Ім’я: Аркадій Мамонтов

Дата народження: 26 травня 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Новосибірськ

Діяльність: журналіст, режисер

Вага: 95 кг

Зріст: 181 см

Біографія Аркадія Мамонтова

Дитинство і юність Аркадія Мамонтова

Народився Аркадій 26.05.1962 року в російському місті Новосибірську. Батько його, Віктор Гаврилович, був оператором, мама, Алевтина Михайлівна – режисером і директором Західно-Сибірської кіностудії хроніки, також працювала на Центральній студії науково-документальних фільмів.

Аркадій Мамонтов - журналіст за покликанням

Після закінчення школи Аркадій дуже хотів поступити у ВГИК (Всесоюзний державний інститут кінематографії), однак цього не сталося, так як він просто провалив вступні іспити. Тому з 1980 по 1982 рік майбутній режисер і журналіст відбував на строкової військової служби в частинах ракетних військ стратегічного призначення, далеко в Забайкаллі.

Не вступивши після служби в армії в університет кінематографії, Аркадій Вікторович вирішує займатися розслідувальної журналістською діяльністю – він без проблем з першого разу надходить на журналістський факультет Московського державного університету. У 1988 році Аркадій Мамонтов захищає диплом з відзнакою і стає випускником кафедри телебачення і радіомовлення цього університету.

Початок журналістської кар’єри Аркадія Мамонтова

Закінчивши університет, він розпочав свою першу діяльність у ролі спеціального кореспондента телеагентства «ТБ-Новини» і друкованого агентства «Новини».

Мамонтов про свободу слова Починаючи з 1991 по 1994 роки, він їздить по «гарячих точок» в якості «стрингер» (вільного журналіста) в Таджикистані, Молдові, а так само на кордоні Нахічевані і Вірменії. Його результатом стала велика кількість різноманітних репортажів надзвичайної важливості та актуальності.

У 1994 році Аркадія Вікторовича запрошує до співпраці журналістка Олена Масюк на телеканал НТВ. З цього року Аркадій Мамонтов є позаштатним кореспондентом цього каналу. Хоча існує думка, що він є практично один із засновників цього телеканалу. У цьому ж році Аркадій продовжує роботу над передачею «Спеціальний кореспондент», яка транслюється телекомпанією НТВ. Період з 1994 по 2000 рік – це час серйозних військових конфліктів, Мамонтів бере участь у висвітленні військових дій в Чечні, Дагестані, Інгушетії.

З квітня 1995 року він починає свою діяльність кореспондента на каналі НТВ, а в 2000 році – на телеканалі «Росія». Аркадій Мамонтов – це один із авторів легендарної програми «Спеціальний кореспондент», він вів відчайдушні репортажі з різних місць трагічних подій. Наприклад, Аркадій Мамонтов був чи не єдиним кореспондентом, якому дозволили бути присутнім у зоні порятунку атомного підводного човна «Курськ» завдяки особистим розпорядженням адмірала Ст. Куроедова, це і дало можливість йому зняти одну зі своїх найбільш пам’ятних його робіт – репортаж з місця загибелі АПЧ «Курськ». Він розкрив причини провалу рятувальної операції команди підводного човна, допущені керівництвом, організовує рятувальні операції.

Аркадій Мамонтов - майстер репортажу і маестро прямого ефіру

Чечня, Абхазія, Ірак, Беслан – все залишилося за плечима цього відважного кореспондента. За свій талант та особливі заслуги в галузі журналістики, у травні 2000 року Аркадій Вікторович ставати радником голови ФГУП «ВГТРК» — Олега Добродеева, незабаром він стає ще ініціатором і керівником «Авторської програми Аркадія Мамонтова» на телеканалі РТР. Особливої уваги заслуговує його робота – фільм «Шпигуни» про спеціальні замасковані прилади, пристрої, які були замасковані під звичайні камені в одному з численних скверів р. Москва, використовувалися американською розвідкою для передачі та обміну інформацією. Цей фільм був дуже неоднозначно сприйнятий глядачами, і навіть піддався різкій критиці з боку російських ЗМІ, проте, сам автор заявив, що за всі слова в цьому фільмі ручається повністю.

Ця робота була відзначена на найвищому рівні і в листопаді 2006 року була навіть нагороджена орденом Пошани.

Режисерська робота Аркадія Мамонтова

Починаючи з 2009 року Аркадій Мамонтов, пробує себе в якості режисера. Його перша робота на даному терені – це фільм під назвою «База», в якому він розповідає про американській базі «Манас», що знаходиться в Киргизії.

Знаменитими роботами цього кореспондента були так само «Зворотна сторона. Діти», «Втрачений рай», «Майдан», «Югославія. Період розпаду» (із серії «Великий репортаж»), і багато інших.

У січні 2012 року в світ вийшов ще один документальний фільм «Путін, Росія і Захід». У ньому продовжується тема «шпигунських каменях».

Аркадій Мамонтов про оксамитових революціях Аркадій Вікторович Мамонтів має велику кількість нагород, серед яких є за заслуги перед країною. За висвітлення подій Абхазії йому був вручений орден «За особисту мужність», орден «За заслуги перед Вітчизною», II ступеня – за серію репортажів з Чечні, орденом Пошани, а також медаллю «За зміцнення бойової співдружності». Всі фільми Аркадія Вікторовича є гострою і негайною реакцією на хворобливі, що хвилюють людей, теми. Фільми, виходячи у світ, відразу ж стають обговорюваними і викликають буру емоцій. Вони привертають увагу до проблеми, змушують задуматися і багато чого переосмислити, подивитися з боку спостерігача на багато речей.

Підлеглі Аркадія Вікторовича вважають його людиною добрим і працьовитим, і в цьому не доводиться сумніватися, адже немає нікого, хто міг би погано сказати щось погане про нього. У відповідь на це, наш скромний герой каже, що він насправді страшний і злий. Однак, особисте знайомство абсолютно спростовує його самокритику, і показує його з абсолютно іншого боку. Аркадій Мамонтов за життя людина дуже веселий, життєрадісний, добрий і досить серйозний, він шалено закоханий у свою професію, і його справді можна назвати справжнім майстром своєї справи.

Аркадія Мамонтова люблять підлеглі

Його сміливо можна віднести до чесним і послідовним, безстрашним і порядних професіоналів, яких залишилося одиниці не тільки в журналістській сфері, але і взагалі в житті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: