Ім’я: Андрій Тарковський

Дата народження: 4 квітня 1932 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: с. Завражжя, Іванівська область

Дата смерті: 29 грудня 1986 р. (54 роки)

Діяльність: режисер, сценарист

Біографія Андрія Тарковського

Андрій Тарковський – справжня легенда радянського кінематографа. Його внесок у світове мистецтво складно переоцінити. Фільми «Іванове дитинство», «Соляріс», «Жертвопринесення» досі є класикою радянського і європейського кіно.

Легендарний режисер Андрій Тарковський

Тарковський, режисер, відомий в усіх куточках планети. Його фільми перекладені на десятки мов. І часом, переглядаючи їх, здається, що ми знаємо про їх автора абсолютно все, адже в кожному з них живе частинка його душі.

Але що нам відомо про Тарковського як про людину? Яким був його шлях до мистецтва і який внесок він залишив в радянському та світовому кінематографі? Розібратися в цьому ми і спробуємо сьогодні.

Дитинство і юність Андрія Тарковського

Андрій Тарковський народився в невеликому селі Завражжя, недалеко від міста Юр’євець Іванівської області. Його батько – Арсеній Тарковський — був відомим радянським поетом, а мама працювала коректором на одній з друкарень. Батько майбутнього режисера залишив сім’ю, коли Андрію було всього три роки. Їх сім’я жила досить бідно. У дерев’яному будинку постійно було холодно, а грошей ні на що не вистачало.

Андрій Тарковський про кохання. «Це був важкий час», — згадував ті роки відомий режисер. – «Не вистачало батька. […] Життя було надзвичайно важким у всіх сенсах. Але все ж я багато отримав від життя. Всім кращим я зобов’язаний матері». Коли почалася війна, сім’я Тарковських була евакуйована в Юр’євець. Мама режисера – Марія Юріївна щоранку перебиралася через річку по тонкому льоду, щоб дістати в прилеглому селі трохи картоплі. Проте в провінційному містечку сім’я Тарковських прожила недовго. Незабаром мама майбутнього режисера влаштовується на роботу в московську Першу Зразкову друкарню, і вся родина переїжджає до столиці СРСР.

Тут Андрій Тарковський починає відвідувати середню школу. Однак природничі науки його практично ніколи не цікавили. Набагато більшу старанність Тарковський виявляв, коли мова заходила про художніх дисциплінах. З раннього дитинства він осягав ази гри на фортепіано в районній музичній школі, з чотирнадцяти років почав відвідувати ще й уроки малювання в художній школі.

У 1951-му Андрій поступив у Московський інститут сходознавства на «арабський» факультет. Проте вже через рік залишив заняття, відзначаючи, що обрав професію дещо поспішно.

У 1952-му Тарковський вступає в геологічну партію і відправляється працювати колектором на річку Курейку. Рік, проведений у тайзі, за словами самого Андрія Арсенійовича, став найкращим в його житті. Тут, наодинці з природою і самим собою, Тарковський остаточно зміцниться у своєму рішенні стати режисером.

Режисер Андрій Тарковський

Кар’єра режисера Андрія Тарковського

У 1954-му Тарковський поступив у ВДІК, де і почав осягати всі премудрості режисури. Ще будучи студентом, Андрій Арсенович зніме ряд короткометражних фільмів, які будуть відзначені багатьма відомими критиками. Однак справжній його кінодебют відбувся лише в 1962 році, коли на екрани Радянського Союзу вийшов фільм «Іванове дитинство». Картина принесла Тарковському перший успіх в якості режисера, а також була удостоєна багатьох престижних кінематографічних нагород (в тому числі «Золотого лева» Венеціанського фестивалю). Подібний успіх вмить зробив Тарковського знаменитим, і дозволив режисерові почати роботу над новими проектами. Вже восени 1964 року він разом з Кончаловським починає роботу над картиною «Пристрасті за Андрієм», яка вийде на екрани в 1966-му році під новою назвою – «Андрій Рубльов».

Успіх нової картини остаточно зміцнив Тарковського в ранзі одного з найпопулярніших режисерів того часу. В період з 1967 по 1979-й режисер знімає ще кілька знакових фільмів. Найбільш популярними з них

стають стрічки «Соляріс», «Дзеркало», «Сталкер». Разом зі зйомками кінофільмів Тарковський працює над театральними і радіопостановкою.

Пізніше творчість Андрія Тарковського

На початку вісімдесятих режисер починає все частіше бувати в Європі. У 1982-му в Італії разом зі сценаристом Тоніно Гуерра він працює над фільмом «Ностальгія». Незабаром тут же починає знімати та іншу свою «італійську» картину — «Час подорожей».

Режисер Тарковський багато працював за кордоном

У 1983-му Тарковський навідується в Лондон. Тут на сцені знаменитого театру «Ковент-Гарден» він ставить оперу «Борис Годунов». Практично відразу після прем’єри режисер вирушає в інше подорож – в Стокгольм. У 1984-му в Швеції починається робота над сценарієм останнього фільму Тарковського – «Жертвопринесення». 10 липня того ж року він ненадовго загляне в Мілан, де на одній із прес-конференцій оголосить про те, що не бажає повертатися назад у Радянський Союз.

Весною 1985-го року Тарковський закінчить роботу над своїм останнім фільмом – «Жертвопринесення», дія якого відбувається в Швеції. Дана стрічка отримає Гран-прі Каннського кінофестивалю, приз Британської кіноакадемії, а також величезна кількість інших нагород. Однак про багатьох з них режисер вже не дізнається.

Кадри з останнього фільму Тарковського — Жертвоприношення В кінці 1985 року у нього був виявлений рак. Намагаючись зачепитися за життя, Тарковський відправляється в Париж, де проходить тривалий курс хіміотерапії. Але лікування надає безуспішним.

Двадцять дев’ятого грудня 1986 року Тарковський вмирає.

Особисте життя Андрія Тарковського

Ще будучи студентом Вдіку Тарковський познайомився з дівчиною по імені Ірма Рауш. Саме вона і стала його першою дружиною. Як зізнавався сам режисер, Ірма була першою жінкою, яка завжди його розуміла і підтримувала. Вона відзначилася в двох картинах Андрій Тарковського і навіть отримала кілька нагород за свої ролі в кіно, однак незабаром також стала працювати в якості режисера.

Від першого шлюбу у відомого автора є син Арсеній. Перший шлюб Тарковського розпався в 1970-му році. Як відзначають друзі режисера, причиною тому став його роман з молодою дівчиною Ларисою Кизиловою, яка працювала з ним над картиною «Андрій Рубльов». Їх спілкування було досить дивним: все своє життя вона називала Тарковського на «ви» і була буквально без розуму від нього. Коли режисер помер, вона пішла слідом за ним.

Могила Андрія Тарковського

Однак останні роки життя Тарковського нерідко повнились сварки з дружиною. Причиною (або наслідком), стала позашлюбний зв’язок режисера з норвезької танцівницею по імені Беріт, яка народила режисерові сина. Вельми примітно, що дитина з’явилася на світ вже після смерті великого метра.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: