Ім’я: Аркадій Арканов

Дата народження: 7 червня 1933 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Київ р., Україна

Дата смерті: 22 березня 2015 р. (81 рік)

Діяльність: сатирик, драматург, письменник

Вага: 72 кг

Зріст: 172 см

Біографія Аркадія Арканова

Є така популярна пісенька зі словами: «Помаранчеве сонце, помаранчеве небо, помаранчева мама, оранжевий верблюд…». Нинішнє молоде покоління, почувши її, вирішить, що це пісня голландських футбольних фанатів. Це, звичайно, не так, але мало хто знає, що слова цієї колись «хітової пісні» вийшли з під пера відомого письменника-сатирика Аркадія Арканов, теж, до речі, футбольного фаната, але тільки не голландського, він був і залишається прихильником московського «Торпедо». Справедливості треба зазначити, що вірші до пісні – спільний плід зусиль разом з Григорієм Горіним. Ну а на всі настирливі питання на рахунок оранжевого кольору, він завжди відповідає, що у нього така людська колірна гамма – дуже сонячна і виключно тепла.

Дитинство

Аркадій Арканов народився в Києві. На початку Великої Вітчизняної війни разом з мамою і молодшим братом він переїжджає в Красноярськ, де в 1941 році він пішов у школу. Воєнне дитинство маленького Аркаши пройшло в евакуації в цьому сибірському місті. Життя в ту пору була важка, втім, як і всього народу: голодно і холодно, підшиті валянки, латані-перелатані, але дуже затишні і теплі тулупчики. Доводилося виживати. Його батько всю війну продовжував працювати в Москві, за професією і за покликанням він був постачальником. До Москви вони повернулися навесні 1943 року. Але особливу любов і ніжність до сибіряків, які допомогли вижити в ті суворі роки, Аркадій проніс через все життя.

Суверенітет. Україна. Розповідь Аркадія Арканова

Медичний питання

Він довго думав, куди вступати після закінчення середньої школи, і порадившись з батьками, здає документи в Перший Московський медичний інститут імені В. М. Сєченова, який закінчив у 1957 році. Медицина була свідомим вибором, оскільки Аркадій ще в школі захопився вченням Павлова. В інституті улюбленим предметом була анатомія і будь дисципліни, які нерозривно пов’язані з фізіологією. А ось біохімія та фармакологія особливого завзяття у навчанні не викликали. Навчався на лікувальному факультеті, в ту пору в медінституті було лише два факультети – санітарно-гігієнічний і лікувальний, а лікарів випускали загального профілю. А напрямок вибиралося тільки після аспірантури або ординатури. Аркадій вчився, нічого особливого не вибираючи. Один час хотів стати хірургом. Але потрапивши в інституті «киплячу» творчу атмосферу, починав усвідомлювати, що все життя працювати лікарем не зможе. А ділити професію лікаря з чимось ще, як він вважав, категорично не можна, їй треба віддаватися повністю, адже лікар відповідає за здоров’я і за долі великої кількості людей. Хоча, після закінчення Вузу довелося три роки таке суміщення втілити в життя, оскільки необхідно було відпрацювати витрачені державою кошти на його навчання. Аркадій це розумів і сумлінно, віддаючи себе повністю медичної професії, працював дільничним терапевтом й дитячим лікарем, після чого залишив медицину.

Аркадій Арканов в молодості

В інституті йому пощастило, поруч з ним завжди були талановиті люди, як в науковому, так і в творчому плані. Навчання поєднувалася з творчими зустрічами, музичними вечорами, капусниками, які самі придумували, самі писали і самі грали. Все це забави і приємного проведення часу трансформувалося в поняття дещо ширший, ніж хобі. Студентські творчі посиденьки» звели його з Григорієм Горіним, і на довгі 10 років вони стають співавторами, пишучи спільно і естрадні творів, і великі п’єси: 1966 рік — «Весілля на всю Європу», 1967 рік — «Сходова клітка», 1968 рік — «А чи був Дюма-батько?», 1969 рік — «Бенкет» і ряд інших.

Єврейський «загадковий» питання

Батько і мати у Аркадія Арканова говорили на ідиш, коли хотіли приховати від Аркадія і брата тему розмови. В інший час в їхньому домі завжди звучала російська мова. Що стосується прізвища, то Аркадію як дали зрозуміти, що бажано б змінити немилозвучне єврейську прізвище Штейнбок на російську. Це була така боротьба за виживання в те «щасливе радянське» час. Він разом з Горіним змінив прізвища в 1966 році. Так Аркадій Штейнбок в один прекрасний ранок став Аркадієм Арканова. Нова прізвище з’явилася неспроста. «Я взяв давньоєврейське слово «арка» — означає «загадка», тому псевдонім означає «загадковий»» — розповідав згодом письменник. Так він став Арканова, і на сцені, і за паспортом. Жодних єврейських ритуалів він не дотримується, оскільки вважає себе людиною суто російської культури. Його мама іноді готувала єврейські страви, вона робила це майстерно, але оскільки завжди жили бідно, то і кулінарні шедеври були вкрай рідкісні. І Аркадій Арканов від усіх своїх дружин ніколи не вимагав страв єврейської кухні, оскільки до будь-якої їжі він був і залишається байдужим.

Аркадій Арканов в молодості працював лікарем

Особисте життя

Зі своєю першою дружиною, співачкою Майєю Кристалинской він прожив зовсім мало. Що це було захоплення або флірт, сказати важко. Майя тоді не була знайома, якою стала потім. Аркадій познайомився з нею в 1957 році, коли вона готувалася до концерту на Міжнародному фестивалі студентів. Він почув, як вона співає, ця худенька дівчина з величезними прекрасними очима, обімлів — і закохався. І буквально через день зробив їй пропозицію. А через півроку вони спокійно розійшлися, засвоївши спільно одну просту життєву мудрість – з одруженням поспішати не можна.

Друга дружина — Євгенія Морозова. Молодший син Аркадія Михайловича – П’єр, з дворічного віку живе у французькій столиці, він чудово говорить по-російськи. Старший син — Василь Арканов — перекладач, журналіст телекомпанії НТВ, працює в США, в Бостоні. У цивільному шлюбі, дружина — Наталія Висоцька.

Вечірній Ургант — Аркадій Арканов

Творчі пошуки

З 1963 по 1967 роки — робота редактором сатири і гумору в журналі «Юність». Хоча це була і позаштатна робота, вона приносила йому масу задоволення, тут же був опублікований його перший розповідь. Його оповідання з задоволенням брали й інші видання, такі як «Літературній газеті», альманах «Метрополь». Він стає в 1968 році членом Спілки письменників СРСР, багато пише і публікується. Деякі збірники виходять у США російською мовою, серед яких особливу популярність отримали «Від Ілліча до лампочки: Підручник історії радянської влади для недорозвинених дітей» (1993 рік) і книга «Піду по-маленькому…» (2004 рік).

Його твори входять в репертуар відомих естрадних майстрів розмовного жанру. Але Аркадій Арканов не тільки сатирик. Він дуже різнопланова творча особистість: сценарист, драматург, актор, автор текстів відомих пісенних хітів. На його рахунку кілька невеликих кіноролей. Із задоволенням пише сценарії до фільмів, ця робота його завжди захоплювала, тут було, де розбігтися його буйної фантазії.

Аркадій Арканов не тільки сатирик, але і актор

Запам’ятався Арканов мільйонам телеглядачів як телеведучий. Популярні передачі «Навколо сміху»з Олександром Івановим, «Білий папуга» з Юрієм Нікуліним та інші пов’язані також і з його ім’ям. Вів численні авторські вечори та творчі концерти в столичному Театрі Естради. З регалій варто відзначити, що він Народний артист РРФСР, кавалер ордена Пошани. Є лауреатом численних премій в галузі сатири та гумору.

В декілька рядків

Аркадій Арканов починав з монологів, пародій, оповідань, скетчів. Його ставлення до нинішнього гумору двояке. Йому не до душі, що він зараз він знаходиться в сильній залежності від ринку. Багато воліють убогий, «дуже чорний» гумор. Таке в музиці називають простим словом — «попса» і Арканову з таким гумором не по дорозі. Йому до вподоби цинізм, відсутність такту і його «нижепоясность». Він з жалем говорить, що вітчизняний гумор стає таким же безглуздим, як в США. Він сподівається, що це тимчасове явище, але, а поки у все це він не хоче вписуватися. Ось такий він Аркадій Арканов, людина, яку мільйони люблять за його талант і активну життєву позицію.

Сам Арканов на прохання розповісти свою біографію, завжди заявляє — вона невибаглива і проста, легко уміщається в кілька рядків убористим почерком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: