуки отримала роль Трістана в «Собаці на сіні». Хитромудрий лакей з фірмовим джигарханяновским чарівністю запам’ятався глядачам чи не сильніше головного героя у виконанні Михайла Боярського. До речі, останній озвучив знамениті куплети Трістана замість самого Джигарханяна.

Армен Джигарханян і Михайло Боярський, куплети Трістана В 1995 році Джигарханяна запросили на зйомки четвертого фільму Володимира Меньшова, комедії «Ширлі-Мирлі». Режисерові вдалося зібрати винятковий акторський склад: Валерій гаркалін, який виконав роль трьох братів-близнюків і чорношкірого Патріка стюарта Кроликоу, незрівнянна Любов Поліщук, яка виступила в образі дружини американського посла, Ігор Угольников, він же капітан міліції Жан-Поль Піскунов, – продовжувати можна нескінченно, адже недарма цей фільм став визнаним шедевром пост-радянського кінематографа. Голосом Армена Джигарханяна говорять герої десятків улюблених мультфільмів: Джон Сільвер з «Острова скарбів», дядечко Мокус, знайомий всім по пригодам поросяти Фунтика, вовк з мультфільму «Жив-був пес» з його безсмертним «Щас спою!» і навіть герої американського серіалу «Черепашки-ніндзя».

Джигарханян: «Я дуже люблю мультфільми, по-дитячому люблю».

За плечима Армена Борисовича більше 200 ролей – цифра, без сумніву, феноменальна. Визнаний дотепник Валентин Гафт навіть написав на цей рахунок влучну епіграму: «На світі менше є вірмен, ніж фільмів, де грав Джигарханян…». Колоритна зовнішність актора не стала перешкодою для створення абсолютно різнопланових образів. Неймовірний дар перевтілення дозволив Джигарханяну грати людей різних національностей і релігійних конфесій, моментально «спеваться» з іншими акторами.

Творчий вечір: 80-річний ювілей Армена Джигарханяна

Особисте життя Армена Джигарханяна

Як і у багатьох геніальних діячів, доля Армена Джигарханяна складалася не завжди благополучно. Перший шлюб з актрисою єреванського Російського драматичного театру Аллою Ванновський закінчився трагедією — після народження дочки Олени, названої в честь матері Армена, виявилося, що дружина актора страждає від невиліковного психічного захворювання. Актор, не витримавши страшних нападів, під час яких молода жінка в припадку ревнощів накидалася на чоловіка з кулаками, був змушений подати на розлучення і забрати дочку.

Армен Джигарханян і Алла Вановська

У 1987 актора спіткав ще один удар долі: 23-річна донька Олена загинула, заснувши в автомобілі з включеним двигуном. Другий шлюб Армен Борисович уклав з актрисою Тетяною Власової, з якою зустрівся незабаром після розлучення з першою дружиною. За визнанням Джигарханяна, весілля відбулося настільки несподівано для обох, що до майбутньої церемонії не встигли навіть купити обручки, і Армен надів на палець Тетяни вінчальне кільце своєї бабусі, що дісталося йому у спадок.

Армен Джигарханян і Тетяна Власова

У 1999 році Армен Борисович отримав вид на проживання США за квотою для видатних діячів мистецтва і почав жити «на два будинки», по кілька місяців у році перебуваючи в своєму особняку в Америці разом з дружиною.

Обставини склалися таким чином, що Тетяна вирішила залишитися на іншому континенті назавжди, а Армен більшу частину часу проводив у Росії. Останні 6 років сорокарічних відносин подружжя практично не спілкувалися. У 2015 році Джигарханян оголосив про офіційне завершення другого шлюбу. Тетяна залишилася жити і працювати в США, влаштувавшись викладачем російської мови в університет Далласа. У подружжя не було спільних дітей, однак в свій час Армен Борисович усиновив сина Тетяни від першого шлюбу Степана.

У центрі – Степан, син Тетяни Власової

В одному з інтерв’ю Армен розповів, що остання велика любов актора – сіамський кіт Філ (повне ім’я – Філософ). На жаль, в 2006 році він пішов з життя. Останні роки він жив в Америці разом з Тетяною, і кожну розмову Джигарханяна з дружиною починався з фрази: «А як там Філ?».

Сиамец Філ – улюблений кіт Армена Джигарханяна

На початку 2015 року всіх вразила новина про роман Армена Джигарханяна та Віталіни Цимбалюк-Романовської, музичного керівника Московського драматичного театру. Багатьох шокувала значна різниця у віці: дівчина виявилася молодше театрального метра на 47 років. У лютому 2016 Армен і Віталіна офіційно оформили свої стосунки.

Армен Джигарханян і Віталіна Цимбалюк-Романівська

Армен Джигарханян зараз

Незважаючи на похилий вік, Джигарханян раніше відданий своїй професії і час від часу тішить шанувальників новими образами в кіно.

Посмішка Джигарханяна добре знайома кожному

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: