Ім’я: Анні Жирардо

Дата народження: 25 жовтня 1931 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Париж, Франція

Дата смерті: 28 лютого 2011 р. (79 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Біографія Анні Жирардо

Дитинство Анні Жирардо

Анни народилася в Парижі. Її виховувала тільки мама, свого батька дівчинка не бачила ніколи. Мама була за професією акушеркою, з-за чого часто по дзвінку їхала до чергової породіллі. Бувало це і ночами. Анні любила і дуже поважала свою матір, тому хотіла бути на неї схожою. Закінчивши школу, Жирардо продовжила навчання в школі медсестер.

У неї були здібності до медицини, вона вчилася і встигла за цей час виходити малюка, народженого недоношеним, однак мріяла про професію актриси. Зважитися реалізувати себе в цій професії Анні допомогла мама. Вона запропонувала їй спробувати, сказавши, що якщо у неї нічого не вийде, вона зможе повернутися і стати акушеркою. Саме завдяки підтримці матері, Жирардо постала перед приймальною комісією, яка порахувала дівчинку здатної і зарахувала її до консерваторії драматичних мистецтв. Вдень дівчина навчалася, а вечорами вона танцювала в паризькому кабаре «Троянд Руж».

Початок кар’єри Анні Жирардо, перші фільми

У 1954-му Анні закінчила навчання. Першим місцем її роботи став театр «Комеді Франсез». Те, що вона туди потрапила – вже було великою удачею. Вона зуміла показати себе на сцені, завдяки чому отримала роль у «Друкарській машинці» режисера Жана Кокто. У той же час до неї прийшли перші ролі в кіно. Театр не вітав поєднання зйомок у кіно з грою на сцені, проте в актрисі були зацікавлені, тому їй запропонували підписати контракт на пристойну суму, з обмеженням, що стосуються зйомок у кіно.

Французька актриса Анні Жирардо в молодості

Сума контракту була значною, про кар’єру в «Комеді Франсез» могла тільки мріяти будь-яка французька актриса. Анні дуже хотіла спробувати себе в різних амплуа, а це було можливо тільки при зйомках у кіно. Жирардо відмовилася від контракту і почала багато зніматися. Це був 1957-ий рік.

До цього часу Анні вже знялася в декількох картинах. Дебютною для неї стала роль у фільмі «Тринадцять за столом».

Успішна кар’єра Жирардо в кіно, головні ролі

Важливою для кар’єри актриси стала зустріч з відомим режисером Лукіно Вісконті. Він запропонував Анні головну роль у виставі «Двоє на гойдалці». Пройшов рік, і вона знову працювала з ним на зйомках картини «Рокко та його брати». Цей фільм, як і роль зіграна в ньому, стали найкращою роботою актриси. Її героїня – повія Надя, в яку закохуються відразу два брата. Один з них за сюжетом вбиває її.

Дюжина ролей, які Жирардо зіграла в п’ятдесятих роках, були чимось схожі між собою. Частіше це були героїні, заплутані в життя.

Після ролі Наді пропозиції посипалися одне за іншим. За рік актриса встигала знятися в кількох фільмах, крім цього, грала на сцені.

Malina співає з великою французькою актрисою Анні Жирардо! У шістдесятих роках найбільш помітними стали її роботи в таких фільмах, як «Товариші», «Жінка-мавпа», «Таємна війна», «Компаньйон» та ін. Шістдесяті роки були дуже продуктивними. Одночасно актриса встигала працювати у восьми картинах, часто вона знімалася в авторському кіно.

Значущим виявилося поява в житті Анни такого режисера, як Клод Лелуш. Він звернув на неї увагу ще за десять років до зустрічі з Жирардо. Ще тоді він твердо вирішив, що коли-то вона зіграє в його фільмах. Так і сталося.

Анні довелося працювати і з радянським режисером Сергієм Герасимовим. У його фільмі «Журналіст» вона з’явилася в образі француженки. У фільмі можна чути її хрипкий голос, який не підлягав дубляжу і, як відзначали глядачі, по-справжньому заворожував.

Анні Жирардо у сімдесяті роки

Жирардо у сімдесятих стала однією з трьох найбільш популярних французьких актрис. Частіше її можна було бачити в драмах, де вона з успіхом створювала складні жіночі образи. Вона не просто грала ці ролі, насамперед Жирардо прагнула зрозуміти характери і вчинки, розібратися в суті. Завдяки такому підходу образи, створені нею, були живими і повнокровними, глядачі співпереживали її героїням, ніхто не залишався байдужим. Найбільш помітними роботами цього десятиліття стали ролі, які Анні зіграла в картинах «Померти від кохання», «Стара діва», «Муссоліні і я» та ін.

Криза у творчості Жирардо

Ані Жирардо померла в 2011 році

У вісімдесятих роках актриса переживала справжній криза, вона мало знімалася. Депресія, в якій Анні постійно перебувала, була наслідком неприємностей у родині. Боролася вона з таким станом різними способами, серед яких був, зокрема, і алкоголь.

Наприкінці вісімдесятих років помер чоловік актриси. В цей період вона вже зуміла впоратися з труднощами психологічного характеру і знову приступила до зйомок, шукаючи сенс життя саме в роботі. Вона зіграла у фільмах «П’ять днів у липні», «В’язні», «Комедія любові» та ін У той же період вона знову працювала з радянським режисером, зігравши у фільмі «Рут» у Валерія Ахадова.

Останні роботи Анні Жирардо

Починаючи з дев’яностих, Жирардо з’явилася відразу в кількох фільмах, працювала в театрі. Окремо треба відзначити роботу у режисера Клода Лелуша в кінофільмі «Знедолені». Анні створила образ літньої селянки, за який була удостоєна премії «Сезар».

Починаючи з 2000-го, актриса грала вікові ролі – це мати в кінострічці «Піаністка», Марія в «Вільної жінки», мадемуазель Медельбаум в «Просто друзів». Остання роль була зіграна Анні в 2008-му. Пропозиція надійшла від російського режисера. Актриса з радістю погодилася. Вона в черговий раз зуміла створити запам’ятовується образ – образ французької журналістки. Серіал називався «Ділки».

Смерть Анні Жирардо

Під час своїх останніх зйомок актриса вже була сильно хвора. У неї почалася хвороба Альцгеймера. Пройшло зовсім небагато часу, і вона переставала дізнаватися близьких, забула Анні і про те, що була актрисою. Спочатку дочка перевезла її в особняк, який знаходився в п’ятдесяти кілометрах від Парижа. Саме там актриса доживала свій вік, будучи прикутою до інвалідного крісла.

Померла легенда французького кіно Анні Жирардо Хвилини просвітління траплялися все рідше. Лікарі порадили визначити її в клініку, так як Жирардо потрібний спеціалізований догляд. Будинки забезпечити потрібні умови було б неможливо. Так актриса опинилася в клініці.

Геніальна Жирардо померла в останній день зими 2011-го року.

Особисте життя Анни Жирардо

Анні вийшла заміж за італійського актора Ренато Сальваторі, з яким познайомилася на зйомках значущого фільму в своїй кар’єрі – «Рокко та його брати». У ньому вона хотіла знайти сильного чоловіка, знайти підтримку, чоловіче плече. Актриса ніколи не бачила батька, тому підсвідомо шукала справжнього чоловіка. Саме таким вона бачила Ренато. Вони офіційно зареєстрували шлюб, а скоро народилася їх дочка Джулія. Протягом трьох років Анні жила в Римі, була щаслива, стала справжньою італійкою. Знімалася в той період вона не багато, так як намагалася більше часу проводити з дочкою і улюбленим чоловіком.

Незабаром Сальваторі став зловживати алкоголем, відносини псувалися. Анні повернулася в Париж, де знову багато знімалася, лише наїздами буваючи в Римі. Так йшли роки. Ренато і Анні жили окремо, в різних країнах, однак їхній шлюб не був розірваний. Тривало це аж до смерті Ренато Сальваторі. Він помер 1988-му році.

Лола і Ренато – онуки Жирардо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: