Ім’я: Антон Вайно

Дата народження: 17 лютого 1972 р. (44 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Таллінн, Естонська РСР

Діяльність: держслужбовець

Вага: 90 кг

Зріст: 194 см

Біографія Антона Вайно

Вайно Антон Едуардович – політичний діяч, радник президента Росії з 2008 року, член Ради Безпеки РФ на постійній основі. З 12 серпня 2016 року керуючий Адміністрацією президента (далі — АП) РФ (попередник – Сергій Іванов). Російська служба Бі-бі-сі вважає біографію Антона Вайно ідеальною для державного службовця: у ній немає нічого неформального, зайвого і скандального.

Антон Едуардович Вайно

Ранні роки Антона Вайно

Антон Вайно був народжений 17 лютого 1972 року в естонській столиці Таллінні, в сім’ї господарських і партійних працівників. За словами деяких видань, Вайно народився вже зі срібною ложкою в роті», в родині радянської політичної еліти.

Дідусь Антона Вайно, Карл Генріхович, був 1-м секретарем ЦК КП Естонії у 1978-1988 роках. Батько політика, Едуард Карлович, зараз очолює Ділова рада Куба-Росія в Промислово-торговельній палаті й є віце-президент по взаємодії з акціонерами та зовнішніх зв’язків ВАТ «АвтоВаз».

На фото: батько і дідусь Антона Вайно

Сім’я поїхала в Москву, коли Антону було 5 років. Після закінчення школи він вступив в МДІМВ, який успішно закінчив у 1996 році, досконало освоївши за роки навчання японську мову. Однокурсники по вузу запам’ятали студента Антона як красномовного людини з хорошим почуттям гумору, часом досить гострого на язик.

Політична кар’єра Антона Вайно

У 1996 році Антон Вайно був направлений в російське посольство в Токіо. Потім, у 2001 році, служба привела його в 2-ій департамент Азії МЗС Росії.

У 2003 році Вайно увійшов в Управління протоколу президента РФ, де він всього за рік піднявся по кар’єрних сходах: консультант, радник, заступник начальника відділу. Вже у 2004 році він прийняв посаду заступника керівника Протокольно-організаційного управління президента, яку благополучно займав до 2007 року. Тоді ж йому було присвоєно чин дійсного державного радника РФ 2-го класу.

Кінець квітня 2007 ознаменувався для Вайно призначенням на посаду першого заступника. керівника протоколу президента РФ.

З початку жовтня 2007 року Вайно працював на посаді заступника керівника Апарату уряду РФ. У січні 2008 року Вайно став державним дійсним радником РФ 1-го класу.

В Апараті уряду Вайно працює з 2003 року

Стрімке кар’єрне зростання А. Вайно тривав, і 25 квітня 2008 року він обійняв посаду керуючого протоколу голови уряду РФ (замуправляющий Апарату уряду РФ), де пропрацював наступні 3 роки.

Наприкінці грудня 2011 року Антон почав трудиться на посаді міністра РФ (керівника Апарату російського уряду), яку займав аж по 21 травня 2012 року.

Екс-начальник управління політикою (внутрішньої) АП, Олег Морозов, відгукувався про Вайно як про «апаратника» високого рівня, адже за спиною у Антона значиться багаторічна робота з графіком діяльності президента, в якому не було допущено жодної похибки. Антона вважають завжди коректним, зібраним і організованим держслужбовцям. Він ніколи не втручається у внутрішню політику, будучи чудовим адміністратором.

22 травня 2012 року знаменний день в кар’єрі Вайно, оскільки відбулося важке кар’єрне досягнення — він обійняв посаду заст. керівника АП РФ.

Чотирирічний сумлінну працю на посаді заступника керівника АП не залишився непоміченим, і 12 серпня 2016 року Володимир Путін призначив Вайно керівником АП РФ (апарат президента займається аналізом інформації про соціальних, політичних, економічних, правових процесів у світі та країні; опрацьовує звернення громадян, громадських об’єднань, органів місцевого самоврядування, а після збору і аналізу зібраної і одержаної інформації готує доповіді президенту). Його попередник, Сергій Іванов, пішов з посади за власним бажанням. За словами Путіна, саме Іванов порекомендував Вайно як свого наступника.

Антон Вайно – новий керівник Адміністрації президента В основні обов’язки Антона Вайно як керівника АП входить контроль виконання рішень президента, підготовка законопроектів, указів, звернень, розпоряджень від особи президента.

Доходи Антона Вайно

В декларація про доходи аз 2015 рік дохід Вайно зазначений у розмірі близько 10 млн. рублів, його дружини — 2 млн. рублів. Згідно з документом, політику належать квартира (112 кв. м), домоволодіння (454 кв. м), ділянка землі (2840 кв. м) і два паркувальних місця.

На його дружину і сина оформлена квартира в 155 кв. м (у рівних частинах), до того ж, жінка є власницею будинку (35 кв. м) і ділянки землі (3200 кв. м).

Сім’я і особисте життя Антона Вайно

Про особисте життя Антона Вайно відомо небагато. Можна сказати, що його відмінні риси – непублічність і загадковість. Відомо, що Вайно одружений, виховує сина. Дружина – Олена Шуленкова, уродженка Люберець. Син – Олександр, закінчив, як і Антон, МДІМВ.

Антон вільно розмовляє японською та англійською мовами. Також Вайно приписують винахід «Нооскопа» (приладу, що фіксує зміни в ноосферу) і розробку «парадигми попереджувального управління», а до співавторам зараховують заступник начальника управління президента – Антона Анатолійовича Кобякова.

Антон Вайно зараз

Політика Вайно вважають «людиною Путіна». Так, політолог Євген Мінченко стверджував, що Антон Едуардович спочатку був «висхідною зіркою путінської команди».

Після відходу Сергій Іванов порекомендував Антона Вайно на свій пост

У розмові з Путіним Вайно окреслив основні напрямки роботи: антикорупційна діяльність, поліпшення політики кадрів та основ загальнодержавної цивільної служби.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: