Ім’я: Аркадій Ротенберг

Дата народження: 15 грудня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: спортивний тренер, підприємець

Вага: 72 кг

Зріст: 168 см

Біографія Аркадія Ротенберга

Аркадій Романович Ротенберг – великий підприємець, власник мільярдного стану, заслужений тренер країни.

Більше півстоліття він полягає в дружніх відносинах з Володимиром Путіним. У дитинстві вони займалися в одній спортивній секції японським бойовим мистецтвом – дзюдо і вітчизняним видом єдиноборства – самбо.

Аркадій Ротенберг Романович

Бізнесмена-дзюдоїста Forbes неодноразово оголошував безапеляційним лідером держзамовлень. В період 2008-2013 рр. підконтрольні бізнесменові і його брата Бориса фірми отримали договорів, що фінансуються за рахунок бюджетних асигнувань, на суму, порівнянну з річним бюджетом російської столиці, а саме більше одного трильйона рублів.

За даними того ж авторитетного фінансово-економічного видання, опублікованими в 2015 році, сім’я Ротенбергов з сукупним доходом 2,95 мільярдів доларів зайняла друге місце в рейтингу найзаможніших російських кланів по вартості належного їм бізнесу. Лідером списку було визнано сімейство Гуцериевых з результатом 3,85 відповідних грошових одиниць, на третій позиції опинилися Ананьевы, їх активи – $2,7 мільярдів.

Дитинство Аркадія Ротенберга

З’явився на світ нинішній мільярдер 15 грудня 1951 року в інтелігентній єврейській родині Північної столиці. Батьки подбали про фізичний розвиток свого первістка – з дитинства він захоплювався акробатикою, з 12 років – дзюдо.

Аркадій Ротенберг (праворуч) та Володимир Путін (ліворуч) в юності

Його наставник Анатолій Рахлін зазначав, що як борець підліток подавав великі надії, володів відмінною рухливістю, енергійністю, впевнено перемагав на міських першостях. На думку тренера, Аркадій міг досягти і звання чемпіона країни, однак після служби в армії в одній з спортрот Ленінграда він зайнявся тренерською роботою.

Аркадій Ротенберг і Володимир Путін на тренуванні

Тренуючись у Рахліна, Аркадій познайомився з Володимиром Путіним, який був на рік молодший за нього. Вони виступали в одній ваговій категорії, часто стояли в парі один з одним на татамі, разом їздили на змагання, а подорослішавши, особливо зблизилися.

Бізнес Аркадія Ротенберга

Після школи юнак вступив у Ленінградський державний університет фізкультури. Закінчивши ВУЗ, він з 1978 року працював в міських спортсекциях тренером. Цій роботі він присвятив 15 років життя.

У 1991 році він створив кооператив, який спеціалізується на проведенні змагань з різних видів бойових мистецтв, а також постійно на тренуваннях з дзюдо на базі школи вищого спортмастерства ставав в парі з Путіним, який у той час працював у мерії їх рідного міста.

Стан Аркадія Ротенберга оцінюють в 1,5 млрд доларів

Пізніше Аркадій брав участь у створенні низки охоронних фірм, включаючи «Щит». За порадою Путіна в 1998 році він організував у співдружності з починаючим нафтотрейдером Геннадієм Тимченком дзюдоистский клуб «Явара-Нева». Його почесним головою став автор ідеї – Путін.

Починаючи з 2000 року, молодий підприємець входив в керівництво і фігурував у якості співвласника цілого ряду компаній і банківських установ, серед них, «Таліон», «Північний морський шлях», Multibanka (Латвія), «Инвесткапитал» (Уфа), «Ростелеком», «Газтагед», «Трубний металопрокат».

Головну прибуток він отримував від партнерства з корпорацією «Газпром». У 2008 році він створив «Стройгазмонтаж» на базі 5 будівельних компаній-підрядників, куплених у «Газпрому». Холдинг отримав замовлення корпорації на спорудження частини газопроводу «Північний потік», Сахалін-Хабаровськ-Владивосток, Сочинських об’єктів.

Аркадій і Борис Ротенберг

Підприємець мав інтереси в різних сферах бізнесу, зокрема, придбав частку в офшорної компанії Kadina Ltd., основного держателя цінних паперів Новоросійського МТП, заснував фірму «СМП-страхування».

Особисте життя Аркадія Ротенберга

Мільярдер розлучений. Від першого шлюбу з дружиною Галиною він має дітей – Ігоря і Лілію. Син (1973 року народження) подарував батькам трьох онуків.

Син Аркадія Ротенберга Ігор

Ігор – співвласник і власник кількох енергетичних, дорожньо-будівельних і газових фірм, включаючи «Глосав», «Мостотрест», «Газпром буріння», «ТПС Нерухомість». Стан Ігоря в 2015 році Forbes оцінив в 470 мільйонів доларів (батька – в $1,55 млрд).

Другою дружиною олігарха з 2005 по 2013 рік була дівчина на ім’я Наталя. У пари є дочка і син – Варвара і Аркадій. Разом з мамою вони живуть у Великобританії.

Із-за ситуації навколо України та санкцій, які потрапив під олігарх, стала неможливою виплата їм аліментів на дітей у Британії. За законом його грошові перекази тепер повинні бути заморожені. Експерти вважають, що рішення питання буде можливо не раніше 2016 року, по завершенню триває судового позову у зв’язку з висунутими майновими претензіями до Ротенбергу з боку екс-дружини.

Брати Ротенберг і їх зв’язку з Путіним Головним партнером у бізнесі мільярдера є його молодший брат. Багато аналітиків дотримуються думки, що підприємницька діяльність сім’ї – це торгівля виключно важливими зв’язками. Однак сам підприємець категорично заперечує сприяння президента в становленні його бізнес-імперії.

Аркадій Ротенберг сьогодні

У 2010 році Аркадій придбав «Північний європейський трубний проект», «ПЕК Мосенерго». Він і його уповноважені увійшли в керівництво 9-ти спиртзаводів. Бізнесмен став співвласником провідної компанії в області створення дорожньої інфраструктури ВАТ «Мостотрест», підприємств-забудовників швидкісної автотраси Москва-Петербург.

Аркадій Романович — російський мільярдер

У 2011 році контрольована бізнесменом фірма Laguz Management Limited купила новий актив – найбільшого виробника мінеральних добрив, ВАТ «Міндобрива», розташованого в Росоші.

Також підприємець став одним із власників готелю «Москва», будівельної фірми «Паритет», що спеціалізується на зведенні монолітних будівель.

Мільярдер – віце-голова Федерації дзюдо РФ, Міжнародного фонду розвитку даного виду бойового мистецтва. Він був нагороджений Почесною грамотою Президента, орденом Дружби, орденом преподобного Сергія Радонезького.

Аркадій Ротенберг нагороджений Орденом Дружби Належить Ротенбергу холдинг «Стройгазмонтаж» (частку Бориса він викупив у 2014-му) отримав генпідряд на будівництво мосту через Керченську протоку, який з’єднає Кубань з Кримським півостровом. Вартість проекту – 228 мільярдів рублів.

Практично одночасно з братом Борисом, який залишив посаду президента ФК «Динамо», в 2015 році Аркадій оголосив про відхід з посади голови того ж хокейного клубу. Він прийняв рішення зосередитися на питаннях розвитку дитячого хокею та збільшення його масовості.

Аркадій Ротенберг очолив правління Федерації хокею Росії Ротенберг потрапив під дію санкцій країн ЄС, США та Австралії з-за ситуації навколо України. В Італії накладено арешт на власність олігарха (компанії, квартири, вілли) на загальну вартість близько 30 мільйонів євро. В результаті Держдума прийняла закон «про віллах Ротенберга». Згідно з документом, росіяни, які постраждали від санкцій, мають право на компенсацію завданої шкоди, яка буде виплачуватися з федерального бюджету.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: