Ім’я: Андрій Смирнов

Дата народження: 12 березня 1941 р. (75 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Діяльність: режисер, актор, драматург

Вага: 80 кг

Зріст: 178 см

Біографія Андрія Смирнова

Андрій Смирнов – це відомий актор і режисер, життя і творчість якого вмістили в себе тягар воєнних років, тиск з боку радянських цензорів, а також інші епізоди, які зробили нашого сьогоднішнього героя лише тільки сильніше. У його житті було багато, а тому його фільми завжди наповнювалися змістом і особливої глвубиной, яку він черпав з власного минулого.

Але що ще ми знаємо про це уславленого режисера? Напевно, небагато. Адже цей видатний автор завжди волів залишатися в тіні своїх власних робіт.

Ранні роки, дитинство та родина Андрія Смирнова

Андрій Смирнов з’явився на світ у місті Москва. Його родина була тісно пов’язана з мистецтвом. Батько – Сергій Смирнов – був відомим радянським письменником, автором багатьох книг, в тому числі й відомого роману «Брестська фортеця». З творчістю були тим або іншим чином пов’язані і інші представники прославленого сімейства.

Майбутній актор Андрій Смирнов народився в сім'ї знаменитого письменника

Що ж стосується безпосередньо Андрія Смирнова, то в цьому контексті варто відзначити, що його життя вже з ранніх років складалася з численних труднощів і поневірянь. Його дитинство припало на повоєнні роки, а тому довгий час про кар’єру в світі кінематографа наш сьогоднішній герой навіть не думав. Спочатку Андрій хотів вибрати для себе одну з робочих спеціальностей. Однак згодом також почав жваво цікавитися кінематографом і театром.

У підсумку після отримання покладеного середньої освіти Смирнов поступив у ВДІК, де став вчитися на режисера. Цей навчальний заклад він закінчив у 1962-му році, після чого відразу ж став працювати над своїми першими кінематографічними проектами.

Ще в інститутські роки наш сьогоднішній герой встиг зіграти невеликі ролі в радянських фільмах. Дані проекти не принесли йому велику популярність, проте стали прекрасним творчим досвідом. Таким чином, знімаючи свої перші картини, Андрій Смирнов вже міг керуватися методами сформованих режисерів – Тетяни Лукашевич, Михайла Ромма — з якими йому доводилося працювати.

Кар’єра Андрія Смирнова в світі кіно, фільмографія

Дебют молодого режисера стався в 1963-му році, коли на суд глядачів було представлено короткометражний фільм «Гей, хто-небудь». Дана робота не принесла Андрію Смирнову великого успіху, проте отримала досить високі оцінки від критиків.

Жила-була одна баба. Режисер: Андрій Смирнов Справжнім проривом для нашого сьогоднішнього героя став 1964-й рік, який був відзначений виходом військового фільму «П’ядь землі». Головну роль в картині зіграв Олександр Збруєв. У підсумку фільм отримав позитивні відгуки чиновників з Держкіно СРСР. Однак цей приклад, як це не дивно, виявився фактично одиничним в ранній кар’єрі автора.

Згодом режисер дуже часто страждав від дій цензорів. Багато його фільми були заборонені до показу, а деякі довгий час лежали на полицях архівів Держкіно. Більш того, ряд картин Андрія Смирнова був показаний глядачам лише «злегка доопрацьованому вигляді. З фільмів виключалися репліки, епізодів і навіть цілі сюжетні лінії. Тому наш сьогоднішній герой був рідко задоволений своїми роботами.

Сюжет режисер Андрій Смирнов 25 10 13 З-за довгого творчого простою Андрій Смирнов часто перебував у стані депресії. Єдиним порятунком для нього були лише акторські роботи, які також траплялися в його кар’єрі нечасто. Серед його кращих ролей часів СРСР значаться ролі у фільмах «той, що Йде слідом», «Червона стріла», а також знята дещо пізніше стрічка «Чернов. Chernov».

Однак, незважаючи на всі життєві негаразди, Андрій Смирнов все-таки зумів вийти переможцем з довгої боротьби з радянською цензурою. У 1971-му році на екрани СРСР вийшов фільм «Білоруський вокзал», який досі вважається одним з кращих кінотворів, присвячених темі Другої світової війни. Картина отримала приз на фестивалі в Карлових-Варах і принесла режисерові великий успіх.

Але навіть ця кінострічка не поставила крапку у війні з радянськими цензорами. Фільм «Осінь», який містив в собі одну єдину постільну сцену, був названий «порнографією». З деякими змінами був представлений публіці і фільм «Вірою і правдою».

Після цих епізодів наш сьогоднішній герой залишив кінематограф і пішов у театр. Деякий час він працював в якості сценариста і театрального драматурга, але згодом все-таки повернувся у світ кіно, почавши щільно співпрацювати з тележурналом «Фітіль».

Андрій Смирнов однаково успішним, як актор і як режисер

У 1986-му році Андрій Смирнов отримав посаду голови Спілки кінематографістів, і з тих пір його життя круто змінилася. Наш сьогоднішній герой став часто зніматися в кіно, а також працювати в якості актора і сценариста. У дев’яності роки він виконав ролі в таких відомих стрічках, як «Магія Жизелі» і «Щоденник його дружини», які принесли йому величезний успіх, а разом з ним численні кінонагороди.

Андрій Смирнов в даний час

У 2003-му році Андрій Смирнов отримав звання Народного артиста Росії. А кілька років потому премію «Ніка» за нову режисерську роботу «Жила була одна баба». Над створенням цієї картини наш сьогоднішній герой працював також в якості сценариста.

В останні роки прославлений російський автор працює в якості постановника у театрі та кіно, також знімається в картинах інших режисерів. У 2013-му році актор знявся у фільмах «Чорні кішки», а також у серіалі «Відлига». Його список екранних і театральних робіт постійно зростає. А тому в даний момент актор, режисер і сценарист Андрій Смирнов є, напевно, одним з найбільш завантажених людей у російському кінематографі.

Особисте життя Андрія Смирнова

В житті нашого сьогоднішнього героя було два шлюби. Першою його дружиною була актриса Наталя Рудна. В результаті цього союзу на світ з’явилися дві дочки режисера – Олександра і Авдотья (Дуня). Остання з них стала відомою сценаристом і ведучою.

В даний час Андрій Сергійович одружений другим шлюбом на актриси Олени Прудникової (Смирнової). У цьому шлюбі також народилося двоє дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: